Uszczelki w silniku a14net

Fentanyl

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 23 kwie 2019, 21:14
Auto: Astra J 2012
Silnik: A14NEL
Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomocny: 1 raz

Uszczelki w silniku a14net

#1

Nieprzeczytany post autor: Fentanyl »

Witam, jakiś czas temu pisałem o problemie rzygającego olejem silnika, wymieniono uszczelkę pod pokrywą zaworów i w teorii problem zniknął - na chwile. Po drodze jeszcze wymieniana była uszczelka chłodnicy oleju czy coś takiego.
Kilka dni temu wyleciałem na trasę i wyrzygało olej gorzej niż za pierwszym razem, dodatkowo pęd powietrza rozniósł olej po całym samochodzie w ten sposób że tłuste plamy pojawiły się na tylnej szybie, no ale mniejsza.

Niestety podczas gazowania "na luzie" w garażu nic olejem nie pryska, dopiero po przecioraniu samochodu na trasie pojawiają się rozbryzgi oleju po lewej stronie patrząc na silnik od maski samochodu (czyli notabene prawa strona samochodu), co skutecznie uniemożliwia znalezienie miejsca wycieku.
I tutaj moje pytanie czy jest może w tym silniku od strony rozrządu coś co jest jego piętą achillesową i może powodować takie wycieki oleju (chodzi mi o to żeby chociażby wiedzieć co należy sprawdzić).
Lewa strona silnika, a co z tym idzie samochodu jest sucha, pokrywa zaworów sucha, natomiast silnik cały zasrany jest w miejscu zaznaczonym na zdjęciu.
A14NET-1.jpg
+ Co to jest ta sprężyna mała w zaznaczonym miejscu bo nie mogę znaleźć informacji na jej temat
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Astroholik

Astro-maniak
Posty: 708
Rejestracja: 01 maja 2019, 15:12
Imię: Dariusz
Auto: Szkoda Octavia
Rocznik: 2021
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań - miasto doznań :)
Wdzięczny: 39 razy
Pomocny: 36 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: Astroholik »

Fentanyl pisze:
13 paź 2019, 12:07

+ Co to jest ta sprężyna mała w zaznaczonym miejscu bo nie mogę znaleźć informacji na jej temat
Napinacz.

Co do wycieku obstawiam uszczelniacz wału
Ostatnio zmieniony 13 paź 2019, 18:47 przez Astroholik, łącznie zmieniany 1 raz.
[External Link Removed for Guests]

PawelPL

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:35
Imię: Paweł
Auto: Astra J
Silnik: A20DTH
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: PawelPL »

jeżeli aż tak wyrzuca olej to mogło wypchnąć uszczelniacz wału ze swojego gniazda poprzez za duze ciśneinie wewnątrz silnika . do sprawdzenia grzybek w kolektorze ssącym oraz odma .

Wi1974

Astro-maniak
Posty: 309
Rejestracja: 18 sie 2019, 14:37
Auto: Astra
Silnik: A14net
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 13 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: Wi1974 »

U mnie wywalił ten uszczelniacz podczas jazdy na obwodnicy, 170, on porostu za lekko siedzi w obudowie,,. Kolega przegazowal i ciśnienie ojeju wywalił jego bo tam jest pompa oleju.

ODPOWIEDZ