Szarpanie podczas ruszania i na wstecznym

Awatar użytkownika
Macias108

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 16 lut 2022, 9:40
Imię: Maciej
Auto: Astra J
Rocznik: 2013
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 1 raz

Re: Szarpanie podczas ruszania i na wstecznym

#21

Nieprzeczytany post autor: Macias108 »

czarnypiotrek pisze:
18 lut 2022, 13:47
Przyszedles na forum nie wiem po co... wysluchales rad, nic nie sprawdziles i tak robisz to co zamierzyles na samym poczatku...
Cewka i świece są nowe, płyn hamulcowy był wymieniany na ostatnim serwisie czyli 22kkm temu(mechanik jeszcze sprawdzi przed wymianą sprzęgła) i z tego co mi mechanik mówił to nie jest objaw zapchanej przepsutnicy i pompy paliwa. Jechał autem i czuł jak się auto zachowuje. Szarpie gdzieś od skrzyni, a nie od silnika. Więcej rad nie dostałem więc nie mam co sprawdzać. Została jedna rada której nie sprawdziłem i jest to sprzęgło dlatego się za to biorę. Dziękuję za chęć pomocy 😁

Dodano po 4 minutach 5 sekundach:
pi14 pisze:
18 lut 2022, 15:52
Jaki masz przebieg? Pisałeś, że poprzedni właściciel zmienił sprzęgło, choć oczywiście mógł tylko tak mówić...
Niemniej jednak, będę wdzięczny jak wrócisz i podzielisz się tym co zrobiłeś, niezależnie od efektów.
Przebieg 262kkm. No tak mówił, a ile w tym prawdy to się okaże(w bagażniku zostawił stare sprzęgło i widać, że już trochę tam leży). Nie ma sprawy, dam znać czy coś się zmieniło :)

pi14

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 07 cze 2018, 17:14
Imię: Przemek
Auto: Astra J Sports Tourer 110 KM
Silnik: A17DTC
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 2 razy

#22

Nieprzeczytany post autor: pi14 »

Powodzenia i dzięki!

Awatar użytkownika
Macias108

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 16 lut 2022, 9:40
Imię: Maciej
Auto: Astra J
Rocznik: 2013
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 1 raz

#23

Nieprzeczytany post autor: Macias108 »

Wymiana sprzęgła (docisk, tarcz, wysprzęglik) pomogła. Dziękuję wszystkim za chęć pomocy :) Hariboool!

groowing

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 03 lis 2022, 6:38
Imię: Artur
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Rocznik: 2010
Województwo: dolnośląskie
Pomocny: 1 raz

#24

Nieprzeczytany post autor: groowing »

Poszarpywało mi też... U mnie pomogła wymiana płynu hamulcowego i porzadne przepłukanie i odpowietrzenie wysprzęglika/pompki sprzegła a juz miałem wymieniac cale sprzeglo. 150 zł zamiast 1200 zł. Warto sprobowac bo to ze po wymianie sprzegla jest ok nie znaczy ze tam byla przyczyna. Po wymianie odpowietrzaja wysprzeglik - nalezy pamietac i tam mogl byc problem. Ogólnie jak czytaj to w Astrach J cos te wysprzegliki felerne jakies....

groowing

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 03 lis 2022, 6:38
Imię: Artur
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Rocznik: 2010
Województwo: dolnośląskie
Pomocny: 1 raz

#25

Nieprzeczytany post autor: groowing »

Odwołuje powyższe. Pomogło (o ile to) na chwile i znowu mam to samo....

Sagan07

Astro-maniak
Posty: 344
Rejestracja: 19 mar 2018, 21:46
Imię: Kuba
Auto: Opel Astra IV Sedan 1.4 Turbo
Silnik: B14NET
Rocznik: 2017
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 12 razy

#26

Nieprzeczytany post autor: Sagan07 »

Ja mam coś podobnego w 1.4 Turbo 2017 rok 78 500 km przebiegu (od nowości u mnie). Jak się auto dobrze rozgrzeje, czyli jak przejadę kilkadziesiąt kilometrów w jeździe miejsko-podmiejskiej lub ponad 100 na trasie to przy ruszaniu czuć jakby szarpnięcie. Efekt ten nie występuje po przejechaniu krótszego dystansu. Sprzęgło puszczam oczywiście tak samo. Staram się ruszać z 1500 obrotów. Jakieś 1500 km temu miałem wymieniany płyn hamulcowy i po wymianie płynu hamulcowego efekt ten zniknął, ale znowu powrócił. Obecna wymiana płynu była u niezależnego mechanika, poprzednia 2 lata temu w ASO i ten efekt też był. Możliwe, że się płyn hamulcowy gotuje?

Co ciekawe jak już są warunki do odtworzenia tego szarpania przy normalnym ruszeniu to jak ruszam bez gazu to auto rusza gładko bez szarpnięcia. Zmiana biegów również odbywa się tak samo jak zawsze - nie ma żadnej różnicy przy zmianie biegów.

ODPOWIEDZ