Szarpanie podczas ruszania i na wstecznym

pi14

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 07 cze 2018, 17:14
Imię: Przemek
Auto: Astra J Sports Tourer 110 KM
Silnik: A17DTC
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 2 razy

Re: Szarpanie podczas ruszania i na wstecznym

#11

Nieprzeczytany post autor: pi14 »

Macias108 pisze:
16 lut 2022, 13:03
Mógłbyś proszę podesłać link do tego tematu z tego forum?
Temat: 'Szarpanie na półsprzegle, wsteczny' [ viewtopic.php?f=166&t=839335&hilit=Szar ... C+wsteczny ]
Trochę korespondowałem z jednym użtykownikiem offline, ale jak napisałem, nie doszlismy do rozwiązania.

Dodam, że u siebie wymieniłem płyn hamulcowy, sprawdzane były poduszki pod silnikiem i skrzynią.
Dodatkowo, jeden mechanik powiedział, że być może dwumasa daje o sobie znać. Ostatnio, w trasie na 5 biegu przy małej prędkości gaz w podłogę i cisza (wiem, że to nie jest dobre dla sprzęgła, ale stwierdziłem, że jeśli dogorywa, to zrobię taki test).
Ponadto, jak już pojawi się ten tryb szarpania przy ruszaniu, to czasem na biegu jałowym czuje się większe drgania nadwozia, kierownicy.
W sumie zrobiłem z tym problem już ponad 40 tyś. km.
Podsumowując, na zimnym silniku, każdego dnia po dłuższym postoju, wszystko działa bez zarzutu. No i płynu nie ubywa, oleju również. Plam pod spodem brak.

Awatar użytkownika
Macias108

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 16 lut 2022, 9:40
Imię: Maciej
Auto: Astra J
Rocznik: 2013
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 1 raz

#12

Nieprzeczytany post autor: Macias108 »

czarnypiotrek pisze:
16 lut 2022, 13:52
To by sie slizgalo ciagle....
Ja bym najpierw sprawdzil ten plyn czy czasem nie jest brudny itd...
Mógłbyś proszę wytłumaczyć jak ten płyn może wpływać na szarpanie? Bo nie rozumiem

Dodano po 2 minutach 30 sekundach:
pi14 pisze:
16 lut 2022, 13:55
Temat: 'Szarpanie na półsprzegle, wsteczny' [ viewtopic.php?f=166&t=839335&hilit=Szar ... C+wsteczny ]
Trochę korespondowałem z jednym użtykownikiem offline, ale jak napisałem, nie doszlismy do rozwiązania.

Dodam, że u siebie wymieniłem płyn hamulcowy, sprawdzane były poduszki pod silnikiem i skrzynią.
Dodatkowo, jeden mechanik powiedział, że być może dwumasa daje o sobie znać. Ostatnio, w trasie na 5 biegu przy małej prędkości gaz w podłogę i cisza (wiem, że to nie jest dobre dla sprzęgła, ale stwierdziłem, że jeśli dogorywa, to zrobię taki test).
Ponadto, jak już pojawi się ten tryb szarpania przy ruszaniu, to czasem na biegu jałowym czuje się większe drgania nadwozia, kierownicy.
W sumie zrobiłem z tym problem już ponad 40 tyś. km.
Podsumowując, na zimnym silniku, każdego dnia po dłuższym postoju, wszystko działa bez zarzutu. No i płynu nie ubywa, oleju również. Plam pod spodem brak.


No to mamy ten sam problem :/ zastanawiam się czy może to być wina uszkodzonego sterownika komputera.

pi14

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 07 cze 2018, 17:14
Imię: Przemek
Auto: Astra J Sports Tourer 110 KM
Silnik: A17DTC
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 2 razy

#13

Nieprzeczytany post autor: pi14 »

Nie wiem co to może być, bo jak wspomniałem, poza tą przypadłością samochód śmiga bezproblemowo.
Zastanawiałem się czy może problem leżeć gdzieś po stronie zasialania paliwem, ale nie mam pojecia gdzie i czego szukać.
Jak dobrze wyczuję moment i dodam nieco więcej gazu jednocześnie wstrzymując puszczanie pedału sprzęgła to udaje mi się uniknąć tego szarpania.

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4866
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 100 razy

#14

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Jeszcze raz.. to szarpie na sprzegle czy w ogole szarpie ?

Stary plyn po zagzaniu sie gotuje i powstaja bombelki powietrza. Sprzeglo zaczyna dzialac bardzo dziwnie, niestabilnie.

Awatar użytkownika
Macias108

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 16 lut 2022, 9:40
Imię: Maciej
Auto: Astra J
Rocznik: 2013
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 1 raz

#15

Nieprzeczytany post autor: Macias108 »

Chodzi o to, że gdy puszczę delikatnie sprzęgło żeby gdzieś wycofać lub zaparkować to sprawa wygląda tak, że odpuszczam delikatnie sprzęgło to auto zaczyna jechać i po ułamku sekundy zaczyna strasznie telepać całą budą. Jazda na półsprzegle jest niemożliwa. Sytuacja wygląda podobnie z ruszaniem z gazem chyba, że tak jak kolega wyżej pisze uda się idealnie przytrzymać sprzęgło i dodać sporo gazu to auto szarpie minimalnie lub wcale, ale da się to tylko zrobić ruszając bardzo dynamicznie i jest to trudne.

Awatar użytkownika
maciejkrygier

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 22 lis 2019, 22:56
Imię: Maciej
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Rocznik: 2014
Województwo: wielkopolskie

#16

Nieprzeczytany post autor: maciejkrygier »

mam tak samo jak Ty...Astra ma 65 tyś przebiegu,mam ją od 20 tyś.
Sprawdzone świecie,cewka, przepustnica, poduchy silnika.
Zostało tylko sprzęgło i dwumasa.
Wymienię jeszcze chyba płyn hamulcowy bo nie jest sprawdzony. :?:

pi14

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 07 cze 2018, 17:14
Imię: Przemek
Auto: Astra J Sports Tourer 110 KM
Silnik: A17DTC
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 2 razy

#17

Nieprzeczytany post autor: pi14 »

maciejkrygier pisze:
17 lut 2022, 23:34
Od jakiego mniej więcej przebiegu masz to u siebie?

Awatar użytkownika
Macias108

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 16 lut 2022, 9:40
Imię: Maciej
Auto: Astra J
Rocznik: 2013
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 1 raz

#18

Nieprzeczytany post autor: Macias108 »

Ja w przyszłym tygodniu ściągam skrzynie i chyba zalece wymiane sprzęgła. Już kilka osób ktore jechały autem mówią, że to szarpie gdzieś od skrzyni. Zobaczymy co dalej. Teraz auto zaczyna szarpać już po niecałych 20km, a nie tak jak wtedy 30/40.

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4866
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 100 razy

#19

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Macias108 pisze:
18 lut 2022, 11:57
Ja w przyszłym tygodniu ściągam skrzynie i chyba zalece wymiane sprzęgła. Już kilka osób ktore jechały autem mówią, że to szarpie gdzieś od skrzyni. Zobaczymy co dalej. Teraz auto zaczyna szarpać już po niecałych 20km, a nie tak jak wtedy 30/40.
Przyszedles na forum nie wiem po co... wysluchales rad, nic nie sprawdziles i tak robisz to co zamierzyles na samym poczatku...

pi14

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 07 cze 2018, 17:14
Imię: Przemek
Auto: Astra J Sports Tourer 110 KM
Silnik: A17DTC
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 2 razy

#20

Nieprzeczytany post autor: pi14 »

Macias108 pisze:
18 lut 2022, 11:57
Ja w przyszłym tygodniu ściągam skrzynie i chyba zalece wymiane sprzęgła. Już kilka osób ktore jechały autem mówią, że to szarpie gdzieś od skrzyni. Zobaczymy co dalej. Teraz auto zaczyna szarpać już po niecałych 20km, a nie tak jak wtedy 30/40.
Jaki masz przebieg? Pisałeś, że poprzedni właściciel zmienił sprzęgło, choć oczywiście mógł tylko tak mówić...
Niemniej jednak, będę wdzięczny jak wrócisz i podzielisz się tym co zrobiłeś, niezależnie od efektów.

ODPOWIEDZ