Uszczelka śruby pokrywy zaworów

Awatar użytkownika
markru609

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 28 cze 2021, 19:34
Imię: Mariusz
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Rocznik: 2011
Województwo: podkarpackie

Uszczelka śruby pokrywy zaworów

#1

Nieprzeczytany post autor: markru609 »

Cześć,

Zdjąłem pokrywe zaworów w celu wymiany uszczelki. Po obróceniu pokrywy wypadło kilka śrub, które są w tulejach i mają coś w stylu gumowej/plastikowej podkładki. Zauważyłem że ta podkładka jest w fatalnym stanie i obstawiam, że ona też może przepuszczac olej.

Po wyjęciu wszystkich śrub okazało się, że praktycznie wszystkie podkładki są uszkodzone.

Chciałem je wymienić, ale z tego co widzę, to te sruby są dość drogie, a mi w zasadzie wystarczyłoby to uszczelnić lub ewentualnie wymienić podkładkę.

Pytanie czy ktoś już z was to wymieniał/uszczelniał?

Pod tym linkiem jest śruba o której piszę: [External Link Removed for Guests]

Asterix08

Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 10 sie 2019, 6:49
Auto: Astra j sport tourer
Silnik: A14NET
Rocznik: 2011
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 9 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: Asterix08 »

Za wyciek oleju odpowiedzialna jest tylko uszczelka pokrywy.

Awatar użytkownika
parabellum

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 07 lip 2023, 18:35
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Rocznik: 2012
Województwo: małopolskie

#3

Nieprzeczytany post autor: parabellum »

Nie wygląda na to, by uszczelka pokrywy izolowała w jakikolwiek sposób śruby - uszczelka nie ma "oczek" otaczających tulejki śrub.
Wydaje mi się, że uszczelnienie śruby/tulejki odpowiada uszczelka między tulejką a zewnętrzną powierzchnią pokrywy. Uszczelka pokrywy zapewnia szczelność tylko na łączeniu głowicy/pokrywy na zewnętrznej krawędzie i miejscu gniazd świec.

Mam również problem z lekkim wyciekiem oleju przez 2 śruby. Będę wymieniał uszczelkę pokrywy, bo musze i tak naprawić gwint dla jednej śruby, ale obawiam się, że to może nie rozwiązać
W Internecie są dostępne takie uszczelki dla innych Opli, ale nie mogę znaleźć dla Astry 1.4 Turbo - czy wie ktoś czy mogę użyć uszczelki od innego modelu albo w jakim rozmiarze szukać takiej uszczelki?

robertsz

Astro-maniak
Posty: 422
Rejestracja: 29 sty 2016, 10:12
Imię: Robert
Auto: Astra J 1.6T Sport Tourer
Silnik: A16LET
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 25 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: robertsz »

Patrzyłem na uszczelkę do swojego silnika i tam omija ona śruby od wewnętrznej strony, ale patrząc na uszczelkę w A14NET faktycznie wygląda na to, że idzie ona po zewnętrznym obwodzie pokrywy, czyli śruby muszą mieć oringi.
Tylko czy ktoś będzie robił zamienniki? Raczej do dostania tylko w komplecie ze śrubami. Cena takich uszczelek do innych marek to kilkanaście złotych a śruby do opla ok 20-25 złotych.

tu przykłady

1.6t - [External Link Removed for Guests]

1.4t - [External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ