Szarpanie silnika A14XEL

Awatar użytkownika
Tom7771

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:26
Imię: Tomasz
Auto: Astra J
Silnik: A14XEL
Rocznik: 2011
Województwo: pomorskie

Szarpanie silnika A14XEL

#1

Nieprzeczytany post autor: Tom7771 »

Witam, jestem tu nowy proszę o wyrozumiałość. Przeszukałem już fora i różne strony w tej tematyce, wymieniłem mnóstwo rzeczy, a problem jak był tak i pozostal.

Posiadam opla z 2011 roku z silnikiem A14XEL. Od początku posiadania (kupiłem używany) samochodem telepie przy ruszaniu, półsprzęgle podczas jazdy w korku, a także przy jeździe na wstecznym. Aby tego uniknąć trzeba dodać dużo więcej gazu ok 2 tys obrotów i rusza bez problemu. Co więcej wydaje mi się że gorzej jest na zimnym silniku niż po rozgrzaniu. Kolejna ciekawostką jest to, że gdy odłączymy akumulator i ponownie podłączymy przy powrocie sterownika do domyślnych ustawień samochód nie szarpie i jeździ plynnie (im dłużej trwa odłączenie tym dłużej później auto jeździ normalnie).

Ten fakt został zauważony po kilku wymianach różnych podzespołów, gdyż jakiś czas po wymianie, co łączyło się z odpieciem akumulatora, silnik chodził dobrze jakby naprawa podziałała, jednak tak koniec końców nie było.

Wymieniono rozrząd, pompę wody, sprzęgło zestaw, cewkę zapłonu i świece, uszczelkę pod dolotem i węże podciśnienia, przepustnice i sterownik silnika Komp nie wywala błędów oprócz nieciągłych danych ze sterownika. Czyżby elektryka?

W aucie słychać głośno chodzące popychacze. Oprócz tego nic więcej. Co radzicie? Nie mam już pomysłu a szkoda dziada sprzedawać.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Woutazek

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 14 lip 2020, 12:27
Imię: Wojtek
Auto: Astra J
Rocznik: 2010
Województwo: Zagranica - UE
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: Woutazek »

Hej, mam identyczny problem, przerzuciłem forum i chyba tu jest rozwiązanie Szarpanie podczas ruszania i na wstecznym

Awatar użytkownika
Tom7771

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:26
Imię: Tomasz
Auto: Astra J
Silnik: A14XEL
Rocznik: 2011
Województwo: pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Tom7771 »

Sprzęgło było wymieniane na samym początku. Podejrzewam sondy lambda, bo już teoretycznie nic więcej. Któraś z nich może się wolno nagrzewać, albo wolno robić korekty.

ODPOWIEDZ