A14NET 1.4T gaśnie podczas jazdy, kręci ale nie odpala

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4866
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 100 razy

Re: A14NET 1.4T gaśnie podczas jazdy, kręci ale nie odpala

#11

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Pod obciążeniem tzn z poborem prądu rzedu 400 500A

Awatar użytkownika
jolka1979

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 22 wrz 2021, 19:10
Imię: Jolanta
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Rocznik: 2012
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz

#12

Nieprzeczytany post autor: jolka1979 »

Mechanik znalazł problem. Wiązka kabli/kostka przerywa. Jak się nią porusza to silnik gaśnie. Ponoć jakieś przetarcie.

Myku

Astro-maniak
Posty: 170
Rejestracja: 23 lis 2015, 9:34
Imię: Bartosz
Auto: Opel Astra J 1.4T sedan LPG
Silnik: A14NET
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 2 razy

#13

Nieprzeczytany post autor: Myku »

Taka sytuacja. Wymieniłem olej w aucie i było wszystko ok. Wracam z pracy i po paru km auto zaczyna delikatnie szarpać przy przyspieszaniu, a za chwile coraz mocniej i wyrzucił sprawdź system ESP i zaczął migać check engine. Auto nierówno pracowało nawet na jałowym biegu zarówno na gazie jak i benzynie (1.4T fabryczne LPG). Wyłączyłem silnik i auto już nie odpaliło. Kręci rozrusznikiem i nic. Pokazuje sprawdź ESP. Wymieniłem cewkę bo miała pękniętą obudowę ale nadal to samo. Świece maja 6tys km. Po przekręceniu kluczyka pojawia sie "Sprawdz ESP", kreci ale nie odpala... Czy możliwe że np slaby akumulator by sprawił, że silnik zaczął przerywać podczas jazdy? Jest w sumie od nowości czyli od 8lat...

Awatar użytkownika
Raf7823

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 15 gru 2023, 21:25
Imię: Rafał
Auto: Opel Astra J 1.4 t 140 KM
Rocznik: 2013
Województwo: podkarpackie
Wdzięczny: 1 raz

#14

Nieprzeczytany post autor: Raf7823 »

Myku pisze:
20 lis 2023, 21:22
Taka sytuacja. Wymieniłem olej w aucie i było wszystko ok. Wracam z pracy i po paru km auto zaczyna delikatnie szarpać przy przyspieszaniu, a za chwile coraz mocniej i wyrzucił sprawdź system ESP i zaczął migać check engine. Auto nierówno pracowało nawet na jałowym biegu zarówno na gazie jak i benzynie (1.4T fabryczne LPG). Wyłączyłem silnik i auto już nie odpaliło. Kręci rozrusznikiem i nic. Pokazuje sprawdź ESP. Wymieniłem cewkę bo miała pękniętą obudowę ale nadal to samo. Świece maja 6tys km. Po przekręceniu kluczyka pojawia sie "Sprawdz ESP", kreci ale nie odpala... Czy możliwe że np slaby akumulator by sprawił, że silnik zaczął przerywać podczas jazdy? Jest w sumie od nowości czyli od 8lat...
Cześć miałem podobnie odpaliłem auto dziwnie zaburyczalo przejechałem kilkanaście metrów i zgasło i nie dało się odpalić wyskoczył błąd sprawdź system ESP czytałem..kody i mialem 261 264 267 270 injector 1,2,3,4 low circuit oraz blad wypadania zapłonu na 2 cylindrze odkręciłem cewkę byla pęknięta od razu wymieniłem na nowa na miejscu ale nic mie dalo potem skanowalem jescze raz zobaczylem blad. U0100 I auto dalej kręci ale nie odpala rozwiązałem problem .?

ODPOWIEDZ