Jaki olej do Astry IV 2.0 CDTI ?

Awatar użytkownika
Richatek

Astro-maniak
Posty: 523
Rejestracja: 16 cze 2011, 8:46
Imię: Błażej
Auto: AJ HB / AK ST
Silnik: A16XER / B14XFT
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska
Pomocny: 1 raz

Re: Jaki olej do Astry IV 2.0 CDTI ?

#11

Nieprzeczytany post autor: Richatek »

No a co jak mi właśnie w ASO (Kanclerz) Castrola wlali? Przecież nie jest wyspecyfikowany na liście zalecanych... Gwarancji w razie czego nie stracę? :-)

Lezz

Astro-maniak
Posty: 289
Rejestracja: 09 sie 2012, 18:40
Imię: Leszek
Auto: Astra IV Sport
Silnik: DTJ
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk

#12

Nieprzeczytany post autor: Lezz »

Kto ostatnio wymieniał olej i powie mi, czy wystarczy 5 litrowy baniak, czy jednak trzeba dokupić dodatkowy litr?

RobertM

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 25 mar 2011, 19:44
Imię: Robert
Auto: Astra IV Sport
Silnik: 1.4T A14NEL
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

#13

Nieprzeczytany post autor: RobertM »

Wacek a jaki masz silnik? Jak 2.0 to 5 litrów wystarczy. Jak 1.7 (doczytałem, że chyba to siedzi u Ciebie pod maską) to może być mało. Według katalogów wchodzi do niego 5,4 litra.

Lezz

Astro-maniak
Posty: 289
Rejestracja: 09 sie 2012, 18:40
Imię: Leszek
Auto: Astra IV Sport
Silnik: DTJ
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk

#14

Nieprzeczytany post autor: Lezz »

Też widziałem, że do mojego DTJ i DTR wchodzi 5,4 litra. Pytam, bo w moich poprzednich samochodach wchodziło trochę mniej niż to było podawane.

rumst1

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 05 sie 2012, 12:11
Imię: janusz
Auto: ople astra j
Silnik: 1.7cdti
Województwo: podlaskie

#15

Nieprzeczytany post autor: rumst1 »

Co jaki okres zmieniacie olej,bo u mnie pierwsza wymiane zrobilem po 14000 km,dlatego bo zlurzycie oleju zostalo na 10%,czy na to wogle ptrzec ?.Troche to denerwojace zeby robic przeglad po 7,8 miesiacach

ACextreme

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 07 lut 2012, 18:36
Imię: Szymon
Auto: Opel Astra Cosmo
Silnik: 1.4Turbo 140KM
Województwo: śląskie

#16

Nieprzeczytany post autor: ACextreme »

Ja niedługo robię wymianę.
Po 3000km zalałem Castrola 0w30, teraz zbliża się 18.000km i tym samym chyba zaleję, lecz oczywiście przeglądu robił nie będę. Dopiero z zaleceniem po ok. 32.000km zrobię przegląd z kolejną wymianą.

Faster

Astro-maniak
Posty: 734
Rejestracja: 24 kwie 2011, 20:05
Imię: Paweł
Auto: Opel Astra IV
Silnik: 1.6 115 KM
Pomocny: 2 razy

#17

Nieprzeczytany post autor: Faster »

rumst1 pisze:Co jaki okres zmieniacie olej,bo u mnie pierwsza wymiane zrobilem po 14000 km,dlatego bo zlurzycie oleju zostalo na 10%,czy na to wogle ptrzec ?.Troche to denerwojace zeby robic przeglad po 7,8 miesiacach

O tym wskaźniku zużycia oleju to już kiedyś pisałem i ktoś jeszcze też pisał. Trzeba się trzymać przeglądu raz do roku lub 30 tyś km. Chyba że ktoś chce częściej olej zmieniać to wiadomo.

Lezz

Astro-maniak
Posty: 289
Rejestracja: 09 sie 2012, 18:40
Imię: Leszek
Auto: Astra IV Sport
Silnik: DTJ
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk

#18

Nieprzeczytany post autor: Lezz »

Czy przy wymianie oleju ten wskaźnik trzeba ręcznie zresetować czy zrobi się to automatycznie? Ja wkrótce będę wymieniał samodzielnie komplet filtrów wraz z olejem Motul.

Faster

Astro-maniak
Posty: 734
Rejestracja: 24 kwie 2011, 20:05
Imię: Paweł
Auto: Opel Astra IV
Silnik: 1.6 115 KM
Pomocny: 2 razy

#19

Nieprzeczytany post autor: Faster »

JA na razie olej zmieniałem w serwisie to to kasowali, także nie powiem z własnego doświadczenia ale w instrukcji jest jak to skasować, i na wyświetlaczu jak masz wskaźnik zużycia oleju jest napisane ,,Naciśnij SET/Clr aby zresetować" i to się chyba robi na włączonym zapłonie ale przy wyłączonym silniku.

jarom

#20

Nieprzeczytany post autor: jarom »

Potwierdzam słowa Pawła, bo już sam robiłem przegląd, wystarczy zresetować manualnie wskaźnik zużycia oleju według instrukcji! Pozdro!

ODPOWIEDZ