Spalanie 1.7 cdti 110km

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

Spalanie 1.7 cdti 110km

#231

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

dla stalej predkosci nie jest wazne czy wazy auto 1 tone czy 2 tony. Poste zasady fizyki. Tak jakbys przyspieszenie ziemskie okreslal tak ze cialo wazace 1 kg wolniej bedzie spadac jak takie co ma 2 kg.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
Mateusz1984

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 27 wrz 2018, 23:53
Imię: Mateusz
Auto: ASTRA J
Silnik: A17DTS
Województwo: śląskie

#232

Nieprzeczytany post autor: Mateusz1984 »

jeśli chodzi o stałą prędkość to się zgodzę ale pisałem tez o spalaniu w mieście a tam ciężar ma już zasadnicze znaczenie

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#233

Nieprzeczytany post autor: soszo »

wesoł pisze:QR_BBPOST dla stalej predkosci nie jest wazne czy wazy auto 1 tone czy 2 tony. Poste zasady fizyki. Tak jakbys przyspieszenie ziemskie okreslal tak ze cialo wazace 1 kg wolniej bedzie spadac jak takie co ma 2 kg.
Serio serio? Samochodami nie spadamy pionowo w dół. Jestem kierowcą tzw tira i zapewniam Cię, że masa ma znaczenie nawet podczas jazdy po płaskim terenie ze stałą prędkością ;)
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#234

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

wroc do szkoly podstawowej to tam wyjasnia. Do jazdy po drodze plaskiej autkiem osobowym jakims nieduzym wystarczy prawie silnik od komarka jesli bedzie to stala predkosc. Tir to tir i tam nie dosc ze masz tych biegow cala mase to jeszcze nawet na autostradzie trafia ci sie tak ze raz hamujesz raz przyspieszasz. Caly sklad wiesz ze wazy 40 ton. Codziennie laduje takich tirow po 5-8 sztuk i to kamieniem wiec waga towaru to te 24 T. Przy duzych predkosciach liczy sie opor powietrza i opory na hamulcach czy osiach jak i opory wewnetrzne silnika, slrzyni itd. Zaś przy jezdzie miejskiej owszem duze znaczenie ma masa bo tam wiecej hamowania i przyspieszania jest.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#235

Nieprzeczytany post autor: soszo »

Pomijasz współczynnik tarcia razy ciężar we wzorze na siłę w ruchu jednostajnym. Widzę, że każdy zostanie przy swoim zdaniu ;)
Ostatnio zmieniony 17 lis 2018, 8:12 przez soszo, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#236

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

wspolczynnik tarcia przy nieduzych predkosciach jest pomijalnie maly. Ciezar nei ma nic do tego. Tak jak w prozni tak samo szybko spadnie piorko jak i stalowa kolka.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
wojtes22

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 16 gru 2018, 9:27
Imię: Wojtek
Auto: Astra J
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: dolnośląskie

#237

Nieprzeczytany post autor: wojtes22 »

Witam! od roku jezdze Astra J tourer 1.7CDTI , na polowie baku zrobilem max 370km najczesciej jest po miedzy 310-330
km przy jezdzie miasto i autostrada, bez wariowania, zmiana biegow 2.500 - 3.000 obrotow...... jak to u Was wyglada? Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
myszapolska

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2019, 21:19
Imię: Michał
Auto: Astra J
Silnik: A17DTJ
Województwo: opolskie
Wdzięczny: 1 raz

#238

Nieprzeczytany post autor: myszapolska »

Mój 1.7 110 km potrafi zejść do 4,5l/100 ( i nie oznacza to że się jedzie 80kmh na 6 biegu) A średnia taka"normalna" mam 5.7 l/100 przy jeździe do pracy 13km w jedną stronę+ jakies zakupy( czyli spod sklepu do sklepu po pracy). Biorąc pod uwagę wagę ponad 1600kg jest to wynik przyzwoity.

bruno62

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 26 sty 2018, 18:03
Auto: Astra J, Corsa E
Silnik: 17DTC, 1,4 XEL
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 3 razy

#239

Nieprzeczytany post autor: bruno62 »

Wg. kompa, czy w realu. U mnie pokazuje poniżej 5, faktycznie około 6 w zimie i lecie.

Awatar użytkownika
myszapolska

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2019, 21:19
Imię: Michał
Auto: Astra J
Silnik: A17DTJ
Województwo: opolskie
Wdzięczny: 1 raz

#240

Nieprzeczytany post autor: myszapolska »

Wg komputera. Nie analizowałem lejąc "pod korek" i licząc kalkulatorem. Jednak na astrę J przesiadłem się z astry g (również z Isuzu) i kupuje tyle samo paliwa m-cznie co do G. A tam miałem po wielu latach doświadczenia 5l latem i około 6l zima. Także jeśli komputer oszukuje to nieznacznie.

ODPOWIEDZ