wypalanie DPF w AJ

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 40 razy

wypalanie DPF w AJ

#1551

Nieprzeczytany post autor: melon »

Krótko mówiąc, jak ostatnie wypalanie nie było skuteczne to potem zaczyna wypalać wcześniej, przy niższej temperaturze. Jak wypalanie było ok to zaczyna wypalać przy wyższej.

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4826
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#1552

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

przepek pisze:QR_BBPOST U mnie, na nierozgrzanym silniku wypalanie regularnie zaczyna od 45 stopni Celsjusza..
Tylko u Ciebie rzadko kiedy temperature przepracza 60 stopni co sam przyznales. Termostat sprawny ?

przepek

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 02 sie 2017, 11:11
Imię: Piotr
Auto: Astra J Sports Tourer 131KM
Silnik: A17DTF
Województwo: zachodniopomorskie

#1553

Nieprzeczytany post autor: przepek »

Raczej sprawny.. Wg wskazań na wyświetlaczu przy zegarach otwiera się gdzieś przy 95-97 stopniach, a potem trzyma około 93.

Awatar użytkownika
stiven

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25 lis 2017, 18:30
Imię: Stefan
Auto: Astra J
Silnik: 1.7DTF
Województwo: zachodniopomorskie

#1554

Nieprzeczytany post autor: stiven »

Odnośnie czujnika różnicy ciśnień Czujnik ciśnienia spalin - HELLA 6PP 009 409-071 taki kupiłem i zamontowałem u siebie i problemy znikły. Kupiony w " MotoCentrumNet " lub Czujnik ciśnienia spalin - FEBI BILSTEIN 45772 też z tego sklepu. Dostęp do czujnika jest w miarę dobry jedna śrubka i wtyczka i wyciągnięcie z wężyka,prawa strona za filtrem powietrza tył silnika można pomóc sobie lusterkiem z lokalizacją.

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4826
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#1555

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

stiven pisze:i problemy znikły
Po czym to stwierdziles ?

Awatar użytkownika
KonstantinPol

Astro-maniak
Posty: 459
Rejestracja: 01 sty 2017, 21:34
Imię: Michał
Auto: Astra J
Silnik: A17DTJ
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: rej. WS...
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 25 razy

#1556

Nieprzeczytany post autor: KonstantinPol »

Zaprawdę powiadam Wam, że nie pojmuję logiki jaka stoi za włączeniem wypalania przez komputer.
Pod koniec tygodnia próbował wypalać akurat jak dojeżdżałem rano na parking pod firmą - raptem 4km od domu - silnik zimny etc. W sobotę miałem zaplanowaną trasę więc odpaliłem apkę na fonie - 76% zapełnienia. Myślę OK - w trasie pewnie się wypali.
Ni wuja. Zrobiłem jednym ciągiem 65km i nie było próby wypalania. Trudno. Wracam - znów całą trasę nie wypalał choć prułem dość mocno. Wjeżdżam do miasta, redukcja i BAM - kontrolka się zapaliła = wypalanie mode on :(.
Poświęciłem czas i pojechałem na obwodnicę (skoro auto dobrze rozgrzane), 140 na zegarku, wypalił jak już zjeżdżałem na drugim końcu miasta w kierunku domu. Programiści dali ciała po całości. Próby wypalania na zimnym, brak wypalania na trasie, co to ma być?!
Ostatnio zmieniony 11 mar 2018, 19:16 przez KonstantinPol, łącznie zmieniany 2 razy.
konstantynopolitanczykowianeczka czy konstantynopolitaczykiewiczówna ? :P

losiu20

Astro-maniak
Posty: 474
Rejestracja: 15 sie 2016, 12:21
Auto: Astra J ST
Silnik: A17DTR
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

#1557

Nieprzeczytany post autor: losiu20 »

nie będzie się wypalał przy 76 %. przy 90% na pewno. Najniżej jak miałem to 87 % i 150 na liczniku i zaczął się wypalać

bojesiewody

Astro-maniak
Posty: 71
Rejestracja: 31 gru 2014, 11:10
Auto: 123
Województwo: Zagranica - UK
Pomocny: 1 raz

#1558

Nieprzeczytany post autor: bojesiewody »

KonstantinPol pisze:QR_BBPOST Programiści dali ciała po całości. Próby wypalania na zimnym, brak wypalania na trasie, co to ma być?!
Brakuje opcji wymuszenia wypalania przez użytkownika po osiągnięciu na przykład 75% zapełnienia...

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#1559

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

bojesiewody, i/lub blokady na najbliższe 15 km jeśli spodziewamy się trasy szybkiego ruchu za parę chwil.

Kiedyś zdarzyło mi się wypalać "na postoju" w korku do bramek na autostradę :evil:

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

tomo30

Astro-maniak
Posty: 145
Rejestracja: 20 maja 2015, 12:44
Imię: Tomasz
Auto: astra J
Silnik: A17DTJ
Rocznik: 2012
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#1560

Nieprzeczytany post autor: tomo30 »

Przecież o to chodzi żeby zatkać filtr i jechać z nim na serwis. Myślicie że dlaczego komp nie wyświetla informacji o wypalaniu filtra. Tylko dlatego żeby nieświadomy użytkownik używający diesla głównie w mieście przerwał kilka razy wypalanie w trakcie i dziękuje. Filtr zajechany i olej do wymiany.
Sam używając autka głównie na trasie zapominam zupełnie że coś takiego jest zainstalowane, ale wystarczyło że tej zimy było kilkanaście stopni mrozu i jazda cały czas w mieście i zaczęło się wypalanie pod dyktando apki co jakieś 150-200km

ODPOWIEDZ