wypalanie DPF w AJ

marianxx

Astro-maniak
Posty: 242
Rejestracja: 02 cze 2011, 15:29
Imię: Mariusz
Auto: Astra J
Silnik: 1.7 110KM
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Marki

wypalanie DPF w AJ

#1

Nieprzeczytany post autor: marianxx »

nie wiem, czy coś się dzieje czy może to przez te mrozy - w każdym razie ostatnie 5 wypalań mam co ok 100km.
Trochę za często - wcześniej miałem co ok. 300km.
Astra IV Sport, 1.7 110KM

[External Link Removed for Guests]

faza

Astro-maniak
Posty: 331
Rejestracja: 17 sty 2011, 8:35
Imię: Opel
Auto: Astra IV
Silnik: 1,7 CDTI 110 KM
Lokalizacja: Puławy
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: faza »

masz racje w mrozy i ja zaobserwowałem częstsze wypalanie DPF, a do tego dwa razy już mi się zapaliła kontrolka od wypalania. Zaznaczę, że to pierwsze dwa razy od dwóch lat :). Ale kontrolka działa jak by co.

jaceksz82

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 01 maja 2011, 21:59
Imię: Jacek
Auto: Astra H Z17DTJ
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: lubelskie

#3

Nieprzeczytany post autor: jaceksz82 »

marianxx pisze:nie wiem, czy coś się dzieje czy może to przez te mrozy - w każdym razie ostatnie 5 wypalań mam co ok 100km.
Trochę za często - wcześniej miałem co ok. 300km.
Wprawdze mam astre H ale z tym samym silnikiem i potwierdzam co piszesz. U mnie ostatnio wypala sie co około 130-150 km. Bardzo chętnie bym się pozbył tego wynalazku, ale z DENSO nie jest tak łatwo.

brizer

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 06 lis 2011, 0:11
Imię: Brizer
Auto: A J
Silnik: 2.0cdti
Województwo: mazowieckie

#4

Nieprzeczytany post autor: brizer »

zapewne to dziwne, ale przy przebiegu 10tys ani razu nie zapaliła się żadna kontrolka wypalania w moim asterixie. może u mnie tego dziadostwa nie ma? dodam, że pokonuję głównie trasy...

MartinMartinez

Astro-maniak
Posty: 205
Rejestracja: 02 maja 2011, 19:40
Imię: Marcin
Auto: Astra J Sport
Silnik: 1.7 CDTI 140KM 300Nm
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice/Tychy

#5

Nieprzeczytany post autor: MartinMartinez »

... ja mam 14 tys przebiegu i też nigdy nie zapaliła mi się kontrolka wypalania. Także głównie pokonuje trasy, aczkolwiek dopalanie czyli chwilowe zwiększenie zużycia paliwa zauważam co kilkaset kilometrów.

faza

Astro-maniak
Posty: 331
Rejestracja: 17 sty 2011, 8:35
Imię: Opel
Auto: Astra IV
Silnik: 1,7 CDTI 110 KM
Lokalizacja: Puławy
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: faza »

brizer pisze:zapewne to dziwne, ale przy przebiegu 10tys ani razu nie zapaliła się żadna kontrolka wypalania w moim asterixie. może u mnie tego dziadostwa nie ma? dodam, że pokonuję głównie trasy...
normalna sprawa, u nas pierwszy raz się zapaliła grubo po ponad 20 k i to jazda była tylko w miescie a do tego silnik pare razy został zgaszony po rozpoczeciu wypalania rozpoznanym po podwyższonym zużyciu paliwa

bamil

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 20 gru 2011, 2:21
Imię: Kamil
Auto: Astra IV ST
Silnik: 2,0 CDTi automat
Województwo: zachodniopomorskie

#7

Nieprzeczytany post autor: bamil »

z tego co mi wiadomo lampka od DPF zapala się dopiero wtedy, kiedy jest konieczne wypalenie a nie ma mażliwości aby sam się wypalił i trzeba wtedy przeprowadzić procedurę wypalania

jeżeli warunki pozwalają to sam się wypala bez sygnalizowania lampką i można to poznać tylko po zwiększonym zużyciu paliwa

takie info jest w instrukcji

splinter

Astro-maniak
Posty: 87
Rejestracja: 25 lut 2011, 11:27
Imię: Sebastian
Auto: Opel Astra J
Silnik: 2.0 CDTI
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz

#8

Nieprzeczytany post autor: splinter »

Ja mam przejechane ponad 40 tysięcy w 1,5 roku i ani razu mi się kontrolka nie paliła. Tak jak napisali moi przedmówcy pali się już wtedy gdy niemoże DPF wypalić się sam. Ja jeżdże głównie trasy i pomagam się mu się wypalić mogą ciężką nogą :) Podobno dla DPF też ma znaczenie olej i paliwo. Ja mam zalanego DEXOSA (jeszcze bo teraz będę miał zmiane na Millersa :) ) i zawsze tankuje na Shellu.

dangal

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 28 kwie 2011, 7:33
Imię: Daniel
Auto: Astra ST Sport
Silnik: A16LET
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#9

Nieprzeczytany post autor: dangal »

Bo tak teraz jest. Kontrolka sygnalizuje koniecznosc wypalenia bo DPF jest juz mocno zapchany. Przy normalnym procesie wypalania juz nic sie nie swieci... a szkoda bo wczesniej byla sygbalizacja wypalania i prynajmniej kierowca wiedzial ze sie wypala, a teraz to wie ze juz jest krytycznie.....

brizer

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 06 lis 2011, 0:11
Imię: Brizer
Auto: A J
Silnik: 2.0cdti
Województwo: mazowieckie

#10

Nieprzeczytany post autor: brizer »

brizer pisze:zapewne to dziwne, ale przy przebiegu 10tys ani razu nie zapaliła się żadna kontrolka wypalania w moim asterixie. może u mnie tego dziadostwa nie ma? dodam, że pokonuję głównie trasy...
nawiązując do powyższego posta: 25tys i sytuacja bez zmian

ODPOWIEDZ