Wymiana Filtra Paliwa

Awatar użytkownika
lukasz83

Astro-maniak
Posty: 267
Rejestracja: 19 sty 2012, 19:43
Imię: Łukasz
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.7 CDTI DTR
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 2 razy

Wymiana Filtra Paliwa

#1

Nieprzeczytany post autor: lukasz83 »

Czy ktoś może już wymieniał samodzielnie filtr paliwa w dieselu? Ja nie widzę go u mnie pod maską mam silnik 1.7 CDTI DTR. Czy ktoś wie gdzie go szukać? Moja Aśka ma już przelatane pond 62000 (3 lata) i zastanawiam się czy to już czas na zmiane filtra.

faza

Astro-maniak
Posty: 331
Rejestracja: 17 sty 2011, 8:35
Imię: Opel
Auto: Astra IV
Silnik: 1,7 CDTI 110 KM
Lokalizacja: Puławy
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: faza »

Ja zmieniałem. Musisz wejść pod samochód i filtr masz pod spodem w miejscu zbiornika paliwa mniej więcej. Odkręcasz go bodajże kluczem 32, uwaga wyleje się ropa z niego nawet sporo cieknie.

Lezz

Astro-maniak
Posty: 289
Rejestracja: 09 sie 2012, 18:40
Imię: Leszek
Auto: Astra IV Sport
Silnik: DTJ
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk

#3

Nieprzeczytany post autor: Lezz »

Ja miałem większy problem nie tyle z samą wymianą filtra, co z odpowietrzeniem układu po wymianie.

Awatar użytkownika
lukasz83

Astro-maniak
Posty: 267
Rejestracja: 19 sty 2012, 19:43
Imię: Łukasz
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.7 CDTI DTR
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 2 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: lukasz83 »

Ciekawe czemu umieścli go pod podłogą a nie pod maską - tyle tam wolnej przestrzeni... moze przeszkadzało im to że każdy mógł sobie to zrobić a teraz kanał jest im potrzebny.

Z odpowietrzaniem to gdzieś czytałem że wystarczy kilka razy kluczykiem pokrecić tak aby pompa zalała filtr.

Przy jakim przebiegu w serwisie wymieniają taki filtr może ktoś się orientuje?

faza

Astro-maniak
Posty: 331
Rejestracja: 17 sty 2011, 8:35
Imię: Opel
Auto: Astra IV
Silnik: 1,7 CDTI 110 KM
Lokalizacja: Puławy
Pomocny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: faza »

mi powiedzieli że po 60000km albo po 3 latach jeżeli nie najechane jest 60000km to było na przeglądzie dwuletnim

Awatar użytkownika
lukasz83

Astro-maniak
Posty: 267
Rejestracja: 19 sty 2012, 19:43
Imię: Łukasz
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.7 CDTI DTR
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 2 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: lukasz83 »

Czy w przypadku odpowietrzania układu paliwowego wystaczy zrobić to co jest napisane w książce obsługi samochodu czy trzeba coś jeszcze dodatkowego robić tj.

"Odpowietrzanie układu paliwowego silnika wysokoprężnego W przypadku całkowitego opróżnienia zbiornika paliwa układ paliwowy samochodu z silnikiem wysokoprężnym musi zostać odpowietrzony. Włączyć zapłon trzykrotnie, za każdym razem na 15 sekund. Następnie uruchomić silnik na czas nie dłuższy niż 40 sekund. Po upływie co najmniej 5 sekund powtórzyć te czynności. Jeśli nadal nie można będzie uruchomić silnika, zwrócić się do warsztatu."

Zalanie filtra ON raczej odpada bo dekiel odkręcający odwrócony jest do dołu więc przy odkecaniu całe paliwo z obudowy wyleci.

Ile taka usługa w ASO może kosztować - czy warto się trochę pobrudzić? 8-)

Awatar użytkownika
Michaśko

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 24 kwie 2013, 18:12
Imię: Michał
Auto: Opel Astra J GTC
Silnik: A14NET S/S
Województwo: śląskie

#7

Nieprzeczytany post autor: Michaśko »

W Corsie C wymienialiśmy filtr paliwa,który znajduje się w podwoziu m/w pod prawymi tylnymi drzwiami.
Trochę benzyny wyleciało z przewodu między bakiem/pompą a tym filtrem,ale ta ilość wsiąknęła bez problemu w szmatkę.
Po zainstalowaniu filtra silnik najpierw 3 razy był na zapłonie żeby zaciągnąć paliwo,a potem bez problemu odpalił.
Większych problemów nie było:)

chodak

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 04 lis 2012, 12:01
Imię: Marcin
Auto: OPEL Astra GTC
Silnik: 1,3 90 KM
Województwo: śląskie

#8

Nieprzeczytany post autor: chodak »

Dzis wymianialem filtra paliwa w mojej astrze, silnik 1,3 90 KM dieselek, poczatkowo nie mogłem odkrecic plastikowej zakretki bo nie miałem akurat przy sobie klucza do filtrów, tak ze popukałem leciutko mlotkeim i zaczeło sie odkręcac, później wyciagnełem filtr odciagnełem ON z pojemniczka zalałem nowym paliwem mneij wiecej do połowy wymieniłem filterek, włozylem zakreciłem mocno, przekreciłem kluczykiem ale nei zapalałem autka pompka zaczeła działac pozniej zapaliłem pochodziło moze z 2 minuty zgasiłem silnik zapalilem eszcze raz przejechałem sie troszke wszystko działa

tak ze chyba jest ok, dopiero teraz przeczytałem zeby 3 razy właczac zapłon na ok 40 s tak ze mam nadzieje ze nic sie tam nie stanie :/
warto sie pomeczyc nie wiecej jak godzine czasu i miec satyfakcje ze zrobiłes to sam.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
lukasz83

Astro-maniak
Posty: 267
Rejestracja: 19 sty 2012, 19:43
Imię: Łukasz
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.7 CDTI DTR
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 2 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: lukasz83 »

Dziś byłem w ASO i powiedzieli mi że filtr paliwa ON muszę wymieniać przy każdym przeglądzie raz w roku lub co 30 k km - zależy co pierwsze.

faza

Astro-maniak
Posty: 331
Rejestracja: 17 sty 2011, 8:35
Imię: Opel
Auto: Astra IV
Silnik: 1,7 CDTI 110 KM
Lokalizacja: Puławy
Pomocny: 1 raz

#10

Nieprzeczytany post autor: faza »

a mi ASO pkiedyś na drugim przeglądzie powiedziało że raz na 3 lata lub co 30 tyś, zależy co pierwsze :) a znajomy mechanik powiedział mi że co druga wymiana oleju mogę sobie wymieniać. Jak już wiele razy pisałem w żadne ASO nie wierzę i tyle. Bo każde mówi co innego

ODPOWIEDZ