Głośna praca silnika

Awatar użytkownika
Lukas

Astro-maniak
Posty: 171
Rejestracja: 21 lut 2016, 19:00
Auto: Astra IV ST COSMO
Silnik: B16DTH
Województwo: śląskie

Głośna praca silnika

#11

Nieprzeczytany post autor: Lukas »

Lezz pisze:QR_BBPOST Mi zdaje się przy ostatniej wymianie oleju serwis opla wlał Castrola.
Jeżeli CASTROL EDGE 5W-30 C3 TITANIUM FST to ino się cieszyć.

Swoją drogą troszkę obczaiłem temat GM DEXOS2 i nie wiem ile w tym prawdy ale dla GM olej rozlewa ELF.
Programator czujników TPMS ALCAR ATEQ
Peugeot Planet, Lexia, Proxia

VectorOPC

Astro-maniak
Posty: 1050
Rejestracja: 29 mar 2012, 21:02
Imię: Przemek
Auto: Golf VII
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#12

Nieprzeczytany post autor: VectorOPC »

Oleje dla Opla produkuje Rheinol, nie czytać tych głupot na forach o Elfach itd. Olej jest dość niskiej klasy i nikt tego nie ukrywa. Po około 12 000km drastycznie traci swoje właściwości lepkościowe. Castrol nie jest w żadnym aspekcie lepszy. Nie zalewaj do tego silnika 5W40, jeśli już to 0W40. Wlej sobie Motula lub Valvoline, posiadają aprobatę dexos 2 i są dobrze dostępne. Wymiana co 15 000km i silnik będzie wdzięczny, a tym bardziej łańcuch i turbo.

Awatar użytkownika
Lukas

Astro-maniak
Posty: 171
Rejestracja: 21 lut 2016, 19:00
Auto: Astra IV ST COSMO
Silnik: B16DTH
Województwo: śląskie

#13

Nieprzeczytany post autor: Lukas »

VectorOPC pisze:QR_BBPOST Oleje dla Opla produkuje Rheinol, nie czytać tych głupot na forach o Elfach itd. Olej jest dość niskiej klasy i nikt tego nie ukrywa. Po około 12 000km drastycznie traci swoje właściwości lepkościowe. Castrol nie jest w żadnym aspekcie lepszy. Nie zalewaj do tego silnika 5W40, jeśli już to 0W40. Wlej sobie Motula lub Valvoline, posiadają aprobatę dexos 2 i są dobrze dostępne. Wymiana co 15 000km i silnik będzie wdzięczny, a tym bardziej łańcuch i turbo.
Dziękuję za wyczerpująca wypowiedź.
Powiedz mi jeszcze dlaczego nie 5W40 a 0W40 albo nie 5W30. Wybieram powiedzmy Motul ale nie wiem dlaczego akurat 0W40.
Co do CASTROL EDGE 5W-30 C3 TITANIUM FST ma aprobatę DEXOS2 więc też można go lać tylko nie wiem dlaczego jest kiepskim olejem.
Programator czujników TPMS ALCAR ATEQ
Peugeot Planet, Lexia, Proxia

VectorOPC

Astro-maniak
Posty: 1050
Rejestracja: 29 mar 2012, 21:02
Imię: Przemek
Auto: Golf VII
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#14

Nieprzeczytany post autor: VectorOPC »

Bo zwyczajnie zostawia pełno syfu w silniku, jak każdy inny Castrol. Wrzucałem na forum kilkukrotnie zdjęcia w temacie olejowym. Castrol to najgorsze co można sobie wlać. A14NET i inne silniki o tej konstrukcji powinny być smarowane olejem 5W30, lub 0W40 zależnie od warunków użytkowania. Tak zostały zaprojektowane. 5W40 różni się kompletnie wszystkim, więc nie bardzo jest co omawiać. Silnik Ci od niego nie wybuchnie, a pewnie zdążysz go sprzedać kilka razy. Na Castrolu w Corolli Verso 2.2 przejechałem od wyjazdu z salonu do 348 000km i nadal uważam go za gniot.

Awatar użytkownika
tomvideo

Astro-maniak
Posty: 137
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:33
Imię: Tomek
Auto: Astra J
Silnik: 1.7 cdti 130km
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: tomvideo »

Ja jeżdżę na motulu 5w-30 i widzę różnicę ,wcześniej miałem castrol 5w-30 edge .
A co do filmiku to zalej kilka razy lepszego paliwa wydaje mi się ,że ten klekot to wtryski, Już to przerabiałem .
tomekvideo

Awatar użytkownika
Lukas

Astro-maniak
Posty: 171
Rejestracja: 21 lut 2016, 19:00
Auto: Astra IV ST COSMO
Silnik: B16DTH
Województwo: śląskie

#16

Nieprzeczytany post autor: Lukas »

tomvideo pisze:QR_BBPOST Ja jeżdżę na motulu 5w-30 i widzę różnicę ,wcześniej miałem castrol 5w-30 edge .
A co do filmiku to zalej kilka razy lepszego paliwa wydaje mi się ,że ten klekot to wtryski, Już to przerabiałem .
Myślałem o tym. Tylko ja zawsze tankuję to droższe paliwo na BP albo Orlen. Nic innego nie wymyślę z paliwem :cry:
Programator czujników TPMS ALCAR ATEQ
Peugeot Planet, Lexia, Proxia

VectorOPC

Astro-maniak
Posty: 1050
Rejestracja: 29 mar 2012, 21:02
Imię: Przemek
Auto: Golf VII
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#17

Nieprzeczytany post autor: VectorOPC »

Filmiku nie oglądałem, ale klepiące wtryski w tym silniku jak wspomniał kolega wyżej to norma.

Awatar użytkownika
Lukas

Astro-maniak
Posty: 171
Rejestracja: 21 lut 2016, 19:00
Auto: Astra IV ST COSMO
Silnik: B16DTH
Województwo: śląskie

#18

Nieprzeczytany post autor: Lukas »

[External Link Removed for Guests]
Wszystkie mają aprobaty DEXOS2 więc który?

W instrukcji pisze że albo 5w30 albo 5w40 byle dexos2 już nic nie rozumiem.
Programator czujników TPMS ALCAR ATEQ
Peugeot Planet, Lexia, Proxia

bergmen

Astro-maniak
Posty: 709
Rejestracja: 30 kwie 2015, 23:00
Imię: Radek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B16SHT
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#19

Nieprzeczytany post autor: bergmen »

na lato lepszy 5w40
a czy ma dexos2 sprawdź tutaj: [External Link Removed for Guests]

waldzior

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:23
Imię: Waldemar
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 DTH
Lokalizacja: Warszawa
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: waldzior »

Dexos po roku użytkowania i przejechaniu 12kkm zostawił mi w silniku taki żółty osad , kumpel mechanik kupował jakiś siuwax do płukania żeby to usunąć , dlatego nie chce go za darmo , na innych olejach nic takiego nie miało miejsca , poza tym to za bardzo się przejmujecie tymi olejami , norma taka albo taka ,wlej syntetyk (oprucz dexosa) wymień go częściej niż producent zaleca i będziesz latał bez problemu .

ODPOWIEDZ