Podwyższone obroty silnika na biegu jalowym

losiu20

Astro-maniak
Posty: 474
Rejestracja: 15 sie 2016, 12:21
Auto: Astra J ST
Silnik: A17DTR
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

Podwyższone obroty silnika na biegu jalowym

#21

Nieprzeczytany post autor: losiu20 »

Thew991 pisze:QR_BBPOST Aktualnie mamy mrozy po -10, -20 - jakie obroty na biegu jałowym macie dopóki silnik nie jest do końca rozgrzany? Od dwóch dni zwróciło to moją uwagę, dopóki temp silnika nie osiągnie 90 stopni (a teraz trochę czasu na to potrzeba) obroty utrzymują się po zatrzymaniu samochodu na 1100 - normalka? Później przy włączeniu ogrzewania i spadku temp. poniżej tych 90 stopni obroty ponownie wchodzą na 1100.
mam podobnie, zaczęło się jak temperatury spadły, więc obstawiłem że to z tego powodu i nie drążyłem tematu, mam nadzieję żę dobrze zrobiłem 8-)
Ostatnio zmieniony 10 sty 2017, 22:07 przez losiu20, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5372
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 131 razy
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Oczywiście, że dobrze zrobiłeś.
Więcej wiary Panowie w myśl techniczną inżynierów Opla. Byście mieli równo po 850/min to później byście płakali, że Wam akumulatory padają, że nie doładowane.
Wystarczy podpiąć op-coma i zobaczyć jakie obroty są oczekiwane przez sterownik i jakie sa rzeczywiste. jak to się zgadza to znaczy, tak ma być, a to się musi zgadzać, bo jak nie to wywali błąd.
U mnie, auto garażowane, temp. około 5st. C na plusie obroty żądane to 972 /min. Po odpaleniu w miarę nabierania temp silnika, ta wartość spada. Jak stała noc na mrozie to było i 1100/min.
Uwierzcie, idioci tego nie programują :)

Bilck

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 12 kwie 2016, 10:41
Imię: Paweł
Auto: Astra J Sport
Silnik: A17DTJ
Województwo: małopolskie

#23

Nieprzeczytany post autor: Bilck »

U mnie po nocy na mrozie (-20) to czasami obroty przy odpaleniu są 1500 ale po minucie wraca wszystko do normy.

Awatar użytkownika
Thew991

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 28 paź 2016, 7:34
Imię: Mateusz
Auto: Astra J 1.7 125KM
Silnik: A17DTR
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#24

Nieprzeczytany post autor: Thew991 »

Temperatura wróciła do okolic zera - obroty do około 900 od razu po odpaleniu, czyli rzeczywiście tak ma być ;)

Largo777

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 11 sie 2016, 18:04
Auto: Astra IV Sports Tourer 1.7
Silnik: A17DTR
Województwo: łódzkie

#25

Nieprzeczytany post autor: Largo777 »

Potwierdzam i u siebie. W starych samochodach tzw ssanie włącza się ręcznie, które podwyższa obroty aby samochod nie zgasł, w nowych mamy automatyczne :). To nic nadzwyczajnego hehe :).

Awatar użytkownika
Dan

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 17 sty 2017, 22:18
Imię: Daniel
Auto: Astra J Sports Tourer
Silnik: A17DTJ
Województwo: kujawsko-pomorskie

#26

Nieprzeczytany post autor: Dan »

U mnie w ostatnim czasie w aucie zaczęły falować obroty na biegu jałowym (1000-1100). Bardzo możliwe że to przez mrozy i zimny silnik, bo po rozgrzaniu i przejechaniu kilku kilometrów problem znika (sporadycznie silnik wchodzi na wyższe obroty po zatrzymaniu i postoju na biegu jałowym). Słyszałem że takie zachowanie może być również spowodowane przez zacierający się zawór SCV - regulujący ciśnienie paliwa.

mig741

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 02 wrz 2016, 7:59
Imię: MICHAL
Auto: ASTRA J
Silnik: A20DTH
Województwo: pomorskie

#27

Nieprzeczytany post autor: mig741 »

W moim przypadku akurat dzisiaj przymrozek w nocy -3,po odpaleniu obroty rzędu 950,ale co z tego jak po 50 minutowej jeździe obroty wciąż na tym samym poziomie.Owszem spadną jak zgaszę silnik i ponownie go odpalę(850 obr)ale jak tylko dotknę pedał gazu ponownie wskakują na 950. :(

Awatar użytkownika
Liba

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 08 maja 2017, 23:54
Imię: Patryk
Auto: Astra J
Województwo: dolnośląskie
Pomocny: 1 raz

#28

Nieprzeczytany post autor: Liba »

Panowie u mnie jest taki problem ze podczas puszczania sprzegla na biegu jałowym obroty wzrastają do 1000-1100 po czym wracają do normy , u was taki problem występuje . Silnik 1.7

vietnam89

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 23 mar 2016, 22:51
Imię: Cezary
Auto: Astra J
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa

#29

Nieprzeczytany post autor: vietnam89 »

Zobacz gdy wyłączysz wszystkie udogodnienia, klimatyzacja, radio. Powinno wtedy być poniżej 1000. I spalanie poniżej 1l.
Jeśli masz włączone systemy to może być więcej, w szczególności krótko po odpaleniu.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

sam_wilk

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 12 lut 2008, 13:52
Imię: Kamil
Auto: Astra J
Silnik: A17DTJ
Rocznik: 2011
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Jarosty
Wdzięczny: 1 raz

#30

Nieprzeczytany post autor: sam_wilk »

Podwyższone obroty przez pewien czas, zwłaszcza zimą, to nic innego jak doładowywanie akumulatora.

ODPOWIEDZ