Astra J, kiedy wymiana dwumasy

gargamel2005

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 20 sie 2014, 16:40
Imię: Radek
Auto: Astra J sports tourer
Silnik: A20DTH
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gubin

Astra J, kiedy wymiana dwumasy

#11

Nieprzeczytany post autor: gargamel2005 »

Ja mam 175 tyś i jakoś nic się nie dzieje z dwumasą :D , czasem podczas wbijania 3 biegu to jest szarpnięcie ale tylko w mieście podczas małych prędkości,w trasie tego niema.

mariok78

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 25 paź 2015, 1:20
Auto: Astra J 1.7 cdti ecoflex
Silnik: dtj
Województwo: opolskie

#12

Nieprzeczytany post autor: mariok78 »

Gdy wciskasz do polowy sprzeglo i slyszysz wiecej stukow to prawdopodobnie to dwumasa. Gdy stukanie zmienia tonacie przy wciskaniu i puszczaniu sprzegla to prawdopodobnie dwumasa. Czasem gdy dwumasa jest juz mocno zmeczona mozesz to sprawdzic na drodze. Rozpedz sie do.wyzszego biegu np 5, zlap mozliwie niskie obroty np ponizej 1000 i pracuj pedalem gazu... Mocno w podloge i pusc, jeszcze raz podloga itd...nasluchuj czy nie stuka, nie ma zgrzytow itp. Dwumasa ma wtedy mocne przeciazenia i powinna wolac o pomoc gdy jest juz mocno zmeczona zyciem.

P.s. zerwane poduszki na skrzyni biegow moga dac podobne efekty stukania.
Ostatnio zmieniony 21 lis 2016, 0:13 przez mariok78, łącznie zmieniany 1 raz.

losiu20

Astro-maniak
Posty: 474
Rejestracja: 15 sie 2016, 12:21
Auto: Astra J ST
Silnik: A17DTR
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

#13

Nieprzeczytany post autor: losiu20 »

zrób tak kilka razy to dwumas na pewno będzie do wymiany

Largo777

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 11 sie 2016, 18:04
Auto: Astra IV Sports Tourer 1.7
Silnik: A17DTR
Województwo: łódzkie

#14

Nieprzeczytany post autor: Largo777 »

Kupiłem Astrę J przy 165 tys. Teraz ma 180 tys. i wygląda, że dwumas jest ok. Żadnych objawów - na razie :). Ale samochód wcześniej jeździł głównie na trasach, teraz to 50/50 - trasa/miasto. Należy ruszać delikatnie, bez pisku opon (przy tym silniku i tak to nie ma sensu :)), nie szarpać biegów, a będzie ok.

Awatar użytkownika
kecram

Astro-maniak
Posty: 851
Rejestracja: 10 lis 2016, 13:26
Auto: Astra J Cosmo Sports Tourer FL
Silnik: A20DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódzkie
Pomocny: 6 razy

#15

Nieprzeczytany post autor: kecram »

Dokładnie, najważniejsze żeby nie ruszać bez większych obciążeń. Nawet delikatna jazda w mieście nie będzie negatywnie wpływała na dwumas. Wszystko w miarę rozsądku. Ja zawsze wychodzę z założenie nie tylko o dwumas: jeżeli dbasz o auto, to auto zadba o Ciebie :) Proste...
Jeździłem kiedyś autem poflotowym. Wszyscy mi odradzali, że duży przebieg. Nie ma sensu. Dbałem o nie nie szarżowałem wszystkie przeglądy w terminie i tak naprawdę służyło dłuuuuuugo. Bardzo długo. Jeździłem jeszcze 8 lat. Według statystyk wydawało się, że trzeba było już wymienić w nim wszystko a tak naprawdę chodził idealnie... Następca (znajomy) też jest nim zadowolony. Nawet nie bałem się mu go sprzedać.
Ostatnio zmieniony 21 lis 2016, 21:19 przez kecram, łącznie zmieniany 1 raz.

VectorOPC

Astro-maniak
Posty: 1050
Rejestracja: 29 mar 2012, 21:02
Imię: Przemek
Auto: Golf VII
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#16

Nieprzeczytany post autor: VectorOPC »

Koło dwumasowe najbardziej wyniszcza ecodriving. Ci, którym najmniej palą diesle, najczęściej zmieniają dwumasę.
mariok78 pisze:QR_BBPOST Gdy wciskasz do polowy sprzeglo i slyszysz wiecej stukow to prawdopodobnie to dwumasa. Gdy stukanie zmienia tonacie przy wciskaniu i puszczaniu sprzegla to prawdopodobnie dwumasa. Czasem gdy dwumasa jest juz mocno zmeczona mozesz to sprawdzic na drodze. Rozpedz sie do.wyzszego biegu np 5, zlap mozliwie niskie obroty np ponizej 1000 i pracuj pedalem gazu... Mocno w podloge i pusc, jeszcze raz podloga itd...nasluchuj czy nie stuka, nie ma zgrzytow itp. Dwumasa ma wtedy mocne przeciazenia i powinna wolac o pomoc gdy jest juz mocno zmeczona zyciem.

P.s. zerwane poduszki na skrzyni biegow moga dac podobne efekty stukania.
Z całym szacunkiem dla Ciebie, ale takich głupot już dawno nie czytałem. Nie wiem kto Ci tego naopowiadał, albo gdzie to poczytałeś, ale chociaż tego nie powtarzaj. I nie mówię tego wcale złośliwie.
Metody diagnostyki kół dwumasowych są specyficzne i należy sporo o tych elementach wiedzieć, aby sprawnie je diagnozować bez rozbierania.
Ostatnio zmieniony 21 lis 2016, 21:24 przez VectorOPC, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

losiu20

Astro-maniak
Posty: 474
Rejestracja: 15 sie 2016, 12:21
Auto: Astra J ST
Silnik: A17DTR
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

#17

Nieprzeczytany post autor: losiu20 »

ja sobie wziąłem do serca i nie zmieniam biegów tak jak pokazuje się na wyświetlaczu, polecam ten styl nie ecodriving 8-)

mariok78

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 25 paź 2015, 1:20
Auto: Astra J 1.7 cdti ecoflex
Silnik: dtj
Województwo: opolskie

#18

Nieprzeczytany post autor: mariok78 »

VectorOPC pisze:Koło dwumasowe najbardziej wyniszcza ecodriving. Ci, którym najmniej palą diesle, najczęściej zmieniają dwumasę.
mariok78 pisze:QR_BBPOST Gdy wciskasz do polowy sprzeglo i slyszysz wiecej stukow to prawdopodobnie to dwumasa. Gdy stukanie zmienia tonacie przy wciskaniu i puszczaniu sprzegla to prawdopodobnie dwumasa. Czasem gdy dwumasa jest juz mocno zmeczona mozesz to sprawdzic na drodze. Rozpedz sie do.wyzszego biegu np 5, zlap mozliwie niskie obroty np ponizej 1000 i pracuj pedalem gazu... Mocno w podloge i pusc, jeszcze raz podloga itd...nasluchuj czy nie stuka, nie ma zgrzytow itp. Dwumasa ma wtedy mocne przeciazenia i powinna wolac o pomoc gdy jest juz mocno zmeczona zyciem.

P.s. zerwane poduszki na skrzyni biegow moga dac podobne efekty stukania.
Z całym szacunkiem dla Ciebie, ale takich głupot już dawno nie czytałem. Nie wiem kto Ci tego naopowiadał, albo gdzie to poczytałeś, ale chociaż tego nie powtarzaj. I nie mówię tego wcale złośliwie.
Metody diagnostyki kół dwumasowych są specyficzne i należy sporo o tych elementach wiedzieć, aby sprawnie je diagnozować bez rozbierania.


No to mi glupoty popisali dziennikarzyny z "Auto Świat"

VectorOPC

Astro-maniak
Posty: 1050
Rejestracja: 29 mar 2012, 21:02
Imię: Przemek
Auto: Golf VII
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#19

Nieprzeczytany post autor: VectorOPC »

Zgadza się. Auto Światem akurat w wielu sprawach sugerować się nie powinno. Który to dokładnie numer jeśli pamiętasz ? Kolekcjonuje czasopisma, aż znajdę ten egzemplarz jeśli pomożesz i chętnie do nich napiszę.
Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4839
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#20

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Wedlug AutoSwiat w Astrze J nie da sie wymienic filtra paliwa bez podnoszenia calego samochodu, takze tez potrafi anapisac glupoty.

ODPOWIEDZ