Astra J, kiedy wymiana dwumasy

Awatar użytkownika
paprotek

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 30 cze 2014, 6:55
Imię: Mariusz
Auto: Astra J
Silnik: A17DTR
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Astra J, kiedy wymiana dwumasy

#31

Nieprzeczytany post autor: paprotek »

TerraX pisze:QR_BBPOST
mariok78 pisze:QR_BBPOST Tak wiec widze, ze Polska to wcale nie tanszy kraj
śmiem twierdzić, że to Ty taniej zapłaciłeś w stosunku do zarobków :P sorki za offtop
Niecałe 650EUR=2900PLN za komplet to mniej niż w Polsce w ogóle, nie tylko w stosunku do zarobków!
Ostatnio zmieniony 24 lis 2016, 8:04 przez paprotek, łącznie zmieniany 1 raz.

wafel

Astro-maniak
Posty: 58
Rejestracja: 31 paź 2015, 20:10
Imię: Tomek
Auto: A1stra J
Silnik: 1.7
Województwo: małopolskie

#32

Nieprzeczytany post autor: wafel »

U mnie kompletna dwumasa + sprzęgło + robocizna wyszła 4200 zł

Awatar użytkownika
paprotek

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 30 cze 2014, 6:55
Imię: Mariusz
Auto: Astra J
Silnik: A17DTR
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#33

Nieprzeczytany post autor: paprotek »

Robiłeś w ASO?

TerraX

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 26 kwie 2015, 20:14
Auto: Astra J ST
Silnik: A17DTJ
Województwo: małopolskie
Pomocny: 2 razy

#34

Nieprzeczytany post autor: TerraX »

tak ostatnio przeglądałem oferty kół dwumasowych i zastanawiam się jakie są różnice pomiędzy kołem do astry j a kołem do np zafiry B. Silnik niby ten sam A17DTJ a cena o 30% wyższa do astry j
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

wafel

Astro-maniak
Posty: 58
Rejestracja: 31 paź 2015, 20:10
Imię: Tomek
Auto: A1stra J
Silnik: 1.7
Województwo: małopolskie

#35

Nieprzeczytany post autor: wafel »

paprotek pisze:Robiłeś w ASO?
nie. Części kupione w sklepie. Robił kuzyn. Cena w ASO 8000 zł.

Awatar użytkownika
paprotek

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 30 cze 2014, 6:55
Imię: Mariusz
Auto: Astra J
Silnik: A17DTR
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#36

Nieprzeczytany post autor: paprotek »

@wafel: 8000zł ? Chyba ich po...

pitekantrop

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 24 sie 2013, 15:43
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.7 CDTI 110 KM
Województwo: pomorskie

#37

Nieprzeczytany post autor: pitekantrop »

Mam 240 000 km od nowości i fabryczną dwumasę. Zero objawów jej padania.

Awatar użytkownika
lukasz83

Astro-maniak
Posty: 267
Rejestracja: 19 sty 2012, 19:43
Imię: Łukasz
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.7 CDTI DTR
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 2 razy

#38

Nieprzeczytany post autor: lukasz83 »

zaobserwowałem u mnie że po zdjęciu nogi ze sprzęgła (rozłączeniu) wskazówka na obrotomierzu opada o ok 2 mm i za chwilę wraca jak sprzęgło jest już rozłączone. Przy zmianie biegów przy wysprzęglaniu biegu czuć szarpnięcie. Czy to objaw rozsypanej dwumasy czy też tak mieliście w swoim przypadku ? dodam że niezidentyfikowanych dźwięków nie zaobserwowałem (podobnych do stukania w garnek :) )
Ostatnio zmieniony 11 lut 2017, 17:55 przez lukasz83, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bari

Astro-maniak
Posty: 126
Rejestracja: 23 gru 2016, 17:43
Imię: Marcin
Auto: Astra J
Silnik: A17DTJ
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#39

Nieprzeczytany post autor: Bari »

Zużycie koła dwu masowego nigdy nie jest takie same i w każdym aucie wytrzyma inną ilość km, warunki eksplantacji czysto zależą od kierowcy który eksploatuje samochód, jeżeli jeździ normalnie , nie szarpie przy zmianie biegów jak i przy przyspieszaniu , nie jeździ jak na rajdach czy przysłowiowo ''strzela ze sprzęgła '' pojeździ jak najdłużej. Serwisuje astrę DTJ która ma 300tyś na blacie , co prawda dpf już umarł ale jest chip na 150km który jeździ od przebiegu 180 tyś i sprzęgło nie wykazuje nadmiernego zużycia da się ? da , powiecie że nie możliwe a jednak kwestia odpowiedniej jazdy i korzystania z mocy ;-)

a spekulacje że nasze sprzęgła nie wyrzynają po chipie są nie poważnymi spekulacjami ludzi który chcieli by ale za razem się boją więc snują opowieści i straszą innych .

Sam mam auto po chipie i sprzęgło ma się dobrze
Co do wymiany sprzęgła fakt że nie należny do najtańszych ale najdroższe też nie jest. Od aso odradzam po mają chore ceny. Jeżeli macie rabaty to polecam kupić samemu jeżeli nie to zaprzyjaźnieni mechanicy mogą wam coś wy haczyć ewentualnie alternatywa z aukcji i jak wymieniać to oczywiście komplet i przy okazji polecam wymienić płyn hamulcowy

Powodzenia
Ostatnio zmieniony 12 lut 2017, 13:00 przez Bari, łącznie zmieniany 1 raz.

cannibalus

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 07 sie 2009, 20:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

#40

Nieprzeczytany post autor: cannibalus »

w ASTRZE H którą teraz zresztą sprzedaje wymienilem dwumas pół roku temu po 270 000km (przebieg prawdziwy w 100%) i to tylko dlatego ze padł wysprzęglik, spreżyna wkręciła się w sprzegło i zdecydowałem o wymienia całości wraz z tarczami, dociskiem itd. Dwumas był jeszcze w takim stanie ze mógłby jeszcze pojeżdzić ale już bez szału. Nie wiem czy w 1.7 jest ten sam dwumas, pewnie nie choć chyba jest ta sama skrzynia M32 (z którą tez kłopotów nie mialem) Sądziłem ze jeszcze bede ta Astra jeżdził z rok, dwa wiec wymieniłem cąłość, no ale trafiła się okazja kupić J-ke. Teraz nowy nabywca mojej H w prezencie dostanie komplet nowego przeniesienia napędu o ile kupi bo już wybobylają ze przebieg duży haha ;) . Troche mi szkoda bo wsadziłem prawie 3 koła w naprawę w sierpniu no ale tkaie życie. Mam nadzieje ze w J-ce dwumas wytrzyma podobnie. Tak naprawde cały ten hejt na dwumasy (i DPFy) bierze sie IMHO stąd że ludzie kupują paście z półmilionowym przebiegiem, mysląc że ma 150 000 i zdziwienie ze dwumas mu "tak szybko" padł ;)

pozdrawiam

ODPOWIEDZ