Dziwne wycie silnika

Awatar użytkownika
Sprinterpl

Astro-maniak
Posty: 98
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:48
Imię: Tomek
Auto: ASTRA J SRI 2011
Silnik: 1.7 cdti 125
Województwo: Zagranica - UE
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 7 razy
Kontakt:

Dziwne wycie silnika

#41

Nieprzeczytany post autor: Sprinterpl »

Panowie dopadł mnie problem otóż:
Kupiłem starą Jotkę 1.7dtr z 2011 kilka miesięcy temu z przebiegiem 150k km i od początku auto jęczało ( nie nazwał bym tego piskiem raczej) z okolic rozrządu, dzwięk nie jest jednostajny narasta czasem a czasem ustaje zupełnie.
Poprzedni właściciel powiedział że wymienił rozrząd przy 140k, oczywiście słyszałem ten dzwiek przy zakupie ale wiadomo rolka napinacza (pomyślałem że debil wymienił sam pasek) .
Przejeździłem tak sobie do 160k i wczoraj dałem auto na wymiane paska rozrządu ze wszystkimi pierdołami i pompą wody.
Jakiesz moje zdziwienie, kiedy dzwoni do mnie mechanik i mówi że Aśka dalej jęczy, mechanik sprawdził również wszystko czym kręci pasek klinowy nawet zdjął go na moment.
Po długim nasłuchiwaniu i eliminacji wyszło mu że to pompa wysokiego ciśnienia, nie wiem czy gość ma rację czy nie i czy ta pompa może tak sobie jęczeć, trudno to nagrać bo dzwięk jest dość subtelny choć słyszalny nawet w kabinie.
Mechanik twierdzi że to będą duże pieniądze(mieszkam w Irlandii), regeneracja lub wymiana i pytał mnie czy aby w pompie nie ma modułu imobilajzera? wie ktoś coś na ten temat?? I czy coś jeszcze może piszczeć z okolic paska jeśli wszystko zostało wymienione.
Mam nadzieje że nie zdublowałem jakiegos wątku ale nie potrafiłem nic znaleść co by pasowało do mojej usterki.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2018, 11:08 przez Sprinterpl, łącznie zmieniany 1 raz.

tomo30

Astro-maniak
Posty: 145
Rejestracja: 20 maja 2015, 12:44
Imię: Tomasz
Auto: astra J
Silnik: A17DTJ
Rocznik: 2012
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#42

Nieprzeczytany post autor: tomo30 »

nie użyłeś tajnych kodów "butelka" "duszek" to i nie znalazłeś ;)
Dziwne wycie silnika" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2018, 23:23 przez tomo30, łącznie zmieniany 1 raz.

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#43

Nieprzeczytany post autor: soszo »

Czy dźwięk nie znika jak włączysz klimę?
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

Awatar użytkownika
Sprinterpl

Astro-maniak
Posty: 98
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:48
Imię: Tomek
Auto: ASTRA J SRI 2011
Silnik: 1.7 cdti 125
Województwo: Zagranica - UE
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 7 razy
Kontakt:

#44

Nieprzeczytany post autor: Sprinterpl »

tomo30 pisze:QR_BBPOST nie użyłeś tajnych kodów "butelka" "duszek" to i nie znalazłeś ;)
Dziwne wycie silnika" onclick="window.open(this.href);return false;
no kurde dokładnie tak jak u mnie ale nic sensownego nikt nie powiedział, nie kumam co może pomóc wymiana filtra paliwa.

Doniek77 i doszedłeś do tego co Ci wyje?? mam dosławnie taki sam objaw wymieniłem rozrząd pompe wody i dalej mój mechanik postawił na pompe wysokiego cisnienia ale nie bede robił bo on tak uważa.
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2018, 21:37 przez Dido, łącznie zmieniany 1 raz.

doniek77

Astro-maniak
Posty: 73
Rejestracja: 23 lis 2016, 17:21
Imię: Dominik
Auto: Astra J
Silnik: A17DTR
Województwo: łódzkie

#45

Nieprzeczytany post autor: doniek77 »

To co na filmiku który wrzuciłem to filtr paliwa. Po wymianie jest spokój na kilka tyś. km. Dzwoniłem nawet do jednej firmy z W-wy która naprawia tylko Ople (z polecenia bo super eksperci podobno) i oni tylko filtry Boscha zakładają.

EDIT:
Sprinterpl pisze:QR_BBPOST Doniek77 i doszedłeś do tego co Ci wyje?? mam dosławnie taki sam objaw wymieniłem rozrząd pompe wody i dalej mój mechanik postawił na pompe wysokiego cisnienia ale nie bede robił bo on tak uważa.
To co na filmiku który wrzuciłem to filtr paliwa. Po wymianie jest spokój na kilka tyś. km. Dzwoniłem nawet do jednej firmy z W-wy która naprawia tylko Ople (z polecenia bo super eksperci podobno) i oni filtr paliwa Boscha zakładają.

tomo30

Astro-maniak
Posty: 145
Rejestracja: 20 maja 2015, 12:44
Imię: Tomasz
Auto: astra J
Silnik: A17DTJ
Rocznik: 2012
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#46

Nieprzeczytany post autor: tomo30 »

Sprinterpl pisze:QR_BBPOST
tomo30 pisze:QR_BBPOST nie użyłeś tajnych kodów "butelka" "duszek" to i nie znalazłeś ;)
Dziwne wycie silnika
no kurde dokładnie tak jak u mnie ale nic sensownego nikt nie powiedział, nie kumam co może pomóc wymiana filtra paliwa.
Przy odrobinie szczęścia, po wymianie filtra paliwa duszek zniknie i się nie pojawi. Jak masz peszka to po kilku tysiącach zacznie straszyć z powrotem. Dobrze zorientowani ludzie twierdza że to problem z wysokim ciśnieniem i buzującymi pęcherzykami powietrza. Nie znam nikogo kto uparł się by to usunąć i wymieniał rupiecie aż do skutku. Ja temat olałem, duszek raz jest, raz go nie ma. W niektórych zamkach duchy straszą od średniowiecza i dobrze jest, to moja aśka też trochę wytrzyma.

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#47

Nieprzeczytany post autor: soszo »

tomo30 pisze:QR_BBPOST Nie znam nikogo kto uparł się by to usunąć i wymieniał rupiecie aż do skutku
Na mamhopla ponoć jest taki co to ogarnął. Ale to ingerencja w przewody paliwowe itp. Ja też sobie to odpuściłem ;)
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

Awatar użytkownika
Sprinterpl

Astro-maniak
Posty: 98
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:48
Imię: Tomek
Auto: ASTRA J SRI 2011
Silnik: 1.7 cdti 125
Województwo: Zagranica - UE
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 7 razy
Kontakt:

#48

Nieprzeczytany post autor: Sprinterpl »

Tak w gwoli raportu wczoraj przy wymianie oleju wymieniłem filtr paliwa na BOSCHa i Aśka zaczeła chodzić jak nowe auto zero jęczenia aż przyjemność jeździć teraz, nie wiem na jak długo, ale to niesamowite swoją drogą że filtr paliwa może mieć takie ciekawe drugie zastosowanie jako dzwiękowy wqurzacz kierowcy :P.

Awatar użytkownika
kaslo

Astro-maniak
Posty: 327
Rejestracja: 17 mar 2008, 15:34
Imię: Paweł
Auto: Astra , Zafira, Corsa
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#49

Nieprzeczytany post autor: kaslo »

Przy tym problemie nikt z was nie napisał jak wygląda stary filtr paliwa, bo ja przeważnie zajmując się Oplem wyjmuje z aut z tym problemem filtry czarne jak filtr oleju. Problem rozwiązuje wymiana filtra Knecht, ale i tankownie droższej ropy a nie najtańszego syfu który zapycha filtr i ponawia problem.
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;
Elektryka, mechanika, klimatyzacja, regeneracja - czyszczenie dpf, modernizacja oprogramowania, diagnostyka Tech 2-MDI
Norwida 4 T. 501807749

Awatar użytkownika
Adler

Administrator
Posty: 2997
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:22
Imię: Przemek
Auto: Sports Tourer
Silnik: B16DTL
Województwo: małopolskie
Pomocny: 140 razy
Kontakt:

#50

Nieprzeczytany post autor: Adler »

Musi być Knecht? ;)
Mann też przecież daje radę.

ODPOWIEDZ