Samochód gaśnie po odpaleniu

Awatar użytkownika
Shonsu

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 12 gru 2016, 8:28
Auto: Astra J
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: mazowieckie

Samochód gaśnie po odpaleniu

#1

Nieprzeczytany post autor: Shonsu »

Witam.

Po 2 dniach nie odpalania auta, dziś rano odpalam samochód, normalnie kręci ale po chwili gaśnie. Próbowałem ze 4 razy go tak odpalić, podgrzewałem kilkukrotnie świece i za którymś razie odpalił. Praca silnika bardzo nierówna, przy próbie dodania gazu na luzie samochód tak jak by tego w ogóle nie widział a gdy wrzucę bieg i dodam gazu samochód gaśnie.. Miałem mało czasu, żeby się temu dokładniej przyjrzeć bo do pracy byłem już spóźniony. Wstępne objawy wyglądają tak jak napisałem. Za którymś razem odpalił, nierówna praca silnika samochód nie odpowiada na dodawanie gazu, nie ma możliwości jazdy. Co radzicie, czy ktoś się już z czymś takim spotkał?

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4839
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Na pierwszy strzal - zapowietrzony uklad paliwowy, lub woda w filtrze paliwa. Kiedy wymieniany filtr paliwa ?

Awatar użytkownika
Shonsu

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 12 gru 2016, 8:28
Auto: Astra J
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: mazowieckie

#3

Nieprzeczytany post autor: Shonsu »

Filtry wszystkie były wymieniane w lutym tego roku (zakupiłem go w tym czasie). Tydzień temu wymieniałem filtr oleju mogłem przy okazji wymienić pozostałe filtry. Kilometrów w tym roku zrobiłem bardzo dużo bo około 35 tys. km. Tak myślałem, że prawdopodobnie zapowietrzony układ paliwowy, bądź woda w filtrze ale lepiej dopytać ludzi, którzy mieli z czymś takim do czynienia. Mechanik ze mnie żaden ale, czy dam radę wykonać te czynności sam? Jakieś instrukcje w necie znajdę? Czy nie warto się brudzić i jechać do mechanika?

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4839
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Filtr jest pod samochodem w okolicy tylnego prawego kola. Klucz oczkowy lub rurowy 36mm potrzebny. Mozesz soprobowac tak na szybko odkrecic koreczek od filtra, spuscic wode i potem odpowietrzyc i dojechac do mechanika.

Awatar użytkownika
Shonsu

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 12 gru 2016, 8:28
Auto: Astra J
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: mazowieckie

#5

Nieprzeczytany post autor: Shonsu »

Dzięki za pomoc, jak wrócę to tak zrobię. Który filtr paliwa polecacie to od razu wracając z pracy kupiłbym filtr do wymiany.

zibimysz

Astro-maniak
Posty: 362
Rejestracja: 24 cze 2013, 21:59
Imię: zbyszek
Auto: ASTRA J
Silnik: B14NEL
Rocznik: 2015
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Augustów
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: zibimysz »

witam.
rok temu miałem to samo, po wymianie filtra paliwa było ok

mariok78

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 25 paź 2015, 1:20
Auto: Astra J 1.7 cdti ecoflex
Silnik: dtj
Województwo: opolskie

#7

Nieprzeczytany post autor: mariok78 »

Tak samo mialem przy wymianie filtra paliwa na nowy, trwalo to kilkadziesiat sekund zanim uklad sie odpowietrzyl. Moze filtr Ci sie zatkal. Czy jezdziles ostatnio na rezerwie, resztkach w baku?

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4839
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Shonsu pisze:QR_BBPOST Dzięki za pomoc, jak wrócę to tak zrobię. Który filtr paliwa polecacie to od razu wracając z pracy kupiłbym filtr do wymiany.
mann
Ostatnio zmieniony 12 gru 2016, 12:44 przez czarnypiotrek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Xyugo

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 19 sty 2017, 20:36
Imię: Michał
Auto: Opel Astra IV J Sport Tourer
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: łódzkie

#9

Nieprzeczytany post autor: Xyugo »

może to głupie ale zobacz czy ci się nie zapala immobilajzer, ja tak miałem ale z uwagi na to ze tak zwana blokada sie zapala, wtedy po odpaleniu on ci po sekundzie gaśnie poki nie zniknie ta kontrolka

Awatar użytkownika
ptq

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 16 sie 2016, 16:32
Imię: Rafał
Auto: Astra J
Silnik: A17DTR
Województwo: wielkopolskie

#10

Nieprzeczytany post autor: ptq »

Pierw dziękuje moderatorowi za zamkniecie mojego tematu, nie widzę tutaj nic podobnego oprócz tematu... Ale do rzeczy:

Witam, mam wielki problem z moja Astra J 1.7CDTI A17DTR od już od paru dni. Początkowo był to problem przejściowy. Samochód odpalał i zaraz gasł, albo chwile pochodził, ale strasznie rzucało jego obrotami do tego samochód wcale nie reagował na gaz. Czasem wystarczyło go na chwile zostawić odpalić za 5 minut i było dobrze. Teraz ten problem jest już stały samochód odpali i zaraz zgaśnie. Komputer zero błędów.(sprawdzane najnowszym opcom'em oraz drugim inny programem) Filtry nowe. Gdzie szukać przyczyny? Brakuje mu paliwa czy powietrza? Jakiś czujnik? Zawór?
Ostatnio odpięliśmy też węże paliwowe i po przekręceniu kluczykiem w ogóle nie leci paliwo, nie słychać pompy w baku(pytanie czy ten model na pompę w baku bo rożnie słyszałem). Próbowaliśmy tez jej podać paliwo bezpośrednio na pompę w silniku wysokiego ciśnienia jak się nie mylę i też nic. Zawór SCV wyciągaliśmy przemyty itp. to samo z zaworkiem w kolektorze. EGR tez juz wyciągaliśmy i jest czysty. Już rozłożyliśmy ręce i nie wiemy za co tu sie brać. Pomoże ktoś?

ODPOWIEDZ