Dziwne zachowanie DPF po dłuższej przerwie

tomo30

Astro-maniak
Posty: 145
Rejestracja: 20 maja 2015, 12:44
Imię: Tomasz
Auto: astra J
Silnik: A17DTJ
Rocznik: 2012
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Dziwne zachowanie DPF po dłuższej przerwie

#11

Nieprzeczytany post autor: tomo30 »

ckm pisze:QR_BBPOST Moze wystarczy przeczytać dokładniej i wszystko a nie wyrywać z kontekstu i cytować bezmyślnie :)
Cytowałem to do czego się odnosiłem kolego, skoro dla Ciebie to bezmyślne to bardzo Cię przepraszam. Daruj sobie proszę następnym razem tago typu obraźliwe komentarze. Miłego dnia.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2017, 18:27 przez tomo30, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
ckm

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 14 maja 2017, 10:55
Auto: Astra J
Województwo: małopolskie

#12

Nieprzeczytany post autor: ckm »

KaMYk pisze:QR_BBPOST Moja też jest po kolizji i po dłuższym okresie postoju. Jedynym minusem postoju była konieczność wymiany uszczelniaczy półosi w skrzyni biegów. Pojawiały się po kupnie i rozpoczęciu użytkowania pocenia na półosiach, nawet nie wycieki, a tylko pocenia.

W tym przypadku jest o tyle lepiej, że sam go sobie naprawisz, ja kupiłem już naprawiony, ale i tak go wstawiłem po zakupie do ASO aby wszystko sprawdzili i naprawili ewentualne szkody zrobione w czasie "naprawy" niestety naprawa przez komisy jest po taniości, aby jeździł. Za to cena była na tyle atrakcyjna, że po naprawie w ASO i tak mi zostało 10 tys. zł w kieszeni w stosunku do cen rynkowych podobnego auta.
No i zgadzam się. Do takich aut trzeba podchodzić z ostrożnością i uwagą, co nie znaczy że trzeba się ich bać. Ja zawsze proszę zaufanego mechanika (nie "fachofca" od śrubek) o oględziny. W tym przypadku warsztat i komis dzieli kilkaset metrów, co pozwala na znacznie lepsze prześwietlenie auta. W tym komisie na szczęście nie naprawią samochodów tylko sprzedają takimi jakie są. Więc można dokładnie przemyśleć co się bierze i przede wszystkim naprawić samemu.

Dzięki za pomoc i info. Będę walczył z DPFem i sprzedawcą, to się okaże czy gra jest warta świeczki. Zobaczymy co komputer powie. Nie mam palnika na zakup auta, więc najwyżej odpuszczę.

Awatar użytkownika
KonstantinPol

Astro-maniak
Posty: 459
Rejestracja: 01 sty 2017, 21:34
Imię: Michał
Auto: Astra J
Silnik: A17DTJ
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: rej. WS...
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 25 razy

#13

Nieprzeczytany post autor: KonstantinPol »

Nieznane są zawiłości oprogramowania sterującego 1.7CDTI. Mi też się kiedyś włączyło wypalanie "Kontynuuj jazdę bezwarunkowo!" na dopiero co odpalonym i totalnie zimnym silniku (rano). Trzeba było rundkę obwodnicą zrobić, a miałem tylko przestawić auto parę metrów. :roll:
konstantynopolitanczykowianeczka czy konstantynopolitaczykiewiczówna ? :P

Awatar użytkownika
ziperCKM1921

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 16 maja 2017, 11:55
Auto: Astra J
Województwo: śląskie

#14

Nieprzeczytany post autor: ziperCKM1921 »

Witam.Jeśli włączy sie automatyczne wypalanie dpf a zanim sie skończy ten proces wyłączymy silnik,to kontynuowanie wypalania powinno sie zacząc zaraz po uruchomieniu ponownie silnika.
P.S Moja Astra jest po operacji usuniecia dpfa i czuje sie bardzo dobrze ;)
Pozdrawiam.

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4826
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#15

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

ziperCKM1921 pisze:kontynuowanie wypalania powinno sie zacząc zaraz po uruchomieniu ponownie silnika.
Nie. Sterownik nie zapamietuje w jakim stanie skonczyla sie ostatnie wypalanie. Jesli sa spelnione waruni to zacznie wypalac. Jesli nie to nie.

Krystek

Astro-maniak
Posty: 80
Rejestracja: 24 sty 2017, 10:22
Imię: Krystian
Auto: Astra J
Silnik: A17DTR
Województwo: pomorskie

#16

Nieprzeczytany post autor: Krystek »

Dokładnie tak jak mówi Piotrek. Wczoraj miałem taką sytuację zgasiłem auto chwilę po tym jak zaczęło się wypalenie a dziś rano rozpoczęło się na nowo ale dopiero po spełnieniu wymaganych warunków .

Awatar użytkownika
ziperCKM1921

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 16 maja 2017, 11:55
Auto: Astra J
Województwo: śląskie

#17

Nieprzeczytany post autor: ziperCKM1921 »

ja juz miałem dosyc pilnowania automatycznego wypalania(kilka razy przerwałem ten proces i przy wymianie oleju sciagneli mi 6litrów oleju,gdzie normalnie wchodzi nie całe 5l.)wyrwałem chwasta.

ODPOWIEDZ