Dziwny dzwięk ASTRA J 1.7 CDTI 110km

Awatar użytkownika
se3bo

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 05 mar 2018, 20:03
Imię: Sebastian
Auto: ASTRA J
Województwo: podlaskie

Dziwny dzwięk ASTRA J 1.7 CDTI 110km

#1

Nieprzeczytany post autor: se3bo »

Witam, jestem posiadaczem Opel Astra J 1.7 cdti 110 KM z 2010 r, przebieg ok. 140000. Samochód mam od roku. Jakos od pół roku zauważyłem ten dzwięk który na początku pojawiał sie sporadycznie. W ostatnim czasie prawie non stop go da sie usłyszec. Gdy zdejmuje noge z gazu i spada na okolo 2tys obrotow pojawia sie ten dzwiek lub jak stoi na luzie( tak jak na załączonym filmiku), jak dodaje gazu ten dzwiek znika.

[External Link Removed for Guests]

doniek77

Astro-maniak
Posty: 73
Rejestracja: 23 lis 2016, 17:21
Imię: Dominik
Auto: Astra J
Silnik: A17DTR
Województwo: łódzkie

#2

Nieprzeczytany post autor: doniek77 »

se3bo pisze:Witam, jestem posiadaczem Opel Astra J 1.7 cdti 110 KM z 2010 r, przebieg ok. 140000. Samochód mam od roku. Jakos od pół roku zauważyłem ten dzwięk który na początku pojawiał sie sporadycznie. W ostatnim czasie prawie non stop go da sie usłyszec. Gdy zdejmuje noge z gazu i spada na okolo 2tys obrotow pojawia sie ten dzwiek lub jak stoi na luzie( tak jak na załączonym filmiku), jak dodaje gazu ten dzwiek znika.

[External Link Removed for Guests]
U mnie to samo przy minus 15, filtr paliwa kiedy zmieniany? Ja mam co chwilę z tym problem, wymiana filtra pomaga ale na kilka tys. Km. Potem dźwięk wraca. Napisz mi pw wysle link do opisu problemu.

tomo30

Astro-maniak
Posty: 145
Rejestracja: 20 maja 2015, 12:44
Imię: Tomasz
Auto: astra J
Silnik: A17DTJ
Rocznik: 2012
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: tomo30 »

Klasyczny duszek, butelka czy inny diabeł tasmański. Tak jak kolega pisze wymień filtr paliwa. Jak masz farta to zamilknie, jak peszek to po kilku tysiacach znowu będzie straszyć. Poszukaj na forum jest o tym w kilku tematach np.
Wymiana Filtra Paliwa

Awatar użytkownika
Dan

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 17 sty 2017, 22:18
Imię: Daniel
Auto: Astra J Sports Tourer
Silnik: A17DTJ
Województwo: kujawsko-pomorskie

#4

Nieprzeczytany post autor: Dan »

U mnie też występował ten problem, po wymianie oleju i wszystkich filtrów ten dziwny dźwięk praktycznie się nie pojawia. Z tego co wcześniej czytałem na forum zalecana była wymiana filtra paliwa więc bardzo możliwe że to właśnie przez filtr paliwa. Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ