J GTC 2.0 Cdti 165km dymi

Awatar użytkownika
wiertara1

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2018, 22:19
Imię: Piotr
Auto: Astra J GTC
Silnik: A20DTH
Województwo: mazowieckie

J GTC 2.0 Cdti 165km dymi

#11

Nieprzeczytany post autor: wiertara1 »

Kamyk, nie mogę wysłać do Ciebie wiadomości prywatnej. Jasne, chciałbym skorzystać z twoich usług. Odezwij się proszę : 668 039 503

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Informacyjnie, silnik jest w dobrej kondycji. Parametry są w zakresach praktycznie takich samych jak w moim silniku. Ciśnienie w cylindrach bardzo dobre i jednakowe, korekty na wtryskach bliskie zeru. Ciśnienie paliwa, powietrza po turbinie oraz przepływy powietrza w takich samych zakresach.
DPF był co najmniej regenerowany 36tys. km temu i tu dopatruję się przyczyn lekkiego dymienia w czasie przyśpieszania, dość intensywnego przyspieszania. Być może został poddany DPF jakieś chemii i teraz jego skuteczność jest mniejsza jak w pełni sprawnego filtra. Różnica ciśnień na DPF wskazuje raczej na brak uszkodzeń mechanicznych.
Ja stawiam na mniejszą skuteczność akumulacji sadzy. Stąd też duże faktycznie przebiegi między wypalaniami. Mała akumulacja sadzy, to i rzadsze wypalanie.

Jedno wiem na pewno, usunięcie tego filtra spowoduje wzrost dymienia. Na dziś widać że zadymi, ale to nie tak jak w 1,9 TDI :)

A ogólnie to całkiem przyzwoita czerwona GTC :) Miło było poznać :)

Awatar użytkownika
wiertara1

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2018, 22:19
Imię: Piotr
Auto: Astra J GTC
Silnik: A20DTH
Województwo: mazowieckie

#13

Nieprzeczytany post autor: wiertara1 »

Zagadka wyjaśniona ostatecznie :) Po wizycie wiem jedno. Dużo lepszym rozwiązaniem jest opisanie problemu na forum niż dosyć kosztowne wizyty w warsztatach, często kończące się na palpitacji serca.

KaMyk to bardzo sympatyczny człowiek o ogromnej wiedzy. Bardzo dziękuję za pomoc oraz miło spędzony niedzielny poranek na rozmowie o tym co wszyscy tu obecni tak bardzo kochamy - samochodach :)
P.S Przejażdżka Mustangiem na przelocie bezcenna :)

miśor

Astro-maniak
Posty: 228
Rejestracja: 18 lis 2012, 21:10
Imię: Jar
Auto: H GTC, J GTC
Silnik: 14 XEP, A20DTH
Województwo: śląskie

#14

Nieprzeczytany post autor: miśor »

To podaj co tak ładnie "rozpulchniło" dpf. Może się przydać.

ODPOWIEDZ