korekty wtryskiwaczy

Awatar użytkownika
kecram

Astro-maniak
Posty: 851
Rejestracja: 10 lis 2016, 13:26
Auto: Astra J Cosmo Sports Tourer FL
Silnik: A20DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódzkie
Pomocny: 6 razy

korekty wtryskiwaczy

#11

Nieprzeczytany post autor: kecram »

Orlenowski w stosunku do większości proponowanych na rynku ma dość sporo popiołu. Mi natomiast po całym litrze dpf wypalił się idealnie do 7% więc najmniej ile mogę uzyskać.

bull

Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 10 lis 2011, 18:53
Imię: adam
Auto: astra j
Silnik: A17DTJ
Województwo: kujawsko-pomorskie

#12

Nieprzeczytany post autor: bull »

wczoraj wlałem tego oleju ale długo nie pojezdziłem ,dzisiaj odpaliłem auto i troche je przegoniłem na poczatku z wydechu szło sporo siwego dymu , wyjeżdże cały bak i zobaczę czy jest poprawa sprawdzę też zapełnienie dpf

dudu20

Astro-maniak
Posty: 137
Rejestracja: 03 gru 2016, 23:05
Auto: Astra J ST
Silnik: A17DTC
Województwo: świętokrzyskie
Pomocny: 2 razy

#13

Nieprzeczytany post autor: dudu20 »

kecram pisze:Orlenowski w stosunku do większości proponowanych na rynku ma dość sporo popiołu. Mi natomiast po całym litrze dpf wypalił się idealnie do 7% więc najmniej ile mogę uzyskać.
Semisyntetic 2T ma więcej popiołu niż Platinum Moto 2T. Cena tego drugiego dwukrotnie wieksza niż Semisyntetic. Oba Orlen. Jeździłem na tym droższym długo i różnicy nie widziałem w wypalaniu FAP. Ale to było w 307 hdi.

EDIT:
Re: korekty wtryskiwaczy
[External Link Removed for Guests] tu jest sporo na ten temat (2T).

dudu20

Astro-maniak
Posty: 137
Rejestracja: 03 gru 2016, 23:05
Auto: Astra J ST
Silnik: A17DTC
Województwo: świętokrzyskie
Pomocny: 2 razy

#14

Nieprzeczytany post autor: dudu20 »

.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2018, 21:21 przez dudu20, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kecram

Astro-maniak
Posty: 851
Rejestracja: 10 lis 2016, 13:26
Auto: Astra J Cosmo Sports Tourer FL
Silnik: A20DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódzkie
Pomocny: 6 razy

#15

Nieprzeczytany post autor: kecram »

Tego Platinum już nigdzie nie ma. Ponoć go już nie robią. Pytałem na kilkunastu dużych stacjach i nigdzie nie było.

EDIT:
Tutaj jest porównanie różnych marek oleju 2T. To jest przetłumaczone z jakiegoś niemieckiego forum:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#16

Nieprzeczytany post autor: soszo »

Teraz Orlen robi PLATINUM RIDER RACING 2T i PLATINUM Rider SCOOTER 2T oba ok 2 razy droższe od 2T Semisynthetic. Czy dwa razy lepsze to już nie wiadomo :D
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

Awatar użytkownika
veron0

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 05 kwie 2018, 17:45
Imię: Krzysztof
Auto: Astra J
Silnik: A17DTR
Województwo: zachodniopomorskie

#17

Nieprzeczytany post autor: veron0 »

Koledzy że tak zapytam, jak sprawdźcie procentowo poziom wypalenia DPF'a? Tymi emulatorami i apkami?

TerraX

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 26 kwie 2015, 20:14
Auto: Astra J ST
Silnik: A17DTJ
Województwo: małopolskie
Pomocny: 2 razy

#18

Nieprzeczytany post autor: TerraX »

bull pisze:QR_BBPOST wyjeżdże cały bak i zobaczę czy jest poprawa sprawdzę też zapełnienie dpf
i jak tam wrażenia pomogło? U mnie też od jakiegoś czasu czuć drgania na biegu jałowym, zastanawiam się nad rozpoczęciem dolewania oleju 2T

losiu20

Astro-maniak
Posty: 474
Rejestracja: 15 sie 2016, 12:21
Auto: Astra J ST
Silnik: A17DTR
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

#19

Nieprzeczytany post autor: losiu20 »

Stosuje Ravenol 2t i silnik i spalanie jest zupełnie inne, nie leje cały czas, tak co 3 miesiące butelkę 1 litr na 4 pełne tankowania

ceranix3

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 12 gru 2008, 14:54
Imię: Maciej
Auto: Astra G 1,8 16V 1999r
Silnik: x18xe1
Rocznik: 1999
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: ceranix3 »

Panowie,stosuje 2T w citroenie berlingo 2.0hdi 90km prawie co tankowanie.250 ml na 50 l ropy-pelnybak 54.Robie to juz od ponad roku.Dolewajcie tylko mineralny, nie patrzcie na popiolowatosc bo to praktycznie zadna roznica, ALE roznica jest w temperaturze spalania.Ropa spala sie w temperaturze okolo 60 stopni-tyle samo ma mineralny.Czyli spala sie z ropa.Natomiast polsyntetyk moa cos okolo 80 stopni,a syntetyczny okolo 100.Tak wiec przelatuja przez wtryski,zalewajac wam wlasnie dpf-y,turbiny itp.Z iloscia tez nie przeginajcie.Na testach wyszlo ze na kazde 200 litrow optymalna ilosc to 2T to 1 litr.Fakt na jednorazowe "uderzenie"moze byc,ale po to to robili chyba niemcy-testy-i wyszlo ze dolewajac wiecej oleju,zmieniaja sie parametry/wlasciwosci paliwa.Dlatego 250 ml/50 l w zupelnosci wystarczy,nawet na 55-60l.Najwazniejsza to systematycznosc.2T dodaje sie do ON tego lepszego w stylu verva itp dlatego ze jest w nim malo siarki przez co jest "suche" i dlatego przycierac moze sie pompa,stad moga byc opilki w filtrze paliwa.Jezeli je zobaczycie naprawde dobrze je wyczysccie bo jak filtr niewylapie to wleci do wtrysku i kaplica.Zwykly ON jest bardziej zasiarczony. Siarka przyczynia sie do korozji wnetrza silnika,ale tez oliwi elementy,jezeli mozna tak to najprosciej wytlumaczyc.Na ta chwile-ja leje tego drozszszego ON- moge stwierdzic ze auto wogule nie kopci,chyba ze na jalowym porzadnie ale to porzadnie mu depne-oczywiscie rozgrzanym,brak opilek-a przy kupnie podczas zmiany filtra paliwa troszke bylo.Wpiscie w google 2T do diesla i wyskocza artykuly w tym nawet z przeprowadzonych testow.Testy byly prowadzone w laboratoium,nie w garazu.Zaszkodzic napewno nie zaszkodzi, ale powinno pomoc.Olej ktory leje to mixol S.Podjazd pod dystrybutor,wlewam 250ml-sa podzialki-i dopiero paliwo.
Sorki za literowki jak sa ale pisze z telefonu

ODPOWIEDZ