Nietypowy dźwięk ASTRA J

Usunięty użytkownik 864901

Nietypowy dźwięk ASTRA J

#1

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 864901 »

Cześć,

Szukałem na forum - z dźwiękami widziałem różne filmiki ale tego konkretnie nie znalazłem.
potrzebuję pomocy , porady , cóż to może być za dźwięk? podczas przyspieszania a szczególnie puszczania gazu?

mogę dodać ,że szczególnie słychać go wyraźnie gdy silnik nie jest jeszcze mocno nagrzany.lodowaty. Jak jest już nagrzany jest ten dźwięk słyszalny ale dużo ciszej. Co by nie było , jest to mega irytujące i niepokojące.
Głośniki na maxa , lub na słuchawkach zobaczcie.

Przebieg 193 tys. 1.7 CDTI 110 km , 2011 rok

link do filmu niepublicznego

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
xxvvcc

Astro-maniak
Posty: 839
Rejestracja: 02 lut 2014, 19:38
Auto: Astra J, Corsa D
Silnik: A16LET, Z12XEP
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 22 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: xxvvcc »

Na słuch to pewno jakieś łożysko huczy.
Tylko teraz pytanie gdzie i jakie ?
Musisz popróbować, przykładowo jeśli wciśniesz pedał sprzęgła w momencie odpuszczenia gazu czy coś się zmieni.
Podnieść maskę i niech ktoś pogazuje aby zlokalizować dźwięk.

r3b

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 13 sie 2018, 14:47
Auto: Astra J
Województwo: mazowieckie

#3

Nieprzeczytany post autor: r3b »

Czy ten dzwiek masz tylko w okreslonym przedziale obrotow?

Usunięty użytkownik 864901

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 864901 »

zbadałem sprawę. na postoju gdy ktoś gazuje , niestety nic nie słychać. ten dźwięk zaczyna się z 1-2 min po wystartowaniu. Auto musi być w ruchu. jedynie przy postoju nie słychać tego dźwięku. a tak to w każdym przedziale obrotów gdy się przyspiesza. łożysko w kole? raczej nie pasuje , przy skręcaniu również nie ma różnicy. Turbo? chyba nie , nie ten dźwięk , dodatkowo również jest słyszalny dużo poniżej 2 tys obrotów . co najlepsze mechanik pierwszy z brzegu nie wie ocb. ja tak samo. wcześniej była cisza jak makiem zasiał. jedynie lekki szumik od Turbo był słyszalny. po przejechaniu 20 km ten dźwięk jest cichszy , najgorszej na zimny silniku. na filmiku jest średnio rozgrzany jeszcze.

Awatar użytkownika
xxvvcc

Astro-maniak
Posty: 839
Rejestracja: 02 lut 2014, 19:38
Auto: Astra J, Corsa D
Silnik: A16LET, Z12XEP
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 22 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: xxvvcc »

Jednak moim zdaniem to dźwięk łożysk w kołach.
Możliwe że jak łożyska się rozgrzeją nie hałasują już tak.
Podobny objaw: [External Link Removed for Guests]

Usunięty użytkownik 857091

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

Ja miałem podobny objaw tez tylko w pewnym zakresie obrotów tylko w AH , powodem było łożysko na pompie wody. A ten objaw jest na określonych obrotach niezależnych od prędkości i biegu? Ostawiam łożysko tylko które? Rozrząd ?,Skrzyni biegów?
Ostatnio zmieniony 05 gru 2018, 11:14 przez Usunięty użytkownik 857091, łącznie zmieniany 1 raz.

Usunięty użytkownik 864901

#7

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 864901 »

podejrzenie padło na lewe koło , łożysko. po podniesieniu przodu i rozpędzeniu się do 100km/h lewe koło świst jak z odrzutowca. ok , wymieniona piasta z łożyskiem. efekt... taki sam. nadal podczas jazdy jest to samo. prawdopodobnie łożyska skrzyni biegów no bo co innego? skrzynia jest z lewej strony i daje na koło. od 40km/h zaczyna się temat. nie ma to związku z obrotami. jedynie z prędkością. po wciśnięciu pedała sprzęgła podczas jazdy nie ustępuje.

ODPOWIEDZ