Błąd P0401 EGR Witam Astra J 1.6 CDTI 136 km.

Awatar użytkownika
wrx

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 08 lis 2015, 13:51
Imię: Sławek
Auto: astra K
Silnik: 1.6 CDTI 110 KM
Województwo: Zagranica - UE

Re: Błąd P0401 EGR Witam Astra J 1.6 CDTI 136 km.

#11

Nieprzeczytany post autor: wrx »

Dzięki za szybką odpowiedź, i za zdjęcia faktycznie za czysta to nie jest. Ja teraz mam przejechane 117 tyś. Błąd mi pierwszy raz pojawił się ok 1 tyś km temu. Zapytam się jeszcze czy można z tym długo jeździć, bo na święta wybieram się w długa trasę ponad 3 tyś km i nie będzie z tym problemu?

Dodano po 1 godzinie 30 minutach 3 sekundach:
Zapytam jeszcze jak czyściles chłodnice spalin czy kupowałeś jakieś nowe uszczelki?

pemo95

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 04 lut 2022, 16:45
Auto: Astra J
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz

#12

Nieprzeczytany post autor: pemo95 »

Ja jeździłem z tym błędem chyba z 2 miesiące i nic zlego się nie stało, no ale różnie bywa. Chłodnice trzeba zdemontować całkowicie, tak jak na zdjęciu, niestety dostęp jest problematyczny. Do czyszczenia trzeba mieć jakąś silną chemię ale trzeba pamiętać, że musi to być chemia która może być stosowana na aluminiowe powierzchnie. Mnie niestety czyszczenie zajęło kilka dobrych godzin ale może to efekt zbyt słabej chemii. Czyszczenie polega na wlewanku chemii do chłodnicy i wyplukiwaniu wodą pod ciśnieniem. Jeśli bardzo zależy Ci na czasie, to zawsze można kupić używaną chłodnice, wyczyścić i wtedy brać się za rozbieranie auta ;). Trzeba jeszcze pamiętać o spuszczeniu płynu chłodniczego a przynajmniej jego części ;)

Dodano po 44 sekundach:
Uszczelki kupiłem nowe, cały zestaw ;)

Awatar użytkownika
wrx

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 08 lis 2015, 13:51
Imię: Sławek
Auto: astra K
Silnik: 1.6 CDTI 110 KM
Województwo: Zagranica - UE

#13

Nieprzeczytany post autor: wrx »

Dzięki wielkie za pomoc, chyba zostawię sobie robotę na po świętach a na święta wybiorę się drugim samochodem. Jak wyczyszcze po nowym roku to dam znać czy pomogło w moim przypadku.

pemo95

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 04 lut 2022, 16:45
Auto: Astra J
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz

#14

Nieprzeczytany post autor: pemo95 »

Na 99% pomoże. Ewentualnie możesz mieć gdzieś nieszczelność i wywala błąd, ale przy przebiegu powyżej 100kkm ta chłodnica na bank jest zawalona i wygląda tak jak moja na zdjęciu ;).
PS. Nie zdziw się, jeśli w niektórych miejscach brud nie będzie chciał ustąpić. U mnie efekt finalny był taki, że chłodnia miała jakieś 80% prześwitu ;)

Awatar użytkownika
wrx

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 08 lis 2015, 13:51
Imię: Sławek
Auto: astra K
Silnik: 1.6 CDTI 110 KM
Województwo: Zagranica - UE

#15

Nieprzeczytany post autor: wrx »

Witam, jestem już po czyszczeniu chłodniczki EGR ,przejechałem ponad 500 km i jak na razie wszystko ok check engine nie świeci. Dodam że zawalona była na amen :D .

pemo95

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 04 lut 2022, 16:45
Auto: Astra J
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz

#16

Nieprzeczytany post autor: pemo95 »

Czyli nie myliłem się. Uwielbiam te trafne diagnozy na odległość 😂

Awatar użytkownika
wrx

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 08 lis 2015, 13:51
Imię: Sławek
Auto: astra K
Silnik: 1.6 CDTI 110 KM
Województwo: Zagranica - UE

#17

Nieprzeczytany post autor: wrx »

Tak zgadza się już 1500km zrobione i na desce cisza :) dzięki za pomoc :) . Mam jeszcze jedno pytanie chłodniczkę egr już wyczyściłem :) zawór egr też :) klapę gasząca też :) pozostał jeszcze kolektor dolotowy i tu pytanie demontaż kolektora jest kłopotliwy trzeba układ zasilania paliwem rozpiąć, wiesz może czyściłeś też kolektor dolotowy?

ODPOWIEDZ