Niskie ciśnienie oleju 2.0 CDTI 165KM

Awatar użytkownika
shallet

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2015, 10:18
Auto: Astra j
Silnik: A20DTH
Województwo: pomorskie

Niskie ciśnienie oleju 2.0 CDTI 165KM

#1

Nieprzeczytany post autor: shallet »

Witam. Astra 2.0 CDTI 165 KM, 2012r., 248tys. km, system start/stop. Mój problem wygląda następująco: na ciepłym silniku zapaliła się kontrolka oraz komunikat niskiego ciśnienia oleju. Oczywiście momentalnie zgasiłem silnik. Po ponownym uruchomieniu komunikat nie pojawiał się. Oczywiście auto trafiło do mechanika - ten zasugerował wymianę uszczelki smoka (ponoć objawy niskiego ciśnienia przy uszkodzeniu uszczelki pojawiają się zaraz po odpaleniu na zimnym ale mechanik stwierdził że na 90% to jest przyczyna). Wymienił uszczelkę - rzeczywiście była już na wykończeniu, nie stwierdził w misce opiłków, wizualnie ponoć też nic niepokojącego w dole silnika nie stwierdził. Po niedługim czasie znowu powrócił komunikat o niskim ciśnieniu. Zmierzył ciśnienie manometrem - parametry idealne na zimnym i ciepłym silniku. Więc podejrzenie padło na czujnik ciśnienia, wymiana na nowy. Po 4 dniach znowu niskie ciśnienie. Ręce opadają, jakieś pomysły co do przyczyny? Pompa? Ale wtedy ciśnienie na manometrze wykazało by niskie?

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4866
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 100 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Sprawdz instalacje do czujnika. Przetarcia izolacji, czy nie dotyka do czegos metalowego.
Druga rada to zamontuj zegar cisnienia i temperatury oleju.

Awatar użytkownika
Lis

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2022, 23:23
Imię: Rafal
Auto: Asta J
Silnik: A20dth
Rocznik: 2012
Województwo: łódzkie

#3

Nieprzeczytany post autor: Lis »

shallet pisze:
24 sie 2020, 21:37
Witam. Astra 2.0 CDTI 165 KM, 2012r., 248tys. km, system start/stop. Mój problem wygląda następująco: na ciepłym silniku zapaliła się kontrolka oraz komunikat niskiego ciśnienia oleju. Oczywiście momentalnie zgasiłem silnik. Po ponownym uruchomieniu komunikat nie pojawiał się. Oczywiście auto trafiło do mechanika - ten zasugerował wymianę uszczelki smoka (ponoć objawy niskiego ciśnienia przy uszkodzeniu uszczelki pojawiają się zaraz po odpaleniu na zimnym ale mechanik stwierdził że na 90% to jest przyczyna). Wymienił uszczelkę - rzeczywiście była już na wykończeniu, nie stwierdził w misce opiłków, wizualnie ponoć też nic niepokojącego w dole silnika nie stwierdził. Po niedługim czasie znowu powrócił komunikat o niskim ciśnieniu. Zmierzył ciśnienie manometrem - parametry idealne na zimnym i ciepłym silniku. Więc podejrzenie padło na czujnik ciśnienia, wymiana na nowy. Po 4 dniach znowu niskie ciśnienie. Ręce opadają, jakieś pomysły co do przyczyny? Pompa? Ale wtedy ciśnienie na manometrze wykazało by niskie?
witaj mam ten sam problem i walczę z tym już ponad dwa tygodnie. Zrobiłem wszystko dokładnie jak Ty masz opisane. Moje pytanie do Cb czy rozwiązałeś ten problem jeśli tak naoisz proszę co jest przyczyna ?

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5108
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 193 razy
Pomocny: 307 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Wymiana uszczelki nie rozwiązała problemu, ale nie były to pieniądze ,,wyrzucone w błoto": [External Link Removed for Guests] Pozdrawiam.

Dodano po 9 minutach 52 sekundach:
ewentualnie: [External Link Removed for Guests]

WSH

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 01 kwie 2018, 12:31
Auto: Opel astra j 2.0 cdti
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: WSH »

Mi na desce sie nic nie swieci ale w aplikacji opel do diagnostyki świeci caly czas na czerwono co z tym robic nowa uszczelka pompy smoka

[External Link Removed for Guests]

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4866
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 100 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Zmierzyc rzeczywiste cisnienie zewnetrznym zegarem?

Awatar użytkownika
KonstantinPol

Astro-maniak
Posty: 467
Rejestracja: 01 sty 2017, 21:34
Imię: Michał
Auto: Astra J
Silnik: A17DTJ
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: rej. WS...
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 25 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: KonstantinPol »

Aplikacją bym się nie sugerował, u mnie pokazuje EGT 650°C i EGR 100% cały czas... za to wersja Lite pokazuje dobrze EGT (bo EGR tam nie ma).
konstantynopolitanczykowianeczka czy konstantynopolitaczykiewiczówna ? :P

ODPOWIEDZ