Głośna praca klimatyzacji!!!

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

Głośna praca klimatyzacji!!!

#131

Nieprzeczytany post autor: soszo »

santiago25 pisze:QR_BBPOST Najpierw może nabić czynnika? Bo szczerze to nie wiem kiedy ostatnio był nabijany.
Damian dobry z Ciebie zawodnik. Jeśli nie wiesz kiedy była robiona obsługa to pewnie że najpierw dobić czynnika. Szlag go nie trafi jeśli układ jest szczelny. Stratny będziesz za usługę czyli ok 100 zł. Za czynnik płacisz za różnicę między tym co masz, a tym co Ci nabiją. Ja płaciłem w tym roku 35zł za 100g czynnika.
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

Usunięty użytkownik 863482

#132

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 863482 »

Tylko mi to nie wygląda na brak czynnika, ponieważ klima bardzo dobrze chłodzi. Ale ok, dobije czynnika w Poniedziałek. Zdam relacje jak i co.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2018, 15:24 przez Usunięty użytkownik 863482, łącznie zmieniany 1 raz.

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#133

Nieprzeczytany post autor: soszo »

Jeśli wyje, a nie rzęzi to może być mało (nie brak). Jak będzie połowa to tez będzie chłodzić.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2018, 15:41 przez soszo, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

andwid

Astro-maniak
Posty: 223
Rejestracja: 20 lut 2015, 8:18
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Pomocny: 13 razy

#134

Nieprzeczytany post autor: andwid »

U mnie na wydruku z automatu klimatyzacji ilość środka odzyskanego było 570mg i automat napełnił 600mg natomiast oleju odzyskał 4ml, a napełnił 10ml. Wszystko działo się automatycznie po wprowadzeniu danych auta do urządzenia które nabijało klimatyzację.
Wynika z tego, że oleju tak jak w silniku zawsze trochę ubywa. Klimatyzację sprawdzałem pierwszy raz po czterech latach eksploatacji ale warto to robić co dwa lata choćby ze względu na olej smarujący. Kiedyś miałem Vectrę, i tam klima chłodziła dobrze a mimo wszystko brakowało 200ml czynnika i objawiało się to hałasem dobiegającym z kratek nawiewu - tak jakby przelewanie. Klima przestaje chłodzić kiedy ciśnienie środka chłodzącego spadnie poniżej połowy.

Usunięty użytkownik 863482

#135

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 863482 »

Zaraz.. może źle się wyraziłem nie wyje, a chrobacze tak właśnie rzezi ... I dlaczego tylko w okolicach 2 tys obrotów?

EDIT:
Byłem dziś na napełnieniu czynnika ale układ był prawie pełny...

Czynnik odzyskany 540g
Czynnik wprowadzony 600g
Olej odzyskany 20ml
Olej wprowadzony 20ml

Nie wiem jeszcze czy sprężarka dalej wydaje odgłosy chrobotanie bo dziś chłodniej to jest cisza... Ciekawe dlaczego dźwięku chrobotanie nie ma jeśli temp na dworze jest poniżej 30st..?

Uscin

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 06 lis 2017, 13:23
Imię: Michał
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: podlaskie

#136

Nieprzeczytany post autor: Uscin »

santiago25,
Po włączeniu klimatyzacji dalej "rzęzi"?

Usunięty użytkownik 863482

#137

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 863482 »

Dzisiaj jest upalny dzień i tradycyjnie ogłaszam że klima...? Rzezi i chrobocze!! :lol:

Tak więc nabicie czynnika w niczym nie pomogło... :cry:

Zastanawia mnie tylko to.. dlaczego w upalny dni chrobocze a w nie upalne jest cisza...

rafeek

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 06 maja 2017, 21:04
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Województwo: lubelskie

#138

Nieprzeczytany post autor: rafeek »

Kiedyś kupiłem vectrę C siedmioletnią i jeździłem nią aż miała 15 lat. Przez ten okres 8 lat w duże upały miałem takie same odgłosy sprężarki jak w astrze J. Przy dużym obciążeniu jęczała/wyła/zawodziła ale chłodziła bez zarzutu i tak zostało do sprzedaży. Tylko zawsze podkreślam że za radą znajomego który miał doświadczenie w tej branży, co roku robiłem przegląd i ozonowanie (koszt nieduży i czasowo ok) i zawsze ok 10% ubywało. Co jeszcze to cały rok mam włączony przycisk klimy a ona sama steruje kiedy się włączyć a kiedy nie - w poprzednim i tym oplu mam automatyczną.

Usunięty użytkownik 863482

#139

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 863482 »

To w takim razie dać sobie z tym spokój bo u mnie też chłodzi świetnie tylko te chrobotanie w czasie upału...

Usunięty użytkownik 863482

#140

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 863482 »

Odkryłem coś bardzo niepokojącego.. otóż jak byłem na serwisie klimatyzacji mam na wydruku że olej odzyskany to 20ml i wprowadzony 20ml.... A w tym kompresorze powinno być 120ml oleju... O co w tym chodzi?

ODPOWIEDZ