Głośna praca klimatyzacji!!!

jarom

Głośna praca klimatyzacji!!!

#1

Nieprzeczytany post autor: jarom »

Podczas wakacji 2011r. kiedy to były niesamowite upały zaobserwowałem dość głośno pracę klimatyzacji? Hałas pojawiał się przy jeździe i zmianie biegów tak do czwórki później wydawało mi się że jest trochę ciszej?
Czy miał ktoś z Was jakieś problemy z klimą - oczywiście automatyczna klima?
Zaobserwowaliście głośną wrecz nieznośną pracę klimy (jakieś pojękiwania)?

Awatar użytkownika
MaRxK

Astro-maniak
Posty: 91
Rejestracja: 12 lut 2008, 21:56
Imię: Mariusz
Auto: Astra IV
Silnik: 1.6T
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: MaRxK »

jarom pisze: nieznośną pracę klimy (jakieś pojękiwania)?
Ja nie zaobserwowałem pojękiwań. U mnie słychać zawodzenie wiatraka od nadmuchu.
Wybieram się z tym do ASO jak się cieplej zrobi.

Awatar użytkownika
Grzechu2011

Astro-maniak
Posty: 1007
Rejestracja: 16 sty 2011, 17:22
Imię: Grzegorz
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Niepołomice

#3

Nieprzeczytany post autor: Grzechu2011 »

MaRxK pisze:Ja nie zaobserwowałem pojękiwań. U mnie słychać zawodzenie wiatraka od nadmuchu.
Wybieram się z tym do ASO jak się cieplej zrobi.
Ja miałem wymieniany wiatrak bo się zatarł więc lepiej wymień póki masz gwarancje,bo na zleceniu widziałem cenę 1300zł :cry:
[External Link Removed for Guests]

Greeg1978

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 28 sty 2012, 9:08
Imię: Grzegorz
Auto: Astra IV Sport
Silnik: 1.4 T 140 KM
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

#4

Nieprzeczytany post autor: Greeg1978 »

Miałem coś podobnego w astrze H – głośna praca klimatyzacji, a dokładnie sprężarki. Klimatyzacja chłodziła, a okazało się że się rozszczelnił się przewód na łączeniu i ubyło czynnika smarującego. . Wymieniono uszczelkę za 2 zł, napełniono układ i było ok.
Obrazek

Usunięty użytkownik 3235

#5

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Na początek warto sprawdzić szczelność układu. W Oplach często jest to awaria kompresora, najczęściej sprzęgiełka.

jarom

#6

Nieprzeczytany post autor: jarom »

Też obstawiałem sprężarkę , że jest winną tych pojękiwań i ubytek czynnika (bo pogoda była sprzyjająca do intensywnego używania klimy). Mówili mi, że ją jakoś przesmarowali, ale po wyjeździe z ASO na początku było trochę ciszej (pewnie z sugesti że coś robili) potem znowu ta sama historia...
Gwarancja kończy mi się w lipcu muszę ich trochę przydusić aby coś z tym zrobili, a może podjechać tylko do fachowców od klimatyzacji i sprawdzić ten temat? Jak uważacie mogą lepiej doradzić jak przyatakować serwis?
A może ktoś z Was miał już taką wymianę sprężarki, jak argumentować jej wymianę?
Pozdro, elo

Usunięty użytkownik 3235

#7

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Żeby ją przesmarować olejem PAG to musieliby ją wyjąć. Poza tym tak powinna wyglądać wymiana oleju w układzie klimatyzacji a nie poprzez rozprowadzanie oleju wraz z czynnikiem. ASO trzeba przycisnąć, żeby sprawdzili cały układ dokładnie, a nie chce im się tego robić tym bardziej że gwarancja niebawem się kończy.

wienek

Astro-maniak
Posty: 353
Rejestracja: 08 lis 2011, 15:11
Imię: Grzegorz
Auto: Astra Sports Tourer Sport
Silnik: 1.4T 140KM
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#8

Nieprzeczytany post autor: wienek »

Jedz do speców od klimy niech zdiagnozują a pozniej do ASO i zasugeruj diagnozę. Mechanicy w wiekszości ASo nie maja pojęcia o układach klimatyzacji :)

jarom

#9

Nieprzeczytany post autor: jarom »

Dzięki chłopaki za informację,
teraz wiem, że tego tematu nie mogę pominąć przed końcem gwaracji
Pozdrawiam

jarom

#10

Nieprzeczytany post autor: jarom »

Odświeżająć temat na forum znalazłem wpis także pokazujący, że problem klimy występuje i to nie tylko u mnie:
olo40 pisze:Kurcze u mnie też występuje chrobotanie/wycie sprężarki około 2500 obr/min. Serwis stwierdził że to wina sprężarki. Może faktycznie wystarczy dobić klimę. W zeszłym roku wymieniali mi chłodnicę klimy bo się rozszczelniła, może znowu mam nieszczelność.
Ja mam to samo co Ty wycie sprężarki przy około 2500÷3000 obr/min dalej nie ciągnąłem silnika na obrotach, bo jest strasznie irytujące, choć inne samochody mojego modelu takiego objawu nie mają! Pojawia się to wszystko przy dość wysokich temperaturach. W innych warunkach jest zupełna cisza!
Teraz zastanawiam się nad ilością oleju w sprężarce klimy? Mam ktoś z Was możliwość sprawdzenia danych ile oleju i jaki rodzaj jest zalewany w naszym układzie klimatyzacji? Jakiś skan z danych technicznych potrzebuję!

ODPOWIEDZ