Zamek klapy bagażnika

faza

Astro-maniak
Posty: 331
Rejestracja: 17 sty 2011, 8:35
Imię: Opel
Auto: Astra IV
Silnik: 1,7 CDTI 110 KM
Lokalizacja: Puławy
Pomocny: 1 raz

Zamek klapy bagażnika

#1

Nieprzeczytany post autor: faza »

Koledzy i koleżanki, pojawił mi się kolejny problem z astrą. Wczoraj otwieram samochód no i chce otworzyć bagażnik i co... i zonk wszystkie drzwi otwarte, a bagażnik zamknięty. Nic nie pomaga więc odpinam akumulator i podłączam od nowa i działa. Bagażnik się odblokowuje i wszystko ok. Dziś znów historia się powtarza :( cholera co to może być ? Ma ktoś jakieś pomysły może ? Miał ktoś podobny problem ? Samochód niestety już nie jest na gwarancji. :(

MiG25

Astro-maniak
Posty: 115
Rejestracja: 25 cze 2011, 20:08
Imię: Marcin
Auto: Sports Tourer
Silnik: 1,7CDTI 110KM

#2

Nieprzeczytany post autor: MiG25 »

U mnie centralny nie zamykał/ otwierał tylnych prawych drzwi... Podobno kabeleki się przecierają ( nie tylko w Astrze , w Zafirze podobnie). Możliwe ,że Tobie akurat ten w klapie.

faza

Astro-maniak
Posty: 331
Rejestracja: 17 sty 2011, 8:35
Imię: Opel
Auto: Astra IV
Silnik: 1,7 CDTI 110 KM
Lokalizacja: Puławy
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: faza »

tylko dlaczego by działało jak odłączam akumulator i podłączam od nowa i odrazu działa

MiG25

Astro-maniak
Posty: 115
Rejestracja: 25 cze 2011, 20:08
Imię: Marcin
Auto: Sports Tourer
Silnik: 1,7CDTI 110KM

#4

Nieprzeczytany post autor: MiG25 »

Przypadek ?:)

faza

Astro-maniak
Posty: 331
Rejestracja: 17 sty 2011, 8:35
Imię: Opel
Auto: Astra IV
Silnik: 1,7 CDTI 110 KM
Lokalizacja: Puławy
Pomocny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: faza »

nie wiem czy przypadek bo dziś znów odłączyłem i znów zaczął działać normalnie tylko jak długo pewnie do jutra :(

faza

Astro-maniak
Posty: 331
Rejestracja: 17 sty 2011, 8:35
Imię: Opel
Auto: Astra IV
Silnik: 1,7 CDTI 110 KM
Lokalizacja: Puławy
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: faza »

No nic jutro się umówiłem do ASO zobaczymy co magiki powiedzą w każdym bądź razie nie mieli takiego przypadku jeszcze :)

faza

Astro-maniak
Posty: 331
Rejestracja: 17 sty 2011, 8:35
Imię: Opel
Auto: Astra IV
Silnik: 1,7 CDTI 110 KM
Lokalizacja: Puławy
Pomocny: 1 raz

#7

Nieprzeczytany post autor: faza »

Dawno mnie nikt tak nie rozbawił jak dzisiaj ASO :) Zaprowadziłem samochód z rana o 8 przedstawiłem problem i zostawiłem auto, oczywiście powiedziałem o tym, ze po rozłączeniu akumulatora wszystko wraca do normy :). Godzina jakoś przed 11 dzwoni gość i mówi, że autko naprawione bla bla bla jakieś pierdoły prawi :) Mówię ok naprawione gitara :)
Jadę przed 13 odebrać samochód i zapłacić "jedyne" 244zł. za naprawę w której nic nie wymienili. Pytam czy wszystko jest ok ? Tak wszystko OK ale jak by się to powtórzyło w przyszłości to trzeba wymienić przycisk. Pan drukuje fakturę na "jedyne" 244 PLN a drugi idzie zobaczyć czy działa na bank bagażnik. Wraca do salonu i co... zobaczyć jego minę bezcenne :) chcieli 244 zł za to że odłączyli akumulator, no tak to mnie dawno nikt nie rozbawił. Zrobili korektę do faktury oddali dokumenty i kluczyki i stwierdzili ze trzeba zamówić przycisk. No zabrałem się i poszedłem i to był mój ostatni raz w ASO Opel w Puławach.
Ja dalej twierdze, że to nie jest wina przycisku bo przecież wszystko działa po rozłączeniu akumulatora, można go wtedy otwierać i zamykać w kółko, a postoi np. 3 h i już nie działa. Może to jakiś sterownik, moduł albo cholera wie co ? :(
Nic teraz pojadę do jakiegoś dobrego elektryka bo jak zwykle ASO mi nic nie naprawiło w samochodzie po raz kolejny.

mbar

Astro-maniak
Posty: 453
Rejestracja: 14 gru 2011, 14:50
Imię: Marek
Auto: Logan MCV / Opel Karl
Silnik: B10XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów

#8

Nieprzeczytany post autor: mbar »

Mam teraz to samo (ale w Merivie B), odpięcie akumulatora nie pomogło. Silnik zamka jest sprawny, bo okazjonalnie jeszcze zaskakuje i otwiera (tak raz na tydzień).
Ktoś wie, jak się dostać do wiązki? Może coś przegniło?
[External Link Removed for Guests]

grand1

#9

Nieprzeczytany post autor: grand1 »

możne zaśniedziałe styki, lub brak masy, zamek nie blokuje się mechanicznie?

mbar

Astro-maniak
Posty: 453
Rejestracja: 14 gru 2011, 14:50
Imię: Marek
Auto: Logan MCV / Opel Karl
Silnik: B10XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów

#10

Nieprzeczytany post autor: mbar »

Nie blokuje się, bo nie słychać załączanego silniczka. Może pęknięty kabel?
Dziś zauważyłem, że jedno ze świateł oświetlenia rejestracji mi lata luzem, może tamtęty wlazła woda.
Albo przycisk zdechł.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ