Woda w zagłębieniu na dojazdówkę

siano

Astro-maniak
Posty: 61
Rejestracja: 05 paź 2014, 11:50
Auto: opel
Województwo: mazowieckie

Woda w zagłębieniu na dojazdówkę

#51

Nieprzeczytany post autor: siano »

Uszczelniłem korki ale co najważniejsze ustaliłem / na 99,99% / woda dostawała się poprzez przykręcaną klapke z logo Opla na klapie bagażnika. Odkręciłem, uszczelniłem i sucho. / jak na razie po deszczach /. Pozdrwaiam

Awatar użytkownika
KonstantinPol

Astro-maniak
Posty: 472
Rejestracja: 01 sty 2017, 21:34
Imię: Michał
Auto: Astra J
Silnik: A17DTJ
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: rej. WS...
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy

#52

Nieprzeczytany post autor: KonstantinPol »

Taka niespodzianka:
KociŻwirek.jpg
Z lewej gazeta bardziej mokra. W bagażniku gumowa wykładzina więc woda od góry nie miała by jak się dostać. Podejrzewam miejsce wyprowadzenia przewodów do złącza przyczepy lub dostawanie się wody wywietrznikami. Jak się ociepli - rozbiorę plastiki z tyłu i posprawdzam, choć już raz korki silikonem pozaklejałem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
konstantynopolitanczykowianeczka czy konstantynopolitaczykiewiczówna ? :P

Sulovsky

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 08 lip 2019, 9:11
Auto: Astra J
Województwo: lubelskie

#53

Nieprzeczytany post autor: Sulovsky »

Moja również przecieka. Woda pojawia się po dużych ulewach, w miejscu koła zapasowego po lewej stronie, większość zbiera się w tym "korku".
Jakiegoś pecha ma do wody w aucie, poprzednie też przeciekało... ;D

Żadna górna wykładzina nie jest wilgotna, więc woda nie może dostawać się od góry.
Dziś po obejrzeniu uszczelki bagażnika, zauważyłem dziurę od dołu uszczelki.... Mam nadzieję, że tylko przez to miejsce woda się dostaje do środka.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
emilwestport

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 02 lut 2020, 16:27
Imię: emil
Auto: astra j 1.4 sri
Rocznik: 2010
Województwo: Zagranica - UE

#54

Nieprzeczytany post autor: emilwestport »

witam wszystkich ktorzy to czytaja , zaznajomilem sie z wiekszoscia wpisow na tym forum na temat obecnosci wody w roznych miejscach w oplu astrze J, Podziele sie moim doswiadczeniem moze i ktos ma podobny problem ,,, kupilem astre 2010 kilka miesiecy temu pogoda sie zalamala no i sie zaczelo myslalem ze filtr kabiny wymienie i szyby juz beda git a tu sie okazalo ze slupki z przodu w srodku cale more nawet kapalo na pulpit , zdjalem te listwy z dachu no i patrze takie male jakies pekniecia widac w tej rynnie no i ze juz ktos tam z silikonem grzebal zerwalem co sie dalo kupilem klej i przykleilem takie paski z raczek od reklamowki (fachura :)) no ale zazialalo , w miare jeszce bardziej pogarszajacej sie pogody szyby parowaly jeszcze bardziej no coz zajzalem do bagaznika glebiej niz zwykle z 3 litry wody tak na oko , mysle pewno tam gdzies z tylu teraz przecieka w tej rynnie i tez kleilem, bez skutku po jakims czasie postanowilem ze sie za to wezme , po ogledzinach bo juz lampy tez rozbieralem i od spodu zajzalem tez , zdjalem uszczelke bagaznika od gory tylko i odchylilem sufit troche i bingo te zaslepki ktore sa pod zawiasami klapy przeciekaly polecam to sprawdzic najmniej roboty , no i wysililem sie zajerestrowac i czytac to tez napisalem bo nikt o tych zaslepkach nie wspomnial , powodzenia

Awatar użytkownika
Tom13

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 02 lut 2020, 19:42
Imię: Tomek
Auto: Astra J
Województwo: małopolskie

#55

Nieprzeczytany post autor: Tom13 »

Cześć. Mam ten sam problem już od dawna, ale wczoraj Już nie wytrzymałem bo ostatnio co wysuszylem cale zagłębienie i miałem nadzieję że będę miał spokój na całą zimę bo będą mrozy i będzie sucho. A tu lipa zimy nie ma a u mnie na Podhalu jest zawsze i zimy były z głowy bo było sucho. Tak więc zaczynam z tym robić obsadzilem uszczelkę na silikonie i wypchnolem ten korek w tym pasie bo myślałem że tam się woda zbiera i przelewa się na dół ale zobaczymy czy to pomoże przyznam się że zrobiłem to pod wpływem emocji bo się strasznie wkurzyłem jak znów wszystko pływalo. Ale wyszukalem ten klub i cały temat przestudiowalem i będę działał.

robdol1

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 17 lis 2019, 18:31
Imię: RoB
Auto: Astra J
Silnik: 1.4 NET
Rocznik: 1970
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 2 razy

#56

Nieprzeczytany post autor: robdol1 »

Panie i Panowie jestem prawie pewien że na tą wodę była akcja serwisowa

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka


sztefyn

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 12 sie 2018, 15:12
Imię: Mateusz
Auto: Astra J
Silnik: X14XER
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#57

Nieprzeczytany post autor: sztefyn »

Witam kolegów. Mnie również dotknął problem wody w dojazdówce. Wszystko przejrzałem i ewidentnie cieknie u mnie gdzieś z okolic nadkoli (i lewego i prawego). W lewym nadkolu jeszcze nawet nieco stało wody, gdy włożyłem rękę...
Zastanawiam się, czy samemu to robić czy gdzieś dać do mechanika. Ciekawe jakie koszta by były... Czy ktoś próbował w wersji HB rozbierać te boczki w bagażniku co zakrywają nadkola? Może ktoś podzieli się instrukcją? Mam wrażenie, jakby one były przyklejone, albo bym je wyłamał przy użyciu większej siły...

marianz

Astro-maniak
Posty: 227
Rejestracja: 07 paź 2018, 21:11
Imię: Marian
Auto: Astra J ST OPC Line
Silnik: A14NET
Województwo: podkarpackie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 18 razy

#58

Nieprzeczytany post autor: marianz »

Zerknij jeszcze na ten wątek, może się przyda:
Woda w zapasie i na tylnej kanapie

Awatar użytkownika
KonstantinPol

Astro-maniak
Posty: 472
Rejestracja: 01 sty 2017, 21:34
Imię: Michał
Auto: Astra J
Silnik: A17DTJ
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: rej. WS...
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy

#59

Nieprzeczytany post autor: KonstantinPol »

Zabawy z wodą część n-ta ;(
U mnie chyba leje się prawym, tylnym mocowaniem bagażnika dachowego albo przy antenie, bo na podsufitce przy tylnym słupku pojawiła się pleśniawa, i znów jest mokro przy zapasie właśnie z prawej strony.

Jak zdjąć podsufitkę by jej nie załamać, zgiąć bo to chyba później będzie widoczne? Ktoś to robił? Może jest jakaś instrukcja z fotkami ;).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
konstantynopolitanczykowianeczka czy konstantynopolitaczykiewiczówna ? :P

Awatar użytkownika
KonstantinPol

Astro-maniak
Posty: 472
Rejestracja: 01 sty 2017, 21:34
Imię: Michał
Auto: Astra J
Silnik: A17DTJ
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: rej. WS...
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy

#60

Nieprzeczytany post autor: KonstantinPol »

Aktualizacja:
Padało w ostatnim tygodniu 2-3x dzienie + przez jedną caluśką noc i oto efekt:

Mokre siedzisko z tyłu po stronie pasażera, wykładzina i wygłuszenie pod nim, wykładzina pod dywanikiem w nogach, wykładzina bagażnika...

i na koniec tej listy - HIT! (sorry, że w pionie, ale byłem tak wku*, że nie zwróciłem uwagi):
[External Link Removed for Guests]

Rozebrałem kawał auta do suszenia. Dobrze, że w sobota była słoneczna to cały dzień na słońcu i wietrze wyschło.
Plus oczywiście wentylator pokojowy po kilka godzin na każde mokre miejsce auta.

Zerwałem plastikową listwę przy zawiasach klapy bagażnika, a otwory po kołkach (które niby mają uszczelki) zakleiłem taśmą aluminiową. Zakleiłem też te dwie fasolkowe zaślepki po lewej i prawej i zobaczymy czy coś pomoże czy szukać dalej...
konstantynopolitanczykowianeczka czy konstantynopolitaczykiewiczówna ? :P

ODPOWIEDZ