Woda w zagłębieniu na dojazdówkę

Usunięty użytkownik 855151

Woda w zagłębieniu na dojazdówkę

#41

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 855151 »

W kwestii szczelności połączeń mogę podzielić się moimi obserwacjami.
Niedawno zrobiłem konserwację profili zamkniętych i po zaaplikowaniu wosku w profile progów (zaślepki od strony płyty podwozia, oraz progu pod drzwiami) zauważyłem w dwóch miejscach jak małymi kropelkami sączy się wosk. Wypływał na połączeniu podwozia i boku auta, krawędź przewidziana dla podnośnika. Nie było tam wcześniej naprawy blacharskiej.
Taka ciekawostka :)
Ostatnio zmieniony 30 paź 2017, 14:16 przez Usunięty użytkownik 855151, łącznie zmieniany 1 raz.

siano

Astro-maniak
Posty: 61
Rejestracja: 05 paź 2014, 11:50
Auto: opel
Województwo: mazowieckie

#42

Nieprzeczytany post autor: siano »

No i byłem zbyt optymistycznie nastawiony. Spadł deszcz i pojawiła się woda. Ale ! Wg mnie to woda w jakiś sposób dostaje się do wgłębień uszczelki na dolnym pasie / po deszczu stoi w tych zagłębieniach - rowkach woda / A potem jej nadmiar przelewa się przez uszczelkę na plastikową osłonę a dalej już poprzez dziurę i klapkę gdzie wchodzi zamek bagażnika woda przedostaje sie po ściankach do zagłębienia na dojazdówkę. Zastanawiam się jak uszczelnić tą uszczelkę

Usunięty użytkownik 855151

#43

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 855151 »

opisywałem kiedyś w innym wątku, u mnie woda w HB dostawała się przez środkową lampę światła stop'u. podnosząc klapę po deszczu, kropelki wypływały z plastikowej wewnętrznej obudowy klapy i tak jak u Ciebie, była woda w rowkach uszczelki. aby wytypować tą nieszczelność, zakleiłem lampę bezbarwną taśmą pakową i .... było sucho. pomogła wymiana lampy z nową uszczelką.

siano

Astro-maniak
Posty: 61
Rejestracja: 05 paź 2014, 11:50
Auto: opel
Województwo: mazowieckie

#44

Nieprzeczytany post autor: siano »

Ale ja teraz stawiam na tą część w klapie ze znaczkiem opla. Kombinuję jak to bez uszkodznia otworzyć, wyjąć, jak wyjmę to uszczelnię, ale jak wyjąć oto jest pytanie

siano

Astro-maniak
Posty: 61
Rejestracja: 05 paź 2014, 11:50
Auto: opel
Województwo: mazowieckie

#45

Nieprzeczytany post autor: siano »

Problem znaleziony i wyeliminowany na 99 %, szyba w klapie bagażnika

Pawel27

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 07 lut 2018, 21:38
Imię: Paweł
Auto: Astra J
Województwo: małopolskie

#46

Nieprzeczytany post autor: Pawel27 »

Tez mam wode przy kole w bagażniku znajduje sie po prawej i po lewej stronie w tych korkach do tego czasem jest mokra ta pianka na pasie tylnim na wysokosci tych korkow . rozwiazal ktos z tym problem na zawsze ? A ma przy okazji jakies zdjecia jak do tego dojsc za kazda pomoc bededzieczny

Awatar użytkownika
KonstantinPol

Astro-maniak
Posty: 467
Rejestracja: 01 sty 2017, 21:34
Imię: Michał
Auto: Astra J
Silnik: A17DTJ
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: rej. WS...
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 25 razy

#47

Nieprzeczytany post autor: KonstantinPol »

U siebie zdjąłem całą tapicerkę z bagażnika i powklejałem na silikon uniwersalny wszystkie znajdujące się tam korki. Są z na tyle cienkiej i wiotkiej gumy, że strumień wody od dołu (szczególnie z myjni automatycznej przy myciu podwozia) może spowodować chwilową nieszczelność. U mnie np. były drobiny piasku przy korku w okolicach nadkola.
Od tamtego czasu czyli blisko roku wody nie zauważyłem. Zobaczymy w tym roku po pierwszym większym deszczu...
Lampą raczej u mnie nie leciało, bo nic nie robiłem, a leję na myjni ostro i gdzieś by woda wyszła.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2018, 20:03 przez KonstantinPol, łącznie zmieniany 1 raz.
konstantynopolitanczykowianeczka czy konstantynopolitaczykiewiczówna ? :P

Pawel27

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 07 lut 2018, 21:38
Imię: Paweł
Auto: Astra J
Województwo: małopolskie

#48

Nieprzeczytany post autor: Pawel27 »

Mowisz ze od nadkoli cislo wode az tam ? Zobacze na lampe i na ten zgrzew jeszcze

Pawel27

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 07 lut 2018, 21:38
Imię: Paweł
Auto: Astra J
Województwo: małopolskie

#49

Nieprzeczytany post autor: Pawel27 »

U mnie w tym miejscu pojawia sie woda nie wiem skad :/ wie ktos gdzie ona sie dostaje w tę szczeline ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Pawel27

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 07 lut 2018, 21:38
Imię: Paweł
Auto: Astra J
Województwo: małopolskie

#50

Nieprzeczytany post autor: Pawel27 »

Capture+_2018-05-09-04-40-45.png
U mnie przez ten korek sie wlewalo do srodka .
Wszystkie korki postanowilem uszczelnic i mam nadzieje ze bedzie spokoj. Jest ich tam chyba cos kolo 12 sztuk.
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ