Klima-Czyszczenie parownika i odplywu

damrades

Astro-maniak
Posty: 160
Rejestracja: 25 cze 2011, 10:52
Imię: Damrades
Auto: Astra J
Silnik: 1.4 NET 1.4T LPG
Rocznik: 2015
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Tychy
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 9 razy

Re: Klima-Czyszczenie parownika i odplywu

#91

Nieprzeczytany post autor: damrades »

Z tego co wiem to osuszacz jest umieszczony przy chłodnicy płynu. Wymienia się wkład. Ale w zaprzyjaźnionym warsztacie powiedzieli mi że jak długo działają nie wymieniali go nikomu. Cena jaką usłyszałem za usługę mnie zniechęciła i zrezygnowałem z myślenia o wymianie.

Fuks

Astro-maniak
Posty: 556
Rejestracja: 14 sty 2008, 17:00
Imię: Mateusz
Auto: Astra K 2017 czerwona 150KM
Silnik: 1.4 XFT
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Polska
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#92

Nieprzeczytany post autor: Fuks »

Jaka to cena?

Co do filmiku, zrobilem tak samo i pomoglo.
Ozonuje sam zawsze 2 razy do roku, ale na tych upalach zaczelo smierdziec....

damrades

Astro-maniak
Posty: 160
Rejestracja: 25 cze 2011, 10:52
Imię: Damrades
Auto: Astra J
Silnik: 1.4 NET 1.4T LPG
Rocznik: 2015
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Tychy
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 9 razy

#93

Nieprzeczytany post autor: damrades »

Nie pamiętam teraz dokładnie ponieważ tym tematem interesowałem się 2 lata temu. Ale kilkakrotnie przebiła cenę samego osuszacza, który kosztuje około 130 zł. Cena za usługę mnie odstraszyła. A do tego pamiętam ze mechanik wspominał ze tam jest jakaś śruba aluminiowa która można uszkodzić i ble ble ble. To mnie zniechęciło i opuściłem.
Ale chętnie przeczytam co napiszesz po wizycie w warsztacie.
Ja się zstanawiam dlaczego temat wymiany osuzacza jest taki cichy skoro powinno to być robione regularnie.

Awatar użytkownika
Thomas87

Przyjaciel forum
Posty: 1987
Rejestracja: 12 mar 2008, 23:15
Imię: Tomasz
Auto: Astra J
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Wdzięczny: 3 razy

#94

Nieprzeczytany post autor: Thomas87 »

damrades pisze:Ja się zstanawiam dlaczego temat wymiany osuzacza jest taki cichy skoro powinno to być robione regularnie.
Ponieważ są to spore koszty, a mianowicie:
Odzyskanie czynnika przed demontażem osuszacza oraz ponownie napełnienie klimatyzacji (pełen serwis) około 160zł,
osuszacz, dla astry H koszt około 90zł, robocizna to kolejny wydatek (demontaż przedniego zderzaka wraz z chłodnicą klimy, wymiana osuszacza oraz 0-ringów) na pewno nie niższy niż 200zł razem uzbiera się blisko 500zł, a przecież "po co to robić skoro wszystko działa?"

FranekDolas

Astro-maniak
Posty: 146
Rejestracja: 02 sty 2014, 16:26
Imię: Tomek
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: łódzkie
Pomocny: 1 raz

#95

Nieprzeczytany post autor: FranekDolas »

Wczoraj podczas jazdy,po stronie pasażera pojawiła się woda(podczas włączonej klimy) .Z tego co wyczytałem zatkał się odpływ?Czy dobrze myślę?Dzisiaj zauważyłem też,że gdy włączyłem klime,spod auta a dokładniej w miejscu gdzie jest płyn od wspomagania zaczeła kapać woda.Czy to normalne zjawisko?Klime nabijałem 2 lata temu i nigdy nie było z nią problemu.Co zrobić?

Awatar użytkownika
dzidorek

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 22 mar 2015, 17:23
Imię: Kamil
Auto: Astra J
Silnik: A17DTJ
Województwo: podkarpackie

#96

Nieprzeczytany post autor: dzidorek »

Witam, miałem również ten sam problem i jakby na to nie patrzeć próba czyszczenia i lokalizacja rurki odprowadzającej na forum pomogła w odnalezieniu przyczyny smrodu, po około 10 minutach sprawdzania rurki odprowadzającej zobaczyłem przyczyne zaraz obok rurki, a co to było u mnie przedstawiam na zdjęciu :D
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Usunięty użytkownik 855151

#97

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 855151 »

Chcę się dowiedzieć/zapytać, w jaki sposób prawidłowo przeprowadza się tzw ozonowanie, w celu dezynfekcji układu klimatyzacji? A dokładniej, czy podczas tego procesu oprócz włączonego nawiewu powinna być włączona klimatyzacja?
Szukałem wskazówek w sieci, ale tam zdania podzielone - jedni piszą ze musi być klima włączona, a inni piszą ze nie trzeba....
Z góry dziękuję za wszelkie info.

bergmen

Astro-maniak
Posty: 709
Rejestracja: 30 kwie 2015, 23:00
Imię: Radek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B16SHT
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#98

Nieprzeczytany post autor: bergmen »

klima włączona (najlepiej 18 - 20 st C) w celu osuszania powietrza (chyba że masz ozonator z osuszaczem). włączony obieg wewnętrzny powietrza, ozonator umieszczony jak najwyżej, pojazd szczelnie zamknięty i ozonować ok pół godziny

Usunięty użytkownik 855151

#99

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 855151 »

Super, dziękuję za szybkie info.

bergmen

Astro-maniak
Posty: 709
Rejestracja: 30 kwie 2015, 23:00
Imię: Radek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B16SHT
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#100

Nieprzeczytany post autor: bergmen »

no i wywietrz zanim wsiądziesz :)

ODPOWIEDZ