kamera cofania schemat

Awatar użytkownika
deltabox

Astro-maniak
Posty: 158
Rejestracja: 26 paź 2016, 16:04
Imię: Jacek
Auto: Astra Sports Tourer
Silnik: 1.4T NET
Województwo: śląskie

kamera cofania schemat

#161

Nieprzeczytany post autor: deltabox »

No i śmiga, za pierwszym razem :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

erde

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 07 sie 2017, 16:36
Imię: Radek
Auto: Astra J
Województwo: śląskie

#162

Nieprzeczytany post autor: erde »

Brawo Ty! :mrgreen:

exen

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 11 lut 2009, 9:11
Auto: ASTRA J ST
Silnik: A20DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice

#163

Nieprzeczytany post autor: exen »

Gratuluję.
Z perspektywy użytkowania w czasie powiem, że trzeba poprawkę na te skręcające linie brać. Można nieźle wdu.ić :lol:
No chyba,że cofamy na wprost :roll:

Muszę to sprawdzić w jakimś fabrycznym zestawie. Jeżeli okaże się, że będzie różnica na korzyść fabrycznego zestawu, to postawię tezę, iż oprogramowanie różni się w zależności od wersji nadwozia. To by w ten czas oznaczało, że mam program z HB a nie Tourer :ugeek:
Ostatnio zmieniony 07 gru 2017, 21:35 przez exen, łącznie zmieniany 1 raz.

erde

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 07 sie 2017, 16:36
Imię: Radek
Auto: Astra J
Województwo: śląskie

#164

Nieprzeczytany post autor: erde »

Mam to samo. Myślę, że w każdym tak jest - trzeba po prostu brać poprawkę, że linie nie oznaczają krawędzi auta.
Ja najbardziej jestem zadowolony z możliwości dojeżdżania na centymetr do auta z tyłu przy manewrowaniu - wiele razy udało mi się wcisnąć w miejsca gdzie wcześniej nawet bym nie próbował :mrgreen: Czujniki cofania pikają ciągłym sygnałem przy naprawdę dużym zapasie a kamerka pozwala bezpiecznie ten "zapas" wykorzystać :)

exen

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 11 lut 2009, 9:11
Auto: ASTRA J ST
Silnik: A20DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice

#165

Nieprzeczytany post autor: exen »

erde pisze:QR_BBPOST Ja najbardziej jestem zadowolony z możliwości dojeżdżania na centymetr do auta z tyłu przy manewrowaniu - wiele razy udało mi się wcisnąć w miejsca gdzie wcześniej nawet bym nie próbował :mrgreen: Czujniki cofania pikają ciągłym sygnałem przy naprawdę dużym zapasie a kamerka pozwala bezpiecznie ten "zapas" wykorzystać :)
No właśnie.. teraz muszę popracować nad sobą, gdyż przyzwyczajony jestem do cofania na czujniki - robię tak od lat...
i trudno mi uwierzyć w to co widzę na ekranie porównując to ze swoją wyobraźnią kiedy słyszę czujniki w tle. Więc, później wychodzę i sprawdzam czy to co w kamerze jest, pokrywa się z rzeczywistością.
Przeważnie się zgadza. 8-) Jedynie te skręcające linie mi psują koncepcję manewru - muszę potrenować :|


aaa... i strasznie się naerwuja jak mi sie te łoczko uświni, bo musza wyleźć i paluchem przypucować.
tak, że na zima nie pyli się zakładać, bo się człek nałazi jak gupi a chciał cofnąć ino pół metra - bez kamery nie umi :lol:
Ostatnio zmieniony 07 gru 2017, 22:17 przez exen, łącznie zmieniany 2 razy.

erde

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 07 sie 2017, 16:36
Imię: Radek
Auto: Astra J
Województwo: śląskie

#166

Nieprzeczytany post autor: erde »

Ciekawe kiedy będą kamerki z mini wycieraczką obiektywu :roll: Hmmm, pomysł na biznes? :mrgreen:

aras2

Astro-maniak
Posty: 1258
Rejestracja: 18 sty 2013, 20:02
Imię: Arek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 10 razy
Kontakt:

#167

Nieprzeczytany post autor: aras2 »

Bo najlepsze rozwiązanie jest w VW, kamerka w znaczku nie ma mowy o brudnym obiektywie.
Astra J Sedan Executive A14NET, AFL, NAVI 950 IntelliLink, Oryginalna kamera cofania, Dual Exhaust
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Punisher777

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 24 sty 2018, 22:23
Imię: Daniel
Auto: Opel Insignia
Województwo: kujawsko-pomorskie

#168

Nieprzeczytany post autor: Punisher777 »

Panowie proszę pomóżcie. Mam opla insignie i zakupiłem kamerę cofania z wtyczką av. jak ją podłączyć do fabrycznego wyswietlacza z nawigacja? mam radio dvd 800. mówią że musi byc jakis drogi specjalny interfejs ale podobno takze mozna jakis adapter zmieniajacy sygnał fabrycznej nawigacji. czy mozna kupic jakąś przejsciowke itp? nie chce dokladac dodatkowego wyswietlacza tylko chce obraz na fabrycznym wyswietlaczu. pomocy !!!

Awatar użytkownika
deltabox

Astro-maniak
Posty: 158
Rejestracja: 26 paź 2016, 16:04
Imię: Jacek
Auto: Astra Sports Tourer
Silnik: 1.4T NET
Województwo: śląskie

#169

Nieprzeczytany post autor: deltabox »

Bez interfejsu nic nie zrobisz.

Awatar użytkownika
Punisher777

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 24 sty 2018, 22:23
Imię: Daniel
Auto: Opel Insignia
Województwo: kujawsko-pomorskie

#170

Nieprzeczytany post autor: Punisher777 »

na allegro znalazlem taki adapter ktory moge wpiac w radio i mam wyjscie av [External Link Removed for Guests], i drugi [External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ