światła dzienne

Usunięty użytkownik 830064

Re: światła dzienne

#201

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 830064 »

Moim skromnym zdaniem to takie świecące długo (jak w dziennych) zabawki/LEDziki to trza kupować od przyzwoitego producenta, typu philips czy osram. Bo przynajmniej na jakąś jakość można liczyć.

Awatar użytkownika
Sprinterpl

Astro-maniak
Posty: 98
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:48
Imię: Tomek
Auto: ASTRA J SRI 2011
Silnik: 1.7 cdti 125
Województwo: Zagranica - UE
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 7 razy
Kontakt:

#202

Nieprzeczytany post autor: Sprinterpl »

No ta PHILIPS firma znana z udziału w zmowie żarówkowej no tak gwarancja jakości że hej, a tak serio to żółty brat ma coraz lepsze produkty i często te "znane marki" nie mają startu do nich i mówię o jakości nie wspominając nawet o cenie nie tylko w oświeleniu ale dosłownie w każdej dziedzinie.
Ja kiedyś kupiłem LEDy takie z soczewką z przodu były metalowe działały mi przez ponad 2 lata aż do sprzedaży auta bez najmniejszego problemu.
Nie uważam Chińczyków ideał ale dzięki nim tak naprawdę mamy dość tanio wiele rzeczy na rynku i dzięki nim wielkie korpo muszą konkurować.

Co do tych co mam teraz w aśce czas pokaże jeśli sie coś zacznie dziać dam znać.

Obrazek
Obrazek

Usunięty użytkownik 830064

#203

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 830064 »

Tylko ile prób i błędów potrzeba, żeby z chińskiej chińszczyzny coś sensownego wyselekcjonować...

Trzeba tam u ciebie w ogóle cokolwiek świecić za dnia? Bo gdybym mieszkał w kraju z normalnymi przepisami drogowymi, to nie inwestowałbym w (kolejne) LEDy-sredy, jeno zwyczajnie dzienne wyłączył.

Awatar użytkownika
janpat

Astro-maniak
Posty: 1293
Rejestracja: 04 lip 2014, 10:18
Imię: Janusz
Auto: Astra J GTC OPC Line
Silnik: A14NET
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 27 razy

#204

Nieprzeczytany post autor: janpat »

W czerwcu 2017 miałem taki przypadek z ledami. Skończyło się na chwytaku i wyssaniem podciśnieniem resztek z klosza. Od tamtego czasu mam Osram.
P_20170611_143947_vHDR_On.jpg
P_20170611_144151_vHDR_On.jpg
P_20170611_152648_vHDR_On.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
.........Astra J GTC OPC Line Bi - Color..........

Awatar użytkownika
Sprinterpl

Astro-maniak
Posty: 98
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:48
Imię: Tomek
Auto: ASTRA J SRI 2011
Silnik: 1.7 cdti 125
Województwo: Zagranica - UE
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 7 razy
Kontakt:

#205

Nieprzeczytany post autor: Sprinterpl »

weuek pisze:
17 lis 2019, 20:44
Tylko ile prób i błędów potrzeba, żeby z chińskiej chińszczyzny coś sensownego wyselekcjonować...

Trzeba tam u ciebie w ogóle cokolwiek świecić za dnia? Bo gdybym mieszkał w kraju z normalnymi przepisami drogowymi, to nie inwestowałbym w (kolejne) LEDy-sredy, jeno zwyczajnie dzienne wyłączył.
Nie trzeba niczym świecić w dzień we mgle i deszu za to jak tylko zapadnie mrok to obowiazkowo należy jeździć na przeciwmgielnych i długich do ostatniej chwili przed minięciem się :P tak przynajmniej robią tubylcy.
Ja osobiście uważam że światła do jazdy dziennej to bardzo dobry pomysł a jestem zawodowym kierowcą.
Janpart ale ten biały platik to nawet bez testowania wygląda jak plastelina i nie trzeba wielkiej wyobraźni żeby przewidzieć co się z nim stanie. Dokładnie to samo mi sie stało w p407 żarówki led praktycznie identyczne jak te twoje :P

Awatar użytkownika
janpat

Astro-maniak
Posty: 1293
Rejestracja: 04 lip 2014, 10:18
Imię: Janusz
Auto: Astra J GTC OPC Line
Silnik: A14NET
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 27 razy

#206

Nieprzeczytany post autor: janpat »

Plastelina to to nie była. Twardy plastik. Ale temperatura zrobiła swoje. Kiedy kupione w polskim sklepie z ledami, z gwarancją. W ramach gwarancji otrzymałem nowe ale już ich nie założyłem.
Obrazek
.........Astra J GTC OPC Line Bi - Color..........

Awatar użytkownika
prozor

Astro-maniak
Posty: 309
Rejestracja: 22 sie 2018, 22:51
Imię: Leszek
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: lubuskie
Wdzięczny: 49 razy
Pomocny: 11 razy

#207

Nieprzeczytany post autor: prozor »

weuek pisze:
01 lis 2019, 8:15
akanaf pisze:
21 cze 2019, 11:36
Ja mam tak ja odpalam w garażu(blaszak) to zapala mijania, a po wyjeździe gasi mijania i zapala dzienne.
A przy wjeździe do garażu to samo (plus parkingi podziemne). No i beznadziejny jest system takiej dyskoteki. Jakby człowiek sam nie wiedział kiedy mu potrzeba świateł mijania.
To się nazywa TTW - automatyczne sterowanie świateł w tunelu. W tunelu faktycznie robi robotę, ale przełącza również jak się pod wiaduktami przejeżdża i to tuż przed ich minięciem. Szkoda, że nie można wyregulować czułości czujnika, bo w starszych rocznikach zbyt szybko IMHO przełącza na światła główne z dziennych. Z drugiej strony to i tak lepiej, niż miałyby za późno przełączać.

Usunięty użytkownik 830064

#208

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 830064 »

Jak dla mnie taka aprobata dla wszystkiego automatycznego to się raczej nazywa "lemingoza".

Awatar użytkownika
prozor

Astro-maniak
Posty: 309
Rejestracja: 22 sie 2018, 22:51
Imię: Leszek
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: lubuskie
Wdzięczny: 49 razy
Pomocny: 11 razy

#209

Nieprzeczytany post autor: prozor »

Nie przesadzajmy. Znajoma nie ma automatu przełączającego dzienne na mijania i... jeździ cały czas na mijania. Też rozwiązanie, choć jak dla mnie do luftu. Ale jak mają sklerozę, to czemu nie.

Usunięty użytkownik 830064

#210

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 830064 »

Dobrze, że z braku automatycznej skrzyni, nie jeździ cały czas na pierwszym biegu. Czemu nie? "Prędkość zabija", mawiają. Byłoby bezpieczniej.

ODPOWIEDZ