Zasilanie wideorejestratora

Awatar użytkownika
prozor

Astro-maniak
Posty: 309
Rejestracja: 22 sie 2018, 22:51
Imię: Leszek
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: lubuskie
Wdzięczny: 49 razy
Pomocny: 11 razy

Re: Zasilanie wideorejestratora

#121

Nieprzeczytany post autor: prozor »

Zamiast kombinować z podpięciem do kabli w "kasecie lusterka" lepiej i praktyczniej podpiąć się ciut dalej, czyli do "puszki" z oświetleniem wnętrza kabiny. Z tego co mi wiadomo chyba w każdej Astrze J jest tam złącze do podłączenia otwieranego szyberdachu (choć takie coś ze świecą szukać...) i najwygodniej można podłączyć się właśnie do tej wtyczki. We wtyczce znajdzie się tak zasilanie stałe jak i po włączeniu zapłonu. Jeśli ktoś potrzebuje stałe zasilanie wideorejestratora (albo zasilania do innych urządzeń: smartfon, CB itd.) to warto zabezpieczyć się przed rozładowaniem akumulatora specjalnym modułem odcinającym napięcie przy spadku poniżej 11,6V. Wbrew pozorom rejestratory potrafią również w trybie parkingowym wydrenować akumulator i bez zabezpieczenia przed rozładowaniem może się okazać, że odpalenie samochodu będzie niemożliwe.
Szczegóły gdzie i jak podłączyć przetwornicę/moduł tutaj: Wideorejestrator - jakie polecacie i czy jest przydatne?

piknew

Astro-maniak
Posty: 114
Rejestracja: 25 sie 2014, 14:17
Imię: Marcin
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET+LPG
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 3 razy

#122

Nieprzeczytany post autor: piknew »

Witam, czy ktoś wie, który z kabelków w kostkach przy lampce zapewnia zasilanie 12V, ale odcinane czy po wyłączeniu zapłonu czy np. 20 minut po zamknięciu samochodu?
IMG_20190215_204729.jpg
IMG_20190215_204801.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Konraadek

Astro-maniak
Posty: 195
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:18
Imię: Radek
Auto: Astra J Sports Tourer
Silnik: A14NET + LPG
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 11 razy
Pomocny: 23 razy
Kontakt:

#123

Nieprzeczytany post autor: Konraadek »

Ja podłączyłem swój wideorejestrator bezpośrednio pod zasilanie zapalniczki. Kupiłem za 5zł zewnętrzne gniazdo zapalniczki. Rozebrałem tunel środkowy, wpiąłem się w przewody zasilające oryginalne gniazdo zapalniczki i gotowe. Przewód od wideorejestratora puściłem podsufitką w kierunku drzwi pasażera, następnie w dół pod uszczelką drzwi pasażera, za schowek w kierunku tunelu środkowego i do tego, nowego, dołożonego gniazda. Powodzenia

patrykevo

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 22 paź 2018, 17:09
Imię: Patryk
Auto: Astra J Cosmo
Silnik: A14NET
Województwo: łódzkie

#124

Nieprzeczytany post autor: patrykevo »

Potwierdzi ktoś? Znalazłem zasilanie 12v po zapłonie w tej wtyczce od szyberdachu(?) pod pinami 10+14. Nie mam pewności bo miernik ciulowy a nie chciałem wypinać kabli z kostki do samych pomiarów.

piknew

Astro-maniak
Posty: 114
Rejestracja: 25 sie 2014, 14:17
Imię: Marcin
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET+LPG
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 3 razy

#125

Nieprzeczytany post autor: piknew »

Tam niestety nie ma zasilania po zapłonie. Jest stałe oraz "prawie po zapłonie".

To "prawie po zapłonie" to zasilanie, które włącza się, jak elektronika samochodu wykryje jakąkolwiek "potrzebę" włączenia. I byłoby idealne do podłączenia wideorejestratora, jednak ma pewną wadę. Po wyłączeniu (20 minut od ustania aktywności, np. wyłączeniu i zamknięciu samochodu) wyłącza zasilanie. Ale... co kilka sekund podnosi napięcie (prawdopodobnie próbkuje rezystancję obciążenia). I np. taka przetwornica do 5V - przez ten moment poda prąd (sprawdzałem prostą lampką wpinaną w port USB - nie wiem, jak zachowałaby się kamerka, która ma większy pobór prądu).

Ja w każdym razie wziąłem sygnał ze stałego 12V i włączyłem przekaźnikiem sterowanym tym przewodem "prawie po zapłonie". Działa bardzo dobrze.

Kabelki z mojego zdjęcia to brązowo-biały (to "prawie po zapłonie"). Oraz stałe 12V (nie umieściłem zdjęcia).

buba

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 19 mar 2014, 11:14
Imię: Jacek
Auto: Astra J HB
Silnik: A14NET
Rocznik: 2014
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 5 razy

#126

Nieprzeczytany post autor: buba »

Uważa ktoś takiego adaptera zasilania?
Znajde gdzieś w podsufitce zasilanie dostępne cały czas, niezależnie od stanu stacyjki? - pod tryb parkingowy.

[External Link Removed for Guests]

piknew

Astro-maniak
Posty: 114
Rejestracja: 25 sie 2014, 14:17
Imię: Marcin
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET+LPG
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 3 razy

#127

Nieprzeczytany post autor: piknew »

buba pisze:
21 mar 2019, 21:46
Znajde gdzieś w podsufitce zasilanie dostępne cały czas, niezależnie od stanu stacyjki? - pod tryb parkingowy.
Post powyżej ;) ... Tak, jest zasilanie stałe.

Awatar użytkownika
KonstantinPol

Astro-maniak
Posty: 471
Rejestracja: 01 sty 2017, 21:34
Imię: Michał
Auto: Astra J
Silnik: A17DTJ
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: rej. WS...
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy

#128

Nieprzeczytany post autor: KonstantinPol »

Te zesilaczyki mają zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem akumulatora - GOOD :)
konstantynopolitanczykowianeczka czy konstantynopolitaczykiewiczówna ? :P

Awatar użytkownika
kadi

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 22 sty 2021, 18:33
Imię: Krzyś
Auto: Astra J
Województwo: warmińsko-mazurskie
Wdzięczny: 1 raz

#129

Nieprzeczytany post autor: kadi »

Hej, myślałem nad podpięciem zasilacza w ten sposób co na poniższym filmie:
[External Link Removed for Guests]

Ma ktoś pomysł pod które bezpieczniki mógłbym się wpiąć?

Awatar użytkownika
etac

ex-Staff
Posty: 434
Rejestracja: 26 gru 2020, 17:43
Imię: Krzysztof
Auto: Astra
Silnik: A16XHT
Rocznik: 2014
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 31 razy

#130

Nieprzeczytany post autor: etac »

!
Zadbaj by twoje zdjęcia zostały na dłużej!
Zamieść je bezpośrednio na forum i miej pewność, że nie znikną.

Jak poprawnie dodawać zdjęcia tutaj.

// [External Link Removed for Guests]
skrzynka pod kierownicą.

Dodano po 1 minucie 22 sekundach:
piknew pisze:
17 lut 2019, 21:18
Witam, czy ktoś wie, który z kabelków w kostkach przy lampce zapewnia zasilanie 12V, ale odcinane czy po wyłączeniu zapłonu czy np. 20 minut po zamknięciu samochodu?

IMG_20190215_204729.jpg
IMG_20190215_204801.jpg
nie podpinaj się tam. Też tak chciałem, zrobiłem i mi rozładowało akumulator. Lampka ma zasilanie dostępne cały czas.

ODPOWIEDZ