Zasilanie wideorejestratora

kuplende

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 27 wrz 2020, 14:54
Auto: Astra J
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 4 razy

Re: Zasilanie wideorejestratora

#151

Nieprzeczytany post autor: kuplende »

cihanukan pisze:
02 kwie 2022, 11:22
Udało mi się zdjąć tę boczna klapkę, ale to nie wiele ułatwia. Nadal nie mam jak przeprowadzić przewodu w słupek a dalej w podsufitkę. A niedzielę nie mogę znaleźć instruktażu jak zdjąć obudowę słupka i znowu klops.
wciskasz kabel miedzy słupek a szybę, np jakimś plastikowym czy drewnianym popychadłem płaskim, nie trzeba demontować słupka.

Dodano po 2 minutach 3 sekundach:
bolobol pisze:
02 kwie 2022, 12:09
Zdejmij osłonę słupka skośnego (białą). Ona jest mocowana też na zatrzaski. Odchyl osłonę słupka pionowego (czarną, tę z nawiewem) i będziesz miał łatwy dostęp aż do podsufitki.
Pod podsufitkę, kable włóż "na wcisk". Tam nie ma żadnej osłony...
Nie trzeba nic demontować ze słupka poza tym co pokazałeś na zdjęciu czyli ten czarny element plastikowy a możliwe ze nawet i tam by się dało przecisnąć. Podobno trzeba tylko uważać na airbagi w słupkach.

Awatar użytkownika
damianovsky

ex-Staff
Posty: 686
Rejestracja: 08 paź 2020, 10:07
Imię: Damian
Auto: Scenic 3 FL
Silnik: K4M
Rocznik: 2012
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce
Wdzięczny: 8 razy
Pomocny: 37 razy

#152

Nieprzeczytany post autor: damianovsky »

Ja co prawda mam wideorejestrator wpięty w gniazdo zapalniczki w tylnym rzedzie ale jeśli chodzi o puszczenie kabla zasilającego to potwierdzam, że nic nie demontowalem, kabel wsunąłem u góry w podsufitkę, później do słupka, ręką podgialem materiał i tam wsunąłem przewód, później pod uszczelka przy drzwiach i kabel wychodzi za fotelem pasażera po podłodze pod dywanikiem gumowym do gniazda zapalniczki Re: damianovsky - Astra J Sports Tourer A14NET Cosmo/Innovation 2011

Awatar użytkownika
bolobol

Astro-maniak
Posty: 887
Rejestracja: 07 lip 2017, 10:16
Auto: Astra J Sedan "Fabryczne" LPG
Silnik: B14NET- Turbo 140KM
Rocznik: 2015
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 25 razy
Pomocny: 98 razy

#153

Nieprzeczytany post autor: bolobol »

kuplende pisze:
21 kwie 2022, 11:09
Nie trzeba nic demontować ze słupka poza tym co pokazałeś na zdjęciu czyli ten czarny element plastikowy a możliwe ze nawet i tam by się dało przecisnąć.
Możliwym jest powieszenie fortepianu na suficie, tylko po co się aż tak męczyć???
Podobno trzeba tylko uważać na airbagi w słupkach.
Tam nie ma żadnych poduszek - przynajmniej u mnie. Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę
Jeśli rozwiążesz problem z którym tu przyszedłeś, opowiedz o tym. Ta wiedza na pewno jeszcze komuś się przyda...

Wyniki ankiety...
[External Link Removed for Guests]

kuplende

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 27 wrz 2020, 14:54
Auto: Astra J
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 4 razy

#154

Nieprzeczytany post autor: kuplende »

bolobol pisze:
21 kwie 2022, 13:43
Możliwym jest powieszenie fortepianu na suficie, tylko po co się aż tak męczyć???
??? jeżeli dla ciebie łatwiej jest coś demontować zamiast zastanowic sie czy nie lepiej sprobować jednak sprawdzic czy trzeba demontować nie to nie będę dyskutował.

Awatar użytkownika
bolobol

Astro-maniak
Posty: 887
Rejestracja: 07 lip 2017, 10:16
Auto: Astra J Sedan "Fabryczne" LPG
Silnik: B14NET- Turbo 140KM
Rocznik: 2015
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 25 razy
Pomocny: 98 razy

#155

Nieprzeczytany post autor: bolobol »

kuplende pisze:
22 kwie 2022, 9:03
??? jeżeli dla ciebie łatwiej jest coś demontować...
Nie "coś" a konkretne miejsce. Zdjęcie osłony słupka - bo tego dotyczyła porada - to o wiele łatwiejszy sposób na przeprowadzenie pod nim kabla, niż wciskanie go tam. Jednak, kiedy prowadziłem przewód antenowy od CB, czy kabel od kamery cofania - podsufitki nie ściągałem...
Jeśli rozwiążesz problem z którym tu przyszedłeś, opowiedz o tym. Ta wiedza na pewno jeszcze komuś się przyda...

Wyniki ankiety...
[External Link Removed for Guests]

kurex

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 08 wrz 2021, 3:39
Imię: Tomasz
Auto: Astra J
Rocznik: 2014
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 3 razy

#156

Nieprzeczytany post autor: kurex »

Widzę kilka jest pomysłów, sposobów na montaż kamerki. Chciałbym również podpiąć na stałe kamerkę. Pod maską podpiąć się w bezpiecznik nr. 7 a następnie poprowadzić kabel poprzez plastikową pokrywę z lewej strony kolumny kierownicy, a następnie słupkiem oraz pod podsufitką pod lusterko wsteczne gdzie będzie zamontowana kamerka?. Czy jest jakiś lepszy pomysł?

Awatar użytkownika
bolobol

Astro-maniak
Posty: 887
Rejestracja: 07 lip 2017, 10:16
Auto: Astra J Sedan "Fabryczne" LPG
Silnik: B14NET- Turbo 140KM
Rocznik: 2015
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 25 razy
Pomocny: 98 razy

#157

Nieprzeczytany post autor: bolobol »

Skąd pomysł, żeby podpinać się w do skrzynki pod maską - w komorze silnika, a nie w kabinie?
Jeśli rozwiążesz problem z którym tu przyszedłeś, opowiedz o tym. Ta wiedza na pewno jeszcze komuś się przyda...

Wyniki ankiety...
[External Link Removed for Guests]

kurex

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 08 wrz 2021, 3:39
Imię: Tomasz
Auto: Astra J
Rocznik: 2014
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 3 razy

#158

Nieprzeczytany post autor: kurex »

Widziałem tutaj takie wpisy dlatego pytam, ewentualnie tutaj bezposrednio pod któryś bezpiecznik?, jeżeli tak to który aby było zasilanie po przekręceniu stacyjki?.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
bolobol

Astro-maniak
Posty: 887
Rejestracja: 07 lip 2017, 10:16
Auto: Astra J Sedan "Fabryczne" LPG
Silnik: B14NET- Turbo 140KM
Rocznik: 2015
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 25 razy
Pomocny: 98 razy

#159

Nieprzeczytany post autor: bolobol »

W zależności od rodzaju i funkcji dostępnych w kamerce, oprócz zasilania "po kluczyku", może być potrzebne także stałe napięcie.
Musisz zdecydować jaką chcesz kamerkę - podstawową, czy bardziej zaawansowaną?
W skrzynce bezpieczników, dostępnej po wyjęciu klapki schowka i - dla lepszego dojścia - pokrywki w czerwonej obwódce, musisz znaleźć bezpieczniki i "po stacyjce" i ze stałym napięciem. Do podpięcia kamerki, będziesz też potrzebował tzw. "bypass'u":
bypass.jpg
- jednego. albo dwóch, zależnie od rodzaju kamerki...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeśli rozwiążesz problem z którym tu przyszedłeś, opowiedz o tym. Ta wiedza na pewno jeszcze komuś się przyda...

Wyniki ankiety...
[External Link Removed for Guests]

kurex

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 08 wrz 2021, 3:39
Imię: Tomasz
Auto: Astra J
Rocznik: 2014
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 3 razy

#160

Nieprzeczytany post autor: kurex »

Czyli jednak znajdują się pod schowkiem, a nie od strony kierowcy, bo teorie w całym tym poście są różne.
Mam kamerkę zdemontowaną z poprzedniego samochodu gdzie po prostu uciąłem kabel przy wtyczce do gniazda zapalniczki i połączyłem kablami bezposrednio w kable gdzie było zasilanie po stacyjce, myślę aby zrobić to w ten sam sposób.
Btw ten bypass ktoś mi wyjaśni w czym rzecz?

ODPOWIEDZ