Zasilanie wideorejestratora

Awatar użytkownika
janpat

Astro-maniak
Posty: 1293
Rejestracja: 04 lip 2014, 10:18
Imię: Janusz
Auto: Astra J GTC OPC Line
Silnik: A14NET
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 27 razy

Zasilanie wideorejestratora

#101

Nieprzeczytany post autor: janpat »

Przejrzałem stronę Opla i konfiguracje kilku modeli. Nie zauważyłem żeby OnStar gdzieś występował. Ale w nowych modelach powinien już być eCall. Pytanie czy OnStar zostanie w znacznej części zastąpiony przez eCall? W każdym bądź razie system OnStar jako OnStar przestaje istnieć w samochodach PESy w przeciągu 1,5 roku. A jak będzie z eCall to czas pokarze.
Obrazek
.........Astra J GTC OPC Line Bi - Color..........

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#102

Nieprzeczytany post autor: qtom »

janpat pisze:QR_BBPOST Tylko że OnStar nie jest własnością PESy tylko GM
napisałem wyraźnie
qtom pisze:QR_BBPOST PSA kupiło opla ale bez systemu onstar
a tu kolejne niedomówienie lub rozminięcie sie z prawdą
janpat pisze:QR_BBPOST w sprawie przyszłości tego systemu wypowiedzieli się tylko przedstawiciele Vauxhalla
wszyscy właściciele aut z grupy opel dostali już informacje o zakończeniu usługi
OnStar
WAŻNE POWIADOMIENIE
Usługi OnStar Services i Wi-Fi
przestaną być świadczone z dniem
31 grudnia 2020 r.
Witaj Tomasz,

W sierpniu 2017 roku Grupa PSA zakupiła od Grupy General Motors marki Opel oraz Vauxhall. Firma OnStar Europe Limited nie była objęta tą transakcją i wciąż pozostaje spółką zależną grupy General Motors.

W wyniku zmiany właściciela marki Opel, usługi OnStar oraz Wi-Fi oferowane w ramach subskrypcji OnStar (jeśli były dostępne w danym kraju) nie będą dostępne w tych pojazdach po dniu 31 grudnia 2020 r.

Możesz mieć jednak pewność, że zmiana ta nie wpłynie na wyjątkową jakość i dostępność usług świadczonych abonentom usług OnStar przed upływem tego terminu.

Co dalej?

Nie musisz nic robić. Cenimy naszych lojalnych klientów. Jeśli zachowasz swój abonament, do końca 2020 r. nic się nie zmieni. Do tego momentu możesz korzystać ze wszystkich usług OnStar, które zapewniają bezpieczeństwo Tobie i Twoim bliskim - automatycznego reagowania na zderzenie*, całodobowego dostępu do naszych wyszkolonych opiekunów, pomocy w przypadku kradzieży pojazdu, diagnostyki pojazdu na żądanie oraz szeregu innych usług oferowanych w ramach subskrypcji.

Jeśli masz wątpliwości lub chcesz dowiedzieć się więcej, przygotowaliśmy stronę z pytaniami i odpowiedziami dla klientów, którą znajdziesz tutaj.

Możesz także - jak zawsze - nacisnąć niebieski przycisk i po prostu z nami porozmawiać.

Przekażemy więcej informacji, gdy tylko będą dostępne.

Z poważaniem,

Brian McCreavy
Dyrektor Generalny OnStar Europe
janpat pisze:QR_BBPOST Od początku roku 2019 płytka komunikująca kierowcę ze służbami bezpieczeństwa
i kolejne bzdury gdyż jest to obowiązkowe od kwietnia 2018 w każdym nowym aucie nie ważne jak ale musi być. jedynie co straci to obsługę navi i funkcje podglądu serwisowego
na dzień dzisiejszy nic nie jest pewne co z autami z marca 2018 i starszymi. monitoruje na bieżąco bo akurat ecall jest przydatna opcja a pozostałe opcje to fajny gadżet ale idzie przeżyć i bez tych dodatków

EDIT:
janpat pisze:QR_BBPOST Przejrzałem stronę Opla i konfiguracje kilku modeli. Nie zauważyłem żeby OnStar gdzieś występował.
3 strona pierwsza opcja dla nieuważnych [External Link Removed for Guests]
Ostatnio zmieniony 26 cze 2018, 10:17 przez qtom, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

Awatar użytkownika
janpat

Astro-maniak
Posty: 1293
Rejestracja: 04 lip 2014, 10:18
Imię: Janusz
Auto: Astra J GTC OPC Line
Silnik: A14NET
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 27 razy

#103

Nieprzeczytany post autor: janpat »

Super że Tomek rozwiałeś wszystkie wątpliwości. Każdy z nas w pewnym zakresie czerpie wiedzę z netu i opracowań ogólnie dostępnych, a są one nie do końca zgodne z tym co przynosi życie. Sarkazm i pisanie o "bzdurach" jest nie na miejscu. Miło że dzielisz się swoją "wybitną" wiedzą z innymi. Miło poczytać wypowiedzi kogoś mądrego. ;) :lol:
Temat OnStar i eCall w tym wątku uważam za skończony. Ja rozwinąłem temat i lepiej go zakończy bo jest to miejsce na zasilanie wideorejestratora.
Obrazek
.........Astra J GTC OPC Line Bi - Color..........

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#104

Nieprzeczytany post autor: qtom »

janpat pisze:QR_BBPOST Sarkazm i pisanie o "bzdurach"
pisze tak jak myślę co do wiedzy z internetu rzadko się posiłkuje raczej u źródła a i tak potrafie napisać bzdury ze później się wstydzę.
U mnie w Zafirze mam trzy punkty stałego prądu bez kluczyka. Zrobiłem to "sam" rękami elektryka z dodatkowym zabezpieczeniem w skrzynce bezpieczników. Wiec mam dodatkowo stały prąd w podsufitce, przerobione drugie gniazdo zapalniczki w podłokietniku na stały oraz w bagażniku dołożyłem drugie gniazdo. Doszedłem do wniosku ze lepiej nie wpinać się w ciemno zwłaszcza przy tak zróżnicowaniu instalacji w jednym modelu auta. Plusem jest ze mam stałe zasilanie kamerki mogę zostawić tel do naładowania gdy idę do sklepu czy też podłączyć lodówkę w bagażniku. Minus ryzyko rozładowania akumulatora. Koszt 150zł plus gniazdo ale to akurat zostało mi z boczku bagażnika Astry gdy wymieniałem po wybrudzeniu farbą na nowy. Wykonanie ASO Auto Watkem Rzeszów jak chcą to potrafią.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

Awatar użytkownika
janpat

Astro-maniak
Posty: 1293
Rejestracja: 04 lip 2014, 10:18
Imię: Janusz
Auto: Astra J GTC OPC Line
Silnik: A14NET
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 27 razy

#105

Nieprzeczytany post autor: janpat »

Zasilanie przetwornicy podpięte pod oświetlenie przy lusterku wstecznym. Rejestrator włącza się w momencie otworzenia samochodu kluczykiem a wyłącza się około 10 min. po zamknięciu. Dla mnie OK.
Obrazek
.........Astra J GTC OPC Line Bi - Color..........

Awatar użytkownika
xxvvcc

Astro-maniak
Posty: 839
Rejestracja: 02 lut 2014, 19:38
Auto: Astra J, Corsa D
Silnik: A16LET, Z12XEP
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 22 razy
Kontakt:

#106

Nieprzeczytany post autor: xxvvcc »

Cześć.
Kombinuje jak zasilić kamerkę samochodową na dwa źródła.
Czyli chodzi mi o to aby zasilanie szło z zapalniczki do momentu gdy wyjmę kluczyk ze stacyjki i z automatu przełączało się na zasilanie z powerbanku. Oczywiście powerbank co jakiś czas bym doładowywał w domu.
Jakieś pomysły ?

Awatar użytkownika
Vexator

Astro-maniak
Posty: 431
Rejestracja: 04 kwie 2018, 15:32
Imię: Marcin
Auto: Insignia B
Silnik: B20DHT
Rocznik: 2018
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#107

Nieprzeczytany post autor: Vexator »

wiem, że nie o takie rozwiązanie pytasz, ale czy rozważałeś podłączyć nie pod zapalniczkę a pod akumulator, z tym że po drodze zabezpieczenie przed rozładowaniem (na aliekspresie za kilkanaście zł)?
nie znam się, więc się wypowiem

Awatar użytkownika
xxvvcc

Astro-maniak
Posty: 839
Rejestracja: 02 lut 2014, 19:38
Auto: Astra J, Corsa D
Silnik: A16LET, Z12XEP
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 22 razy
Kontakt:

#108

Nieprzeczytany post autor: xxvvcc »

Myślałem nad stałym zasilaniem, ale nie chciałbym obciążać akumulatora oraz ingerować w okablowanie auta.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2018, 19:40 przez xxvvcc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
janpat

Astro-maniak
Posty: 1293
Rejestracja: 04 lip 2014, 10:18
Imię: Janusz
Auto: Astra J GTC OPC Line
Silnik: A14NET
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 27 razy

#109

Nieprzeczytany post autor: janpat »

A rejestrator masz z baterią, opcją czuwania z wykrywaniem ruchu i czujnikiem wstrząsu? Chcesz żeby nagrywał cały czas czy w momencie postoju samochodu czuwał w tzw trybie parkingowym?
Obrazek
.........Astra J GTC OPC Line Bi - Color..........

Awatar użytkownika
xxvvcc

Astro-maniak
Posty: 839
Rejestracja: 02 lut 2014, 19:38
Auto: Astra J, Corsa D
Silnik: A16LET, Z12XEP
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 22 razy
Kontakt:

#110

Nieprzeczytany post autor: xxvvcc »

Kamerka jest z czujnikiem ruchu i wstrząsu oczywiście.
Interesuje mnie tryb czuwania.
Ma akumulatorek w sobie, ale wystarcza raptem na jakieś 3 do 5 minut.
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;
Dodam jeszcze że nie chce za każdym razem przekładać kable do powerbanku lub gniazda zapalniczki, było by to trochę upierdliwe, tylko to jakoś scalić.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2018, 20:13 przez xxvvcc, łącznie zmieniany 4 razy.

ODPOWIEDZ