Zasilanie wideorejestratora

fostof

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:24
Auto: J ST
Silnik: B14NET+LPG
Województwo: małopolskie

Re: Zasilanie rejestratora

#41

Nieprzeczytany post autor: fostof »

kmy, auto jest nowe, ma kilka dni, więc nie chciałem zbytnio ingerować w instalację samochodu. Chyba, że da się to zrobić bez rozcinania/rozlutowywania instalacji samochodu? Bo kabla od bagażnika jeszcze nie położyłem, to może nie będę musiał :)
Z tą osłoną nie wiedziałem. Szkoda, że nie napisałeś tego dzisiaj rano ;) ale w sumie nic się nie stało, łączony przewód mi nie przeszkadza.

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#42

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Kupujesz takie szybkozłącze na allegro:

Obrazek

np:
[External Link Removed for Guests]

dopasowane do przekroju przewodu. Łączysz wówczas przewody bez lutowania i przecinania.
Pytaj na forum, i poczekaj na odpowiedź. Większość rzeczy jest już opracowana.

fostof

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:24
Auto: J ST
Silnik: B14NET+LPG
Województwo: małopolskie

#43

Nieprzeczytany post autor: fostof »

Ok, dzięki za info.

Awatar użytkownika
Quakow

V.I.P.
Posty: 877
Rejestracja: 21 gru 2006, 21:30
Imię: Tomek
Auto: Astra J ST OPC Line 160+++
Silnik: A20DTH
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3City
Kontakt:

#44

Nieprzeczytany post autor: Quakow »

po co ciągniecie z zapalniczek -przecież jest zasilanie na lampce jak pisał slawekg -można także użyć jakiegoś kabla z wtyczką mini-USB i polecam coś takiego Obrazek-
Mam takie 2 sztuki -jedną do rejestratora i drugą do navi podłączone również do lampki w podsufitce i tam schowane ;) kosztuje 4 zł a nie jak jakieś chińskie badziewie 10zł pod zapalniczkę.
----Diagnozy OP-COM-programowanie także ASTRA J---

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#45

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

@slawekg pisał też, że musi zmienić zasilanie, bo ma jakieś zakłócenia.
Zasilanie oświetlenia pochodzi z BCM i jest sterowane elementami aktywnymi (efekt ściemniania)
Sławek by musiał przypomnieć, co mu przeszkadzało.

Od zapalniczki jest pewne zasilanie po przekaźniku i bezpieczniku. Zanika razem z wyjęciem kluczyka.
Ja akurat zastosowałem ori przetwornice z zestawu kamery Mio a nie chińskie badziewie.

Awatar użytkownika
Quakow

V.I.P.
Posty: 877
Rejestracja: 21 gru 2006, 21:30
Imię: Tomek
Auto: Astra J ST OPC Line 160+++
Silnik: A20DTH
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3City
Kontakt:

#46

Nieprzeczytany post autor: Quakow »

Jest tam 6 kabli więc pewnie źle podpiął. U mnie nic nie zakłóca. Po15-20 minutach odcina napięcie

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#47

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Sławek też pisał o tych 20 minutach. Każdy robi jak mu pasuje :) ja wolę od zapalniczki, tylko z przodu, bo ciągnięcie kabla z bagażnika to bez sensu.

slawekg

Astro-maniak
Posty: 146
Rejestracja: 11 sty 2015, 19:53
Imię: Sławomir
Auto: Astra J Cosmo
Silnik: A17DTJ
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Pomocny: 1 raz

#48

Nieprzeczytany post autor: slawekg »

Dobrze miałem podłączone, a zmieniłem dlatego, że właśnie nie zawsze odcinało zasilanie, efektem tego był rozładowywany akumulator.
Do zasilania miałem podłączony rejestrator oraz inne urządzenia które miało baterię.

Tak jak @kmy napisał to zasilanie idzie z modułu BCM, a ten nie zawsze odcina zasilanie.
Jeżeli odetnie to wystarczy, że obciąży się jego obwód i napięcie wraca. łatwo to sprawdzić zostawiając włączoną lampkę w podsufitce, po 15-20 minutach ona się wyłączy, ale wystarczy, że naciśniesz jeszcze raz włącznik (wyłącz/włącz) i zasilanie zostaje przywrócone, a jest to włącznik mechaniczny, podający tylko zasilanie na żarówki.
U mnie była właśnie taka sytuacja, niby BCM zasilanie odłączał, ale jak tylko w jednym urządzeniu włączała się doładowanie baterii to zasilanie w podsuwitce wracało, i nie potrzebnie rozładowywało akumulator.

Ragless

Astro-maniak
Posty: 169
Rejestracja: 17 lis 2008, 16:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: z nienacka
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#49

Nieprzeczytany post autor: Ragless »

A ja mam podłączony do skrzynki bezpieczników przez tzw. bypass bezpiecznika
Obrazek
wkładasz do skrzynki bezpieczników w miejsce bezpiecznika i masz dodatkowy obwód bez cięcia skręcania.
A jak Ci nie jest już to potrzebne to po prostu wypinasz i już. Bez utraty gwarancji i mieszania w instalacji przewodów.
Opel Astra J ST 1.4T <140KM> 2011
Opel Astra F Combi 1.4i <C14SE>

Awatar użytkownika
ElPablo

Astro-maniak
Posty: 170
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Imię: Paweł
Auto: Astra J
Silnik: 16XER
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#50

Nieprzeczytany post autor: ElPablo »

slawekg pisze:Ja u siebie i dwóch znajomych u których instalowałem kamerki (Mio 538) zasilanie mam pociągnięte z najbliższego miejsca jakie może być czyli z lampek do czytania w podsufitce, złącze E37, zaciski 1 (+12V) i 6 (masa)

Opis złączki
[External Link Removed for Guests]

Zasilanie w tym miejscu pojawia się po odblokowaniu auta (kluczykiem), i jest wyłączane po 20 minutach od wyłączenia silnika, więc nie jest podawane cały czas.

Żeby nie przerabiać oryginalnego zasilacza przystosowanego do gniazda zapalniczki, użyłem zasilacza:
[External Link Removed for Guests]

Podłączyłem go przez bezpiecznik 1A (taki na przewodzie), zasilacz zamontowałem za pomocą rzepa na podsufitce.


Witam,

Nie mogę zobaczyc co jest w tych linkach ( przekierowuje na jakąs strone gdzie trzeba sie zalogowac).

EDIT:
Ragless pisze:A ja mam podłączony do skrzynki bezpieczników przez tzw. bypass bezpiecznika
Obrazek
wkładasz do skrzynki bezpieczników w miejsce bezpiecznika i masz dodatkowy obwód bez cięcia skręcania.
A jak Ci nie jest już to potrzebne to po prostu wypinasz i już. Bez utraty gwarancji i mieszania w instalacji przewodów.


Pod jakie bezpieczniki to podłączyłeś?

ODPOWIEDZ