Zasilanie wideorejestratora

Kaapii

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 15 sie 2022, 13:05
Auto: Astra J HB
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 1 raz

Re: Zasilanie wideorejestratora

#161

Nieprzeczytany post autor: Kaapii »

kurex pisze:
09 sie 2022, 20:07
Czyli jednak znajdują się pod schowkiem, a nie od strony kierowcy, bo teorie w całym tym poście są różne.
Mam kamerkę zdemontowaną z poprzedniego samochodu gdzie po prostu uciąłem kabel przy wtyczce do gniazda zapalniczki i połączyłem kablami bezposrednio w kable gdzie było zasilanie po stacyjce, myślę aby zrobić to w ten sam sposób.
Btw ten bypass ktoś mi wyjaśni w czym rzecz?

Bypass działa na zasadzie wpięcia się bezinwazyjnego w instalacje. Wkładasz w gniazdo bezpiecznika i bezpiecznik zakładasz na szczycie bypassu.

kurex

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 08 wrz 2021, 3:39
Imię: Tomasz
Auto: Astra J
Rocznik: 2014
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 3 razy

#162

Nieprzeczytany post autor: kurex »

Po co kombinować z jakimiś dodatkowymi rzeczami. Masa wzięta od śruby która jest jest nad bezpiecznikami, a zasilanie to po prostu wsunięty kabel pod bezpiecznik, w którym jest zasilanie po przekręceniu stacyjki, ot to cała filozofia i śmiga :)

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 703
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 109 razy
Pomocny: 59 razy

#163

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

kurex pisze:
09 sie 2022, 20:07
Czyli jednak znajdują się pod schowkiem, a nie od strony kierowcy, bo teorie w całym tym poście są różne.
Mam kamerkę zdemontowaną z poprzedniego samochodu gdzie po prostu uciąłem kabel przy wtyczce do gniazda zapalniczki i połączyłem kablami bezposrednio w kable gdzie było zasilanie po stacyjce, myślę aby zrobić to w ten sam sposób.
Btw ten bypass ktoś mi wyjaśni w czym rzecz?
A po co ucinałeś przewody pod gniazdem zapalniczki ? W ten sposób pozbawiłeś się tego źródła zasilania . Wystarczyło dolutować się do istniejących przewodów wykorzystując masę i plus po stacyjce ( syn ma w oplu zasilanie w zapalniczce cały czas , więc sprawdź to) . Wpinanie się wszystko jedno gdzie ,byle był plus po stacyjce , przy szynie can moim zdaniem nie jest najlepszym pomysłem - można się zdziwić 😅 Zapalniczka raz że jest bliżej , a dwa - przeznaczona z założenia do zasilania dodatkowych odbiorników . Ale każdy robi jak uważa . Pozdrawiam 😊

PanTeutates

Astro-maniak
Posty: 646
Rejestracja: 17 kwie 2022, 5:32
Auto: Astra k
Silnik: 14xft
Rocznik: 2017
Województwo: łódzkie
Wdzięczny: 52 razy
Pomocny: 25 razy

#164

Nieprzeczytany post autor: PanTeutates »

Ja podłączyłem przez złodziejkę pod bezpiecznik zapalniczki.
Tyle,że użyłem elektroniki z ładowarki Xiaomi.
Przymocowałem toto za schowkiem pasażera i dalej kabelek magnetyczny USB po słupku,
w podsufitce aż do wyspy z czujnikami.
stamtąd,małym otworkiem wychodzi kabelek z końcówką.
Końcówka magnetyczna daje mi sporą elastyczność w podłączaniu różnych urządzeń,
a "normalny "kabelek łatwo wymienić w razie awarii,co już mi się przydarzyło.

slimak

Astro-maniak
Posty: 145
Rejestracja: 08 kwie 2022, 8:29
Imię: Kamil
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Rocznik: 2010
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 16 razy

#165

Nieprzeczytany post autor: slimak »

Zasilacz od 70mai do trybu parkingowego. Gotowe adaptery-rozdzielacze do bezpieczników mini. Zasilanie stałe z bezpiecznika 19, a sygnał "po stacyjce" z bezpiecznika 6. Masa z najbliższej śruby mocującej plastik do karoserii. Póki co sprawuje się dobrze.

Kot

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 29 maja 2020, 9:19
Imię: Robot
Auto: Astra j 1.4T
Silnik: A14NET
Rocznik: 2014
Województwo: świętokrzyskie
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 1 raz

#166

Nieprzeczytany post autor: Kot »

Zamontowałem kamerę 70mai z kamerą tylną. Macie jakiś patent jak zamocowac przewód od tylnego słupka do środka tylnej szyby?

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Albinos71

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 02 lip 2023, 10:48
Imię: Jacek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET + gaz STAG
Rocznik: 2010
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 3 razy

#167

Nieprzeczytany post autor: Albinos71 »

Panie i Panowie,
ja zrobiłem w ten sposób: wyciągnąłem panel z zapalniczką, przylutowałem dwa przewody do jej zasilania i poprowadziłem dodatkowy przewód do środka za schowek (oczywiście schowek wcześniej wyciągnąłem). Przewód zakończyłem gniazdem zapalniczki, do którego włożyłem ładowarkę od kamery.
Przewód od kamery poprowadziłem od dołożonego gniazda zapalniczki pod wyłącznikiem poduszki pasażera następnie pod uszczelką drzwi do góry, pod osłoną słupka, a później pod podsufitką szyby przedniej (delikatnie odchylałem podsufitkę i bez problemu przewód wszedł i się ładnie schował.
Oczywiście wszystkie poprowadzone przewody pod kokpitem zostały przymocowane do stabilnych miejsc za pomocą taśm kablowych (trytytek) w taki sposób żeby nic nie stukało i nie było narażone na przetarcie.
Samo połączenie ładowarki z gniazdem zapalniczki zabezpieczyłem koszulką termokurczliwą, która zabezpieczy przed potencjalnym wypadnięciem ładowarki z gniazda.
Jeśli macie jakieś pytania to chętnie podpowiem na miarę swoich możliwości i wiadomości.

ODPOWIEDZ