Jak uruchomić komputer Astra J (IV)

mauri

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 05 sie 2012, 11:17
Imię: Mauri
Auto: ASTRA IV
Silnik: A16XER
Województwo: małopolskie

Jak uruchomić komputer Astra J (IV)

#1

Nieprzeczytany post autor: mauri »

Nie mogę zupełnie zrozumieć działania tzw. komputera: wydaje mi się, że nie pokazuje on niczego a postępowanie według instrukcji daje jakieś niezrozumiałe symbole. Zapłon włączony, silnik nie chodzi, naciskam MENU i otrzymuję kolejno - używając pokrętła - takie sytuacje na wyświetlaczu serwisowym:

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Jak z tego mogę odczytać informację o stanie oleju silnikowego? Nie mówiąc już o jakichś innych informacjach.
Przepraszam za ilość zdjęć ale nie potrafię inaczej przedstawić moich kłopotów. Będę wdzięczny za jakieś wskazówki.

draxterix

Astro-maniak
Posty: 373
Rejestracja: 19 lut 2015, 12:54
Imię: Marcin
Auto: Astra J HB
Silnik: 1,4 Turbo
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 5 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: draxterix »

Przyznam sie, że pierwszy raz w życiu widzę taki wyświetlacz między zegarami...
Możesz napisać coś więcej o samochodzie ... m.in numer vin oraz rocznik oraz dokładny model ?

aras2

Astro-maniak
Posty: 1258
Rejestracja: 18 sty 2013, 20:02
Imię: Arek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 10 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: aras2 »

Jest to najbardziej ubogi wyświetlacz w Astrze. Ale widziałem kiedyś na ruskich stronach że da się odblokować dodatkowe info. Było mniej czytelnie niż na dużych wyświetlaczach ale było info o średnim spalaniu.
Astra J Sedan Executive A14NET, AFL, NAVI 950 IntelliLink, Oryginalna kamera cofania, Dual Exhaust
[External Link Removed for Guests]

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 40 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: melon »

Masz wyświetlacz midlevel i brak funkcji komputera. Można odblokować średnie spalanie, dystans do przejechania. Potrzebny ci ktoś z op-com'em.

mauri

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 05 sie 2012, 11:17
Imię: Mauri
Auto: ASTRA IV
Silnik: A16XER
Województwo: małopolskie

#5

Nieprzeczytany post autor: mauri »

Podaję VIN:

[External Link Removed for Guests]

Spodziewałem się, że wcisnęli mi jakieś ubóstwo wyposażenia ale w ogóle samochód chodzi... odpukać. Przestrzegam przed OPLEM w Krakowie na Jasnogórskiej: arogancja i brak wiedzy całkowity. Wielka uprzejmość do chwili kupna.
Proszę jeszcze o taką informację: jestem gotów zrezygnować z gwarancji na 10-letnią blacharkę czy coś takiego bo warunkiem są przeglądy: jak często należy wymieniać olej przy spokojnej, miejsko-mieszanej eksploatacji?

Dzięki za podpowiedzi.

aras2

Astro-maniak
Posty: 1258
Rejestracja: 18 sty 2013, 20:02
Imię: Arek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 10 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: aras2 »

Raz w roku lub co max 15tys km w zależności co wypadnie wcześniej. Nie polecam wymian co 30 tys km jak zaleca producent ;)
Astra J Sedan Executive A14NET, AFL, NAVI 950 IntelliLink, Oryginalna kamera cofania, Dual Exhaust
[External Link Removed for Guests]

mauri

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 05 sie 2012, 11:17
Imię: Mauri
Auto: ASTRA IV
Silnik: A16XER
Województwo: małopolskie

#7

Nieprzeczytany post autor: mauri »

No właśnie tu jest zagwozdka: bo instrukcja każe czekać aż jakaś lampka zażąda wymiany a przy takim "komputerze" jak mój to nie wiem na ile to jest wiarygodne. Przecież ja mogę sam robić jakiś ClrReset, nawet przypadkowo. Myślę, że 15 tys. km to jest bezpieczna opcja jednak.

aras2

Astro-maniak
Posty: 1258
Rejestracja: 18 sty 2013, 20:02
Imię: Arek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 10 razy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: aras2 »

Ja olej zmieniam raz w roku przebieg ok 8 kkm i już mam problem żeby się wmieścić z wymianą - to co podaje komp. Jeżdżę głównie po mieście odcinki po 5 km i komputer szybko pokazuje mi % zużycie oleju. A instrukcja mówi raz w roku, co 30 kkm, gdy pokaże komp zużycie procentowe oleju - w zależności co wystąpi wcześniej.
Astra J Sedan Executive A14NET, AFL, NAVI 950 IntelliLink, Oryginalna kamera cofania, Dual Exhaust
[External Link Removed for Guests]

mbar

Astro-maniak
Posty: 453
Rejestracja: 14 gru 2011, 14:50
Imię: Marek
Auto: Logan MCV / Opel Karl
Silnik: B10XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów

#9

Nieprzeczytany post autor: mbar »

Nie co 30 kkm, tylko maksymalnie do 30 kkm w zależności od warunków jazdy. Jazda w mieście na krótkich odcinkach wybitnie skraca przydatność oleju.

aras2

Astro-maniak
Posty: 1258
Rejestracja: 18 sty 2013, 20:02
Imię: Arek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 10 razy
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: aras2 »

Marek jak chcesz mnie łapać za słówka to muszę Cię rozczarować ;) Cytat z Instrukcji obsługi Astry J.
Częstotliwość przeglądów
serwisowych w Europie
Przegląd pojazdu jest wymagany co
30 000 km lub co 1 rok, w zależności
od tego co nastąpi prędzej, chyba że
wyświetlacz serwisowy wskaże
inaczej.
Astra J Sedan Executive A14NET, AFL, NAVI 950 IntelliLink, Oryginalna kamera cofania, Dual Exhaust
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ