[Astra J] Do czego ta wtyczka / kabel?

Beboku

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 13 mar 2022, 8:26
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Rocznik: 2013
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 6 razy

Re: [Astra J] Do czego ta wtyczka / kabel?

#191

Nieprzeczytany post autor: Beboku »

Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu 2 rzeczy. Pierwsza to niebieska dioda obok włącznika świateł. Druga to przycisk w skrzynce bezpieczników w kabinie za schowkiem.
Astra J 2013, wg VIN nie mam alarmu ale mam czujki w rogach przy szybie z przodu. Nie mam przycisków przy lampce w podsufitce. Na środku deski rozdzielczej mam ten wystający cypel ale nie mruga tam żadna dioda, ta niebieska również. Na forum znalazłem, że to może być jakiś czujnik i nie musi być tam żadnej diody. W bagażniku mam bezpiecznik nr 9. VIN sprawdzany na dekoderach znalezionych na forum.
Przycisk naciskałem wiele razy, z wciśniętym włączałem zapłon, przytrzymywałem dłużej na włączonym zapłonie i nic to nie zmienia. Przycisk jest przyklejony na taśmie dwustronnej, kabelki idą w górę i łączą się z wiązką. Oplot wygląda mi "na oko" na fabryczny.
Astrę mam od niedawna i dopiero ogarniam auto.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
bolobol

Astro-maniak
Posty: 887
Rejestracja: 07 lip 2017, 10:16
Auto: Astra J Sedan "Fabryczne" LPG
Silnik: B14NET- Turbo 140KM
Rocznik: 2015
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 25 razy
Pomocny: 98 razy

#192

Nieprzeczytany post autor: bolobol »

Obawiam się, że w tej kwestii pomocy tu nie znajdziesz. Wygląda to na jakieś "samoróbki" i tylko ten co to instalował, będzie wiedział czym jest i do czego służy...
Jeśli rozwiążesz problem z którym tu przyszedłeś, opowiedz o tym. Ta wiedza na pewno jeszcze komuś się przyda...

Wyniki ankiety...
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
etac

ex-Staff
Posty: 434
Rejestracja: 26 gru 2020, 17:43
Imię: Krzysztof
Auto: Astra
Silnik: A16XHT
Rocznik: 2014
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 31 razy

#193

Nieprzeczytany post autor: etac »

Beboku pisze:
09 maja 2022, 23:36
Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu 2 rzeczy. Pierwsza to niebieska dioda obok włącznika świateł. Druga to przycisk w skrzynce bezpieczników w kabinie za schowkiem.
Astra J 2013, wg VIN nie mam alarmu ale mam czujki w rogach przy szybie z przodu. Nie mam przycisków przy lampce w podsufitce. Na środku deski rozdzielczej mam ten wystający cypel ale nie mruga tam żadna dioda, ta niebieska również. Na forum znalazłem, że to może być jakiś czujnik i nie musi być tam żadnej diody. W bagażniku mam bezpiecznik nr 9. VIN sprawdzany na dekoderach znalezionych na forum.
Przycisk naciskałem wiele razy, z wciśniętym włączałem zapłon, przytrzymywałem dłużej na włączonym zapłonie i nic to nie zmienia. Przycisk jest przyklejony na taśmie dwustronnej, kabelki idą w górę i łączą się z wiązką. Oplot wygląda mi "na oko" na fabryczny.
Astrę mam od niedawna i dopiero ogarniam auto.
ten przycisk i dioda to elementy dokładanego alarmu. Jaki to już musisz pogrzebać w aucie i poszukać centralkę. Te wpinki to jakieś dodatkowe zasilanie jakiegoś urządzenia.

Nie masz czasem kamerki założonej?

Beboku

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 13 mar 2022, 8:26
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Rocznik: 2013
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 6 razy

#194

Nieprzeczytany post autor: Beboku »

etac pisze:
13 maja 2022, 23:15
ten przycisk i dioda to elementy dokładanego alarmu. Jaki to już musisz pogrzebać w aucie i poszukać centralkę. Te wpinki to jakieś dodatkowe zasilanie jakiegoś urządzenia.

Nie masz czasem kamerki założonej?
Dzięki. Tak właśnie podejrzewałem że to może być coś dokładanego. Pozostaje kupić 4paka i grzebać. Te wpinki to moja robota do zasilania kamerki :)

Awatar użytkownika
morelowybanan

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 28 mar 2022, 21:26
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie

#195

Nieprzeczytany post autor: morelowybanan »

Witam, ktoś wie do czego te kostki?? Jedna jest pod lewarkiem skrzyni natomiast druga była za wyświetlaczem
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Jaqut

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 12 mar 2022, 11:35
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Rocznik: 2010
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 2 razy

#196

Nieprzeczytany post autor: Jaqut »

Niedawno robiłem ambient light przednich drzwi w Astrze. W drzwiach prawych znalazłem do tego dedykowany przewód, pod który się podpiąłem, ale w drzwiach lewych takiego przewodu nie znalazłem i podpiąłem się pod podświetlenie przycisku opuszczania szyby. Różnica w działaniu jest taka, że podświetlenie prawych drzwi świeci się zaraz po otworzeniu samochodu, a w przypadku drzwi lewych dopiero po przekręceniu kluczyka. Obie strony podświetlenia drzwi reagują tak samo na rozjaśnianie potencjometrem od podświetlenia zegarów. Ostatnio pomyślałem czy powinienem może poszukać dedykowanego przewodu do ambient light w kostce od lusterek albo złączu po prawej stronie? Sprawdzał tam ktoś przewody?
LP-ambient.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Kaapii

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 15 sie 2022, 13:05
Auto: Astra J HB
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 1 raz

#197

Nieprzeczytany post autor: Kaapii »

ArturBurek pisze:
10 mar 2022, 20:49
Witam. Pomozecie mi od czego jest ten kabel na zdj oznaczony cyfra 8? Znajduje sie on w malej skrzynce nad bezpiecznikami w komoze silnika.
Tam chyba powinien być bezpiecznik 100A do quickheat

groowing

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 03 lis 2022, 6:38
Imię: Artur
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Rocznik: 2010
Województwo: dolnośląskie
Pomocny: 1 raz

#198

Nieprzeczytany post autor: groowing »

pawelinz pisze:
07 maja 2022, 18:27
Ktoś wie od czego te wtyczki za schowkiem
Jedna z nich ta szeroka czarna jest prawie na pewno do modułu bluetooth a ta zielona wyglada jak antenowa od nawigacji.

buba

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 19 mar 2014, 11:14
Imię: Jacek
Auto: Astra J HB
Silnik: A14NET
Rocznik: 2014
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 5 razy

#199

Nieprzeczytany post autor: buba »

FalconTech pisze:
11 gru 2015, 17:58
Niezidentyfikowana wtyczka do niczego nie podpięta? A może dziwna wiązka?

Wstaw zdjęcie - zadaj pytanie!
Cześć,
jak w temacie - co to za wtyczka?
Astra J 1,4 NET drzwi pasażera, przód.

Z góry dziękuję.]
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Kaapii

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 15 sie 2022, 13:05
Auto: Astra J HB
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 1 raz

#200

Nieprzeczytany post autor: Kaapii »

Bodajże podświetlenie klamek

ODPOWIEDZ