[Astra J] Do czego ta wtyczka / kabel?

kleko

Astro-maniak
Posty: 100
Rejestracja: 25 lis 2014, 23:05
Imię: Łukasz
Auto: AJ ST
Silnik: 14NET
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: W-wa
Pomocny: 7 razy

[Astra J] Do czego ta wtyczka / kabel?

#81

Nieprzeczytany post autor: kleko »

Cześć,
Ostatnio przy próbie podpięcia zasilacza do kamerki, za małym schowkiem, obok skrzynki bezpieczników znalazłem taką luźną wtyczkę. Nie mam pojęcia do czego może służyć. Początkowo myślałem że może poprzedni właściciel podpiął jakieś urządzenie, bo znalazłem też ucięty przewód przypięty do karoserii (w nieoryginalnym miejscu), ale wtyczki wyglądają na ori.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

kamil199

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 24 lip 2016, 11:53
Imię: Kamil
Auto: Astra J 1.7 cdti, 110 KM
Rocznik: 2010
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#82

Nieprzeczytany post autor: kamil199 »

Do czego ta wtyczka? Znalazłem ja za wyświetlaczem radia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Santi

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 20 paź 2018, 15:47
Imię: Paweł
Auto: Astra K
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz

#83

Nieprzeczytany post autor: Santi »

Ta wtyczka moze byc do przycisku LPG, jezeli nie masz fabrycznego gazu to oczywiscie nie bedzie podpieta, a ze jestes posiadaczem diesla to jak wyzej napisalem podpieta nie bedzie.

EDIT:
kleko a Twoja wtyczka podejrzewam ze jest od modulu AFL

Awatar użytkownika
KIT GTO

ex-Staff
Posty: 2287
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:01
Imię: astra
Silnik: DESTRUKCJA
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

#84

Nieprzeczytany post autor: KIT GTO »

kamil199 pisze:QR_BBPOST Do czego ta wtyczka? Znalazłem ja za wyświetlaczem radia.
sport i tourer

Awatar użytkownika
CthulhuPL

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 21 sty 2019, 1:44
Imię: Paweł
Auto: Astra K ST
Silnik: 1.6 CDTI 110KM
Rocznik: 2018
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 1 raz

#85

Nieprzeczytany post autor: CthulhuPL »

Witam, a ja znalazłem w mojej świeżo zakupionej Astrze takie dziwne coś w lewym schowku. Kabelek sobie zwisa jak otworzę schowek i jest zakończony przełącznikiem 0/1 (był na 0). Próba przełączenia na 1 nic w aucie nie zmieniła. Co to może być?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
prozor

Astro-maniak
Posty: 309
Rejestracja: 22 sie 2018, 22:51
Imię: Leszek
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: lubuskie
Wdzięczny: 49 razy
Pomocny: 11 razy

#86

Nieprzeczytany post autor: prozor »

CthulhuPL pisze:
21 sty 2019, 1:58
Co to może być?
Poprzedniego właściciela pytaj co dokładał. Albo co odcinał tym przełącznikiem. Ewentualnie po kablach sprawdź do czego te kable prowadzą.

Awatar użytkownika
Lizak

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 21 lut 2019, 19:01
Imię: Adam
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Rocznik: 2011
Województwo: warmińsko-mazurskie

#87

Nieprzeczytany post autor: Lizak »

Cześć!

Od tygodnia jestem posiadaczem Astry J. 2011 Benzyna 1,6T, automat wersja wyposażenia wg opelvindekoder.pl: Sport, OPC, BiTurbo

Grzebiąc ostatnio w bagażniku, zauważyłem luźno latające kable koncentryczne nie znanego przeznaczenia. Dwa są zakończone wtyczkami BNC i trzeci którego końcówki nie rozpoznaję. Ewidentnie coś tam było co zostało wymontowane. Przyznam że nie zauważyłem tych kabli podczas oględzin auta. Wyciągnąłem je na widok do zrobienia zdjęcia, były schowane pod plastikową osłoną.
Jeszcze pod kołem zapasowym znajduje się "fajka", przyłącze od jakiegoś zbiorniczka, tak przynajmniej wygląda.
Czy mogą to być elementy wyposażenia oznaczone: K07 Ogrzewanie postojowe zasilane paliwem z regulatorem czasowym?

Dodatkowo, przy lewarku skrzyni biegów znajduje się przycisk którego funkcji nie mogę znaleźć w instrukcji.

Pytanie jest następujące, czy jesteście w stanie powiedzieć od czego są te rzeczy w bagażniku i do czego służy ten przycisk przy lewarku?

Załączam zdjęcia.

Będę wdzięczny za pomoc!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

tomek505

Astro-maniak
Posty: 71
Rejestracja: 18 sie 2015, 12:42
Imię: Tomek
Auto: ASTRA IV J ST i ASTRA II G
Silnik: A14NET i Z14XEP
Województwo: dolnośląskie
Pomocny: 1 raz

#88

Nieprzeczytany post autor: tomek505 »

Hej
Te kable w bagażniku na pewno nie należą do oryginalnego wyposażenia bo wiele Asiek już widziałem i w żadnej czegoś takiego nie spotkałem. Sprawdź dokąd idą. Może to pozostałości po jakimś systemie GPS lokalizującym auto. Skąd masz tą Aśkę? Kable oryginalne od anten radiowych mają zupełnie inne wtyczki niż BNC tak samo jak i ogrzewanie postojowe. Na pewno było coś dokładane.

Awatar użytkownika
CthulhuPL

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 21 sty 2019, 1:44
Imię: Paweł
Auto: Astra K ST
Silnik: 1.6 CDTI 110KM
Rocznik: 2018
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 1 raz

#89

Nieprzeczytany post autor: CthulhuPL »

prozor pisze:
06 lut 2019, 13:43
CthulhuPL pisze:
21 sty 2019, 1:58
Co to może być?
Poprzedniego właściciela pytaj co dokładał. Albo co odcinał tym przełącznikiem. Ewentualnie po kablach sprawdź do czego te kable prowadzą.
Skontaktowałem się z ASO i powiedzieli że to pozostałość po lokalizatorze GPS jako że auto wcześniej jeździło na firmę.

Awatar użytkownika
Lizak

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 21 lut 2019, 19:01
Imię: Adam
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Rocznik: 2011
Województwo: warmińsko-mazurskie

#90

Nieprzeczytany post autor: Lizak »

tomek505 pisze:
06 mar 2019, 15:30
Hej
Te kable w bagażniku na pewno nie należą do oryginalnego wyposażenia bo wiele Asiek już widziałem i w żadnej czegoś takiego nie spotkałem. Sprawdź dokąd idą. Może to pozostałości po jakimś systemie GPS lokalizującym auto. Skąd masz tą Aśkę? Kable oryginalne od anten radiowych mają zupełnie inne wtyczki niż BNC tak samo jak i ogrzewanie postojowe. Na pewno było coś dokładane.
Astra przyjechała z Niemiec. Możliwe że to był jakiś system GPS bo na szybce która jest za tylnymi drzwiami z lewej strony mam przyklejone coś w rodzaju anteny. No nic, pozostaje czekać na jakiś wolniejszy weekend i szukanie dokąd idą kabelki...

ODPOWIEDZ