Wymiana oświetlenia wnętrza, bagażnika oraz tablicy rejestracyjnej na LED

b0ch3n

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 19 gru 2015, 20:53
Auto: Astra J
Silnik: A17DTR
Województwo: dolnośląskie

Wymiana oświetlenia wnętrza, bagażnika oraz tablicy rejestracyjnej

#11

Nieprzeczytany post autor: b0ch3n »

Dziękuję wszystkim za wkład w temat - zaktualizowałem pierwszy post, by potomnym łatwiej było odnaleźć kluczowe informacje.

Jeśli chodzi o żywotność LEDów, to nie miałem z tym najmniejszych problemów - w poprzednim aucie 3 lata wnętrze i bagażnik świeciło na tych samych żarówkach i pewnie dalej świeci kolejnemu właścicielowi :)

Przejrzę oferty i jak zdecyduję się na zakup, to dam znać co wybrałem. No i oczywiście jak znajdzie się czas to i relacja z montażu i efekt końcowy również się tutaj pojawi :D

Awatar użytkownika
Ioannes

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 21 lut 2014, 12:51
Auto: Astra J
Silnik: 16XER
Województwo: małopolskie

#12

Nieprzeczytany post autor: Ioannes »

Hej,
Ja kupiłem taki zestaw:
[External Link Removed for Guests]
Ogólnie jestem zadowolony, chociaż jedna żarówka mi nie pasowała (chyba do schowka).
Ja wziąłem ten mocniejszy zestaw (+50%), świeci bardzo jasno (o to mi chodziło, ponieważ nie mam lampek z tyłu).
Barwa światła jest biała, chociaż przez szyby nabiera takiego dziwnego "zielonkowatego" zabarwienia ;)

PS. co do oświetlenia rejestracji, to mam te zwykłe "niebieskie" żarówki Philipsa, ale szczerze mówiąc jak dla mnie świecą stanowczo za słabo. Dzisiaj zamówiłem coś takiego:
[External Link Removed for Guests]
Jutro pewnie przyjdzie, to napisze jak i czy to działa ;)

Pozdrawiam.

b0ch3n

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 19 gru 2015, 20:53
Auto: Astra J
Silnik: A17DTR
Województwo: dolnośląskie

#13

Nieprzeczytany post autor: b0ch3n »

Miałem dzisiaj wolny wieczór by przysiąść do tematu :)

Do podsufitek wybrałem takie: [External Link Removed for Guests]
Do bagażnika i schowka (oraz do tablic rejestracyjnych na próbę - niby mają 5W więc jest opcja że zadziałają bez błędu): [External Link Removed for Guests]

Jak przyjdą i będzie chwila czasu to przetestuję i zdam raport ;)


Pozdrawiam.

b0ch3n

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 19 gru 2015, 20:53
Auto: Astra J
Silnik: A17DTR
Województwo: dolnośląskie

#14

Nieprzeczytany post autor: b0ch3n »

Żarówki przyszły i już zamontowane, więc pora na krótki raport :)
b0ch3n pisze:QR_BBPOSTDo podsufitek wybrałem takie: [External Link Removed for Guests]
Świecą mocno, po ich instalacji wnętrze jest doświetlone w 100%. Jedyny mankament jest taki, że po ich włożeniu, plastikowe klapki domykają się ledwo-ledwo (ale zatrzaski trzymają).
b0ch3n pisze:QR_BBPOSTDo bagażnika i schowka (oraz do tablic rejestracyjnych na próbę - niby mają 5W więc jest opcja że zadziałają bez błędu): [External Link Removed for Guests]
W bagażniku i schowku sprawują się świetnie.
Niestety, włożone w lampki tablicy jednak powodują błąd komputera, więc świeci mi się teraz piękny check-engine :?
Chyba również zdecyduję się na takie gotowe rozwiązanie: [External Link Removed for Guests].
Ioannes pisze:QR_BBPOST Jutro pewnie przyjdzie, to napisze jak i czy to działa
I jak? ;)
Wygląda na to, że wszystkie tego typu gotowe rozwiązania na Allegro to identyczny przedmiot w różnych cenach...

keszelski

Astro-maniak
Posty: 115
Rejestracja: 10 kwie 2013, 12:54
Imię: Leszek
Auto: Astra IV
Silnik: 1,6 / 115 KM
Województwo: śląskie

#15

Nieprzeczytany post autor: keszelski »

jeżeli żarówki są za długie i przez to nie da się domknąć oprawy, w której osadzane są żarówki, to można skrócić same żarówki. Odegnij druty stanowiące styki żarówki, zsuń z nich "podstawkę", następnie odetnij kawałek tej oprawki (ostrym nożem lub spiłuj) - okrągłą część, na której wspiera się żarówka. Ja odciąłem pierścionek i 1-2 mm kielicha, tak żeby nie naruszyć częsci przez którą prowadzone i ułożone są druty styków. Druty też trzeba troszkę skrócić. Następnie nasunąć z powrotem obciętą podstawkę i wygiąć na swoje miejsce druty styków. Ja tak zrobiłem, osłona oświetlenia zatrzaskuje się, a żarówki trzymają się

b0ch3n

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 19 gru 2015, 20:53
Auto: Astra J
Silnik: A17DTR
Województwo: dolnośląskie

#16

Nieprzeczytany post autor: b0ch3n »

Dzięki za ten trik - komuś pewnie się przyda - u mnie na szczęście wszystko domyka się "na styk" ;)

Dzisiaj zamontowałem te gotowe moduły podświetlenia tablicy rejestracyjnej - świecą bardzo jasno i CANBUS działa, błąd zniknął.
Niestety, ale check engine pozostał - zgaśnie po kilku przekręceniach zapłonu czy muszę komputerowo usuwać ten błąd?

norbi333

Astro-maniak
Posty: 663
Rejestracja: 20 kwie 2015, 11:59
Imię: Norbert
Auto: Astra J,Insignia
Silnik: 1.6 T,2.8 T
Województwo: podlaskie
Pomocny: 1 raz

#17

Nieprzeczytany post autor: norbi333 »

Ale check engine z tego co wiem nigdy nie świeci przy awarii oświetlenia

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 40 razy

#18

Nieprzeczytany post autor: melon »

Może samochodzik z kluczykiem?

norbi333

Astro-maniak
Posty: 663
Rejestracja: 20 kwie 2015, 11:59
Imię: Norbert
Auto: Astra J,Insignia
Silnik: 1.6 T,2.8 T
Województwo: podlaskie
Pomocny: 1 raz

#19

Nieprzeczytany post autor: norbi333 »

Tego równiež nie wyświetla. Po prostu jest na wyświetlaczu między licznikami informacja

Awatar użytkownika
Ioannes

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 21 lut 2014, 12:51
Auto: Astra J
Silnik: 16XER
Województwo: małopolskie

#20

Nieprzeczytany post autor: Ioannes »

Ioannes pisze:QR_BBPOST Jutro pewnie przyjdzie, to napisze jak i czy to działa
I jak? ;)

Zamontowałem i działa super :) nie ma błędu żarówki, świecą bardzo jasno przyjemnym, białym światłem.
Jedynie trochę luźno siedzą w zderzaku, ale nie ma szans żeby wypadły. No gdybym miał się czepiać to tutaj widać, że świeci tam kilka małych diodek w rzędzie, ja wolałbym chyba pojedynczą mocną diodę, ale to moje subiektywne odczucie :)
Wieczorem mogę wrzucić fotkę jak to wygląda. Najważniejsze, że nie ma błędów :)

ODPOWIEDZ