Błąd "Code 4" - "Klimatyzacja wyłączona"

kdw60

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 08 sty 2017, 23:59
Imię: Szymon
Auto: Astra J
Województwo: wielkopolskie

Błąd "Code 4" - "Klimatyzacja wyłączona"

#11

Nieprzeczytany post autor: kdw60 »

Ruszałem wszystkimi kablami i nic... po za tym te kable są w plastikowych rurkach, więc słabe to macanie kabli.
Ten problem pojawia się totalnie losowo, z tym że kiedy był dzień powyżej 20 *C to wtedy prawie ciągle... Tragedia.

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4825
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#12

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

To czytaj ten link co podalem...

kdw60

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 08 sty 2017, 23:59
Imię: Szymon
Auto: Astra J
Województwo: wielkopolskie

#13

Nieprzeczytany post autor: kdw60 »

Dzisiaj jest cieplejszy dzień i ponownie błąd włącza się co chwile i dodatkowo pojawia się coś bardzo dziwnego bo nagle pedał gazu przestaje reagować i obroty rosną na maxa... nic nie da się zrobić tylko trzeba go zgasić i jak się odpali to jest ok , ale za chwile dzieje się znów to samo. Tak jakby przepustnica się zablokowała, ale obroty same zaczynają rosnąć, nawet jak nie trzymam gazu, i stoję na skrzyżowaniu to nagle obroty zaczynają rosnąć aż do maksymalnych obrotów i trzeba go zgasić...
Po takim czymś, czasami nie da się go odpalić, rozrusznik kręci ale nie załapuje. Po kilku próbach zapala...

Na po niedzieli umówię się do serwisu Opla, ale gdyby ktoś w między czasie miał jakieś pomysły to będę wdzięczny.

dj_adamus

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 07 gru 2007, 21:54
Imię: Adam
Auto: Astra J SportTourier
Silnik: A14XER+LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Chorzów CITY
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: dj_adamus »

kdw60 pisze:QR_BBPOST Wymieniony najpierw czujnik w chłodnicy potem termostat w całości...
dzisiaj znów wyskoczył błąd Code 4 i włączył się wentylator na max obrotów...
Po podłączeniu Vaux-Com pojawia się bląd - P0119-00.

Wspomnę tylko , że ten problem pojawiał się znacznie częściej gdy było ciepło na dworze.
Wczoraj na przykład przejechałem 150 km i nie było problemu a dzisiaj rano ruszyłem i po 3km , ledwo silnik się nagrzał i znów problem się pojawił

Panowie pomóżcie bo byłem pewny, że to czujnik, skoro w cieplejsze dni wariowało, ale teraz to już nie wiem.
Czy przy wentylatorze jest jakiś czujnik? Albo przy klimatyzacji... Skończy się na tym, że będę musiał pojechać do Opla, a termostat i czujnik który wymontowałem sprzedać na allegro, i tyle zaoszczędziłem ;)
Czy coś pomogło? Ja mam dokładnie te same objawy... Nawet na zimnym silniku jak wejdę i włożę kluczyk to mi pokazuje na zegarach 110 stC...

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4825
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#15

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Rozwarcie w obwodzie czujnika ECT lub uszkodzony czujnik..

dj_adamus

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 07 gru 2007, 21:54
Imię: Adam
Auto: Astra J SportTourier
Silnik: A14XER+LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Chorzów CITY
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: dj_adamus »

U mnie to byl termostat padniety i jednoczesnie czujnik temperatury plynu chlodniczego...

kdw60

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 08 sty 2017, 23:59
Imię: Szymon
Auto: Astra J
Województwo: wielkopolskie

#17

Nieprzeczytany post autor: kdw60 »

Problem rozwiązany.
Okazało się, że padnięty był czujnik temperatury W SILNIKU !!
Niestety nie miałem pojęcia, że taki czujnik jest łatwo dostępny, a jest on praktycznie na górze silnika od strony akumulatora... tragedia.
Więc na przyszłość, jeśli chodzi o tego typu błąd to radzę sprawdzić 3 czujniki : w chłodnicy, na wylocie z silnika czyli termostat i w silniku.

ODPOWIEDZ