Bi-xenon AFL - mijania świecą płasko - symetrycznie

Perlamocna2

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 05 wrz 2017, 13:10
Imię: Michał
Auto: Astra J
Województwo: lubelskie

Bi-xenon AFL - mijania świecą płasko - symetrycznie

#41

Nieprzeczytany post autor: Perlamocna2 »

Koledzy, wyjaśniła się sprawa z moimi ksenonami. Okazało się że poprzedni właściciel jak wymieniał żarniki to wyłamał ząbki na tym plastiku co się go wyciąga i montuje do nowego żarnika, przez co ja odwrotnie go zamontowałem i nowy żarnik nie chciał w ogole zaskoczyć w kloszu. Trzymał się tylko na jednym ząbku (ale mocno się trzymał) i myślałem że jest okej.. a Tu niestety. Stąd chyba ten błąd który się pojawiał. ( bo teraz już póki co się nie wyświetla) i soczewki ładnie prosto się ustawiły do kierunku jazdy, a wczesniej były skierowane każdy w inną stronę. Zobaczymy w nocy jak będzie świecił. :-) No... teraz tylko rozszerzyć trzeba mi komputer i będzie okej. (tylko nikogo nie mogę znaleźć) Zamość Woj. lubelskie jest Zacofany i nawet Opel Serwis nie za bardzo wie o co chodzi.. :-D Pozdrawiam Kolegów.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2017, 13:53 przez Perlamocna2, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
robercik100

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2019, 18:25
Auto: Astra J 1.4 turbo
Silnik: 14 NET
Województwo: lubelskie

#42

Nieprzeczytany post autor: robercik100 »

Panowie po wymianie żarników moje ksenony swiecą tak jakby w lewą strone, a długie to swiecą praktycznie tak jak krótkie? Trzeba to ustawić ? Czy zrobią to na zwykłej stacji czy trzeba kogoś mądrzejszego szukać. bi ksenony z ALF

Awatar użytkownika
Cyprin

Astro-maniak
Posty: 152
Rejestracja: 10 lut 2019, 10:04
Imię: Wojtek
Auto: Astra G Caravan/Astra J ST
Silnik: Y17DT/A17DTR
Województwo: podlaskie
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 8 razy

#43

Nieprzeczytany post autor: Cyprin »

Dziś zauważyłem, ze soczewka od strony pasażera jest taka jakby trochę mleczna, jednak reflektor świeci idealnie, jest granica światła i cienia.
W reflektorze od strony kierowcy tego zamglenia soczewki nie ma, jest krystalicznie czysty, jednak ten reflektor po spotkaniu z sarną był zmieniany.....
Teraz tak się zastanawiam, czy to tylko brud na soczewce czy jednak wypalenie ? Może drugi reflektor tez był w takim stanie przed wymianą na używany. Czy soczewka jest demontowalna bez rozklejania lampy ?

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#44

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Soczewka nie jest demontowalna, trzeba rozklejać lampę.

Awatar użytkownika
Cyprin

Astro-maniak
Posty: 152
Rejestracja: 10 lut 2019, 10:04
Imię: Wojtek
Auto: Astra G Caravan/Astra J ST
Silnik: Y17DT/A17DTR
Województwo: podlaskie
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 8 razy

#45

Nieprzeczytany post autor: Cyprin »

KaMYk pisze:
12 mar 2019, 8:02
Soczewka nie jest demontowalna, trzeba rozklejać lampę.
Dzięki za info. Chyba zdecyduje sie na to, ale gdy będzie cieplej. Patrząc na reflektor w nocy świeci tak jakby był brudny klosz (a jest czysty). Natomiast soczewka jest "trochę" mleczna. Zdecyduje się na rozklejenie, jednak dopiero gdy będzie cieplej. Ciekawe czy odbłyśnik mógł się wypalić, czy jednak coś z soczewką.

ODPOWIEDZ