Przegląd klimatyzacji

Jacekn74

Astro-maniak
Posty: 156
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:45
Imię: Jacek
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 4 razy

Przegląd klimatyzacji

#1

Nieprzeczytany post autor: Jacekn74 »

Proszę o poradę odnośnie przeglądu klimatyzacji. Astra jest ze stycznia 2015 roku, zamierzam przeprowadzić ozonowanie oraz uzupełnienie czynnika. Czy robić to w serwisie czy można spokojnie w jakimś zakładzie zajmującym się nabijaniem klimatyzacji. Na pewno usługa będzie tańsza niż w serwisie.

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4835
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Sprawdz jaki konkretnie masz czynnik... podobno pierwszy serwis po 3 latach.

Krystek

Astro-maniak
Posty: 80
Rejestracja: 24 sty 2017, 10:22
Imię: Krystian
Auto: Astra J
Silnik: A17DTR
Województwo: pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Krystek »

Ostatnio ozonowanie w ASO było po 79 zł a ile za nabicie klimy to niewiem.. w prywatnym zakładzie zapłaciłem 100zl za wszystko.

Jacekn74

Astro-maniak
Posty: 156
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:45
Imię: Jacek
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 4 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: Jacekn74 »

W serwisie tak jak piszesz odgrzybienie 79 zł a nabicie 249 zł plus 12 zł za kazde rozpoczęte 100 gram brakującego czynnika.

EDIT:
A czynnik mam jeszcze ten stary.

domior

Astro-maniak
Posty: 153
Rejestracja: 06 sie 2014, 21:09
Imię: Dominik
Auto: Astra J Sedan
Silnik: 1.6 XER
Województwo: małopolskie

#5

Nieprzeczytany post autor: domior »

Chcesz nabijać bo klima straciła wydajność czy tak profilaktycznie? Też mam Astrę z 2015 tyle że z Kwietnia i w sumie od nowości nic przy klimie nie robiłem i też chodzi i po głowie przegląd bo niby raz na dwa lata pasuje zrobić ale z kolei niektórzy mówią że jak dobrze chłodzi to lepiej nie ruszać i teraz już sam nie wiem czy robić czy nie. Zmierzyłem sobie temperaturę na wylocie przy ustawieniu na low i polazło mi 4 stopnie a na polu było 27 w cieniu czyli prawidłowo.

Jacekn74

Astro-maniak
Posty: 156
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:45
Imię: Jacek
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 4 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: Jacekn74 »

Moja jest z grudnia 2014 a rejestracja 15. Napewno muszę odgrzybianie zrobić bo trochę czuć a czynnik chcialem profilaktycznie sprawdzić bo ponoc po 2 latach napewno ubyło.

EDIT:
A czym mierzyłeś i ustawienie na low tzn jak?

domior

Astro-maniak
Posty: 153
Rejestracja: 06 sie 2014, 21:09
Imię: Dominik
Auto: Astra J Sedan
Silnik: 1.6 XER
Województwo: małopolskie

#7

Nieprzeczytany post autor: domior »

Na low czyli na max chłodzenie. Ja mam automatyczną klime to u mnie to max na pokretle to niskie czyli low. Do tego wiatrak dałem na drugi poziom i obieg wewnętrzny żeby szybciej chodziło. A mierzylem takim termometrem pokojowym co mierzy temp wewnątrz i na zewnątrz i do tej na zewnątrz jest kabelek z sondą na końcu i tą sondę włożyłem w kratkę nawiewu. Można też użyć zwykłego termometru rtęciowego albo elektronicznego do pomiaru temp ciała. Jak na wylocie jest powyżej 7 stopni to znaczy że już mało czynnika tak na forach piszą.

losiu20

Astro-maniak
Posty: 474
Rejestracja: 15 sie 2016, 12:21
Auto: Astra J ST
Silnik: A17DTR
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

#8

Nieprzeczytany post autor: losiu20 »

mi w serwisie powiedzieli że serwis klimy po 3 latach a czyszczenie co roku. Ja robiłem w Bosch Car i jestem zadowolony, możesz też poszukać gruponu. Przy czyszczeniu wymienili też filtr kabinowy.

ODPOWIEDZ