Astra j 1,7 nie załącza się klimatyzacja

Wlodar

Astro-maniak
Posty: 57
Rejestracja: 25 lip 2015, 21:48
Auto: Astra J
Silnik: 1,6XER
Województwo: łódzkie

Astra j 1,7 nie załącza się klimatyzacja

#1

Nieprzeczytany post autor: Wlodar »

Trafiła w moje ręce astra J 1,7 2010 r na niedziałającą klimatyzację.Auto kolegi Fryderyka z forum,który starał się sam naprawić,ale poległ w boju :D Pytanie do znawców tematu,ciśnienie klimy w ECU silnika jest widziane przy nieodpalonym silniku ok 600 kPa,zresztą układ był napełniany i szczelny jest na bank.Zapiąłem na wtyczkę od czujnika potencjometr regulowany i w parametrach w ecu silnika można nim zmieniać wartość więc raczej wykluczyłem problem z czujnikiem i kablem do niego.Natomiast w HVAC ciśnienie po stronie wysokiej 0 kPa i przyczyna wstrzymania sprzęgła sprężarki klimy - ciśnienie po stronie wysokiej poza wymaganym zakresem - padł moduł HVAC?
Diagnozuję MDI i nie ma żadnych błędów od nie załączającej się klimatyzacji.

Awatar użytkownika
akanaf

Astro-maniak
Posty: 149
Rejestracja: 29 cze 2014, 20:20
Auto: Astra IV HB
Silnik: 1.4 NET
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Chybie
Pomocny: 5 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: akanaf »

Jaki tam jest rodzaj sprężarki?
- z sprzęgłem elektromagnetycznym
- sterowany przez elektro-zaworek
- sterowany przez sprzęgło elektromagnetyczne i elektrozaworek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Wlodar

Astro-maniak
Posty: 57
Rejestracja: 25 lip 2015, 21:48
Auto: Astra J
Silnik: 1,6XER
Województwo: łódzkie

#3

Nieprzeczytany post autor: Wlodar »

Sprężarka cały czas jest napędzana przez pasek alternatora,a sterowanie jest elektrozaworkiem - dwoma przewodami z panela klimy za radiem,sprawdziłem te kable na żarówkę i są ok.Chociaż w ECu silnika w parametrach jest polecenie nasterowania przekaźnika sprzęgła sprężarki układu klimatyzacji - wyłączone,a w parametrach panela klimy - przyczyna wstrzymania sprzęgła sprężarki układu klimatyzacji - ciśnienie po stronie wysokiej poza zakresem,pytanie,czy w SPS jest możliwe dla sterownika silnika i HVAC że są do wyboru różne sprężarki i ktoś na serwisie źle zakodował?Z tego co podejrzałem to soft w ECU silnika jest z 2013 r a w HVAC z 2010,auto jest z 2010 r.Dziś jeszcze wykluczyłem przewody sterujące sprężarką,sprawdziłem pod obciążeniem,są ok.Może ma ktoś możliwość podejrzeć wartości ciśnienia w układzie klimy w panelu HVAC?Czy po przekręceniu zapłonu powinna być wartość widoczna taka sama jak jest w ECU silnika?

Awatar użytkownika
akanaf

Astro-maniak
Posty: 149
Rejestracja: 29 cze 2014, 20:20
Auto: Astra IV HB
Silnik: 1.4 NET
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Chybie
Pomocny: 5 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: akanaf »

Sprawdzałeś czy elektro-zaworek jest sprawny?

Wlodar

Astro-maniak
Posty: 57
Rejestracja: 25 lip 2015, 21:48
Auto: Astra J
Silnik: 1,6XER
Województwo: łódzkie

#5

Nieprzeczytany post autor: Wlodar »

Elektrozaworek ok,podalem z regulowanego zasilacza napięcie 5V już go załącza :D

EDIT:
Dobra,zrobione,wczoraj do 4 rano aktualizacje SPS na sterowniku silnika,dziś podłożony drugi moduł klimatyzacji - nowe programowanie konfiguracji i klimatyzacja ruszyła,na serwisie widocznie wgrywali nowy soft do ECU silnika i zrobili złą konfigurację :D Co się namęczyłem nad tym autem to moje,ale najważniejsze,że działa :D

Awatar użytkownika
Mariusz21

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2018, 7:25
Imię: Mariusz
Auto: Astra j
Województwo: dolnośląskie

#6

Nieprzeczytany post autor: Mariusz21 »

Gdzie znajduje sie modul sterowania klima/wentyl/ogrzewanie?

ODPOWIEDZ