problem z uruchamianiem tempomatu

czarek85

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 23 kwie 2018, 17:47
Imię: Cezary Kuisński
Auto: Astra J
Silnik: 1600
Województwo: łódzkie

problem z uruchamianiem tempomatu

#1

Nieprzeczytany post autor: czarek85 »

Hej mam dość dziwny problem z tempomatem a mianowicie uruchamiam go tylko i wyłącznie na drugim i trzecim biegu standardowo wciskając przełącznik w dół niestety przy większej prędkości pomiędzy 60 a 70 przycisk już w ogóle nie działa Nie mówiąc już o prędkościach autostradowych gdy zwolnię znowu do jakieś 45 na godzinę i przejdę na trzeci bieg znowu mogę uruchomić tempomat wszystkie ograniczniki prędkości mam wyłączone a z uwagi na to że służbową Astrę mam praktycznie taką samą tylko że z innym silnikiem wiem że technicznie robię z tym tempomatem wszystko prawidłowo sprawa jest dziwna bo samochód był ostatnio na komputerze i nie wyskoczyło żadnego błędu ale nie ukrywam że Jak kupowałem auto to sprawdziłem tylko tempomat w jeździe miejskiej i prawdopodobnie tylko i wyłącznie na trzecim biegu Co może być przyczyną takiego działania tempomatu bo już nie mam pomysłu w służbowej Astrze uruchamiam go kiedy chce wiadomo że powyżej prędkości 40 na godzinę a w tym prywatnym cacko za bardzo nie wiem co mam zrobić Może ktoś miał taką sytuację i pomoże

EDIT:
Widzę że chyba nikt nie miał problemu takiego jak ja więc pozostaje mi wizyta u mechanika :cry:

Awatar użytkownika
xxvvcc

Astro-maniak
Posty: 839
Rejestracja: 02 lut 2014, 19:38
Auto: Astra J, Corsa D
Silnik: A16LET, Z12XEP
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 22 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: xxvvcc »

Do mechanika to lepiej nie.
Elektromechanik bardziej się przyda. ;)
Poprubuj jeszcze.
Najpierw wciśnij przycisk tempomatu, powinna zapalić się ikona, następnie manetke w dół a później do góry i powinno zaskoczyć.
Powodzenia.

czarek85

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 23 kwie 2018, 17:47
Imię: Cezary Kuisński
Auto: Astra J
Silnik: 1600
Województwo: łódzkie

#3

Nieprzeczytany post autor: czarek85 »

Próbowałem nie zaskakuje tempomat na drugim i trzecim biegu działa normalnie ale jak już przełącza na 4:00 a nie daj Boże na 5 to nagle go rozłącza wiem że skrzynia biegów nie ma nic do tego pomimo że była wymieniana przed zakupem auta ponieważ skrzynia na wpięty tylko wsteczny bieg Wydaje mi się że to kwestia ustawień w komputerze więc bez podpięcia to nie bardzo jestem w stanie zdiagnozować problem myślałem że może są to jakieś ukryte ustawienia

Awatar użytkownika
Sprinterpl

Astro-maniak
Posty: 98
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:48
Imię: Tomek
Auto: ASTRA J SRI 2011
Silnik: 1.7 cdti 125
Województwo: Zagranica - UE
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 7 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Sprinterpl »

Nie wiem czy to pomoże ale ja ostatnio też doświadczyłem problemów z włączaniem tempomatu.
Objawiało się to tak że po włączeniu tempomatu pojawia się biała ikonka ale nie potafiłem włączyć go na zadaną prędkość, kombinowałem oczywiście z przełącznikiem góra dół ( wolniej szybciej) na różnych biegach prędkościach itp.Co ciekawe co jakiś czas działał potem znowu zonk.
Co jest powodem problemu zorientowałem się przypadkiem, otóż moja astra ma ten śmieszny elektryczny ręczny on zwalnia się automatycznie kiedy wcisniemy sprzęgło i dodamy gazu, mówię o tym dlatego że ostatnio stoję sobie na światłach i z nudów sobie przygazowałem a tu się ręczny zwolnił a druga noga nawet nie dotykała sprzęgła.
Po stwierdzeniu tego faktu odrazu skojarzyłem ten objaw z tempomatem, w moim przypadku winowajcą jest czujnik położenia pedału sprzęgła wystarczyło nogę pod pedał włożyć i podważyć go lekko narazie działa ale pewnie bedzie trzeba wymienić lub wyczyścić jeśli się da. Nie wiem czy to coś Ci podpowie, ale sprawdz sobie to w swoim wechikule
pozdrawiam

czarek85

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 23 kwie 2018, 17:47
Imię: Cezary Kuisński
Auto: Astra J
Silnik: 1600
Województwo: łódzkie

#5

Nieprzeczytany post autor: czarek85 »

Właśnie problem w tym kolegą że u mnie tempomat działa prawidłowo na pierwszych trzech biegach więc kwestie pedałów mogę wykluczyć bo Domyślam się że tak samo na tych biegach tempomat by się wyłączał u mnie problem jest inny mianowicie 123 normalnie tempomat funkcjonuje przerzucam na czwórkę i automatycznie się wyłącza później próbuję go uruchomić bo wiadomo wciśnięcie sprzęgła i hamulca dezaktywuje tempomat Ale nic się nie dzieje wachluje tym przełącznikiem góra dół góra dół i też zero reakcji ale jak trzymam gaz i wcisnę tempomat to w momencie trzymania gazu Kontrolka zapala się na zielono Wystarczy że zdejmę nogę z pedału gazu to kontrolka automatycznie gaśnie nie mam zielonego pojęcia W czym jest problem i na początku czerwca odwiedzę mojego elektryka żeby podpiąć pod komputer i przywrócił wszystkie ustawienia fabryczne może przez przypadek sprawdzając mi ostatnio auto po kupnie coś przestawił wiem że tempomat przed zakupem auta był sprawny bo było to auto poflotowe u mnie w firmie i znam poprzedniego właściciela który jeździł trasę łódź Warszawa i bardzo często korzystam z tej funkcji

ok odgrzewam temat. byłem w ASO i rozłożyli ręce. błędów nie ma wszystkie czujniki sprawne. ogranicznik prędkości hula a tempomat jak działał na 1,2,3 biegu tak na 4,5 nie. nie mam pojęcia co robić dalej a i ASO nigdy się z tym nie spotkało .........

nikomu nie wpadło nic nowego do głowy od maja ?
Ostatnio zmieniony 08 lis 2018, 20:16 przez Dido, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
xxvvcc

Astro-maniak
Posty: 839
Rejestracja: 02 lut 2014, 19:38
Auto: Astra J, Corsa D
Silnik: A16LET, Z12XEP
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 22 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: xxvvcc »

Sprawdź jakie masz sterowanie tempomatu:
Przed liftem: [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;:
Rolka może być też z dzyndzelkiem.
Po lifcie: [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;:
Może spróbuj w momencie jak wciskasz gaz nogą rolkę w dół i górę, przytrzymaj rolkę do góry i nogę z gazu.
Powinien samochód przyspieszać, puść i może zapamięta prędkość.

Awatar użytkownika
fafcio72

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 28 sie 2018, 8:30
Auto: Astra 1,4 turbo/140/lpg
Silnik: 1,4 net
Województwo: śląskie

#7

Nieprzeczytany post autor: fafcio72 »

moja astra wylaczala tempomat zazwyczaj na autostradzie w rożnych okolicznościach. Znalazłem rozwiązanie. Na moim mini komputerze jest opcja docisku koł trzy opcje HI, ECO, LOV. Jak byla opcja LOV I ECO zdarzaly sie wylaczenia, gdy dałem HI problem ustał.

ODPOWIEDZ