Wymiana żarówek H7

Avangardpl

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 28 wrz 2017, 10:07
Imię: Mateusz
Auto: Astra J
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz

Wymiana żarówek H7

#11

Nieprzeczytany post autor: Avangardpl »

Do poluzowania są 2 śrubki które przy wymianie wykręciłem zwykłym kluczem torx o rozm 5 (klucz miał kształt litery L ;) )

Mały tutorial :
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony 07 lis 2018, 19:59 przez Avangardpl, łącznie zmieniany 1 raz.

Gwidonn

Astro-maniak
Posty: 163
Rejestracja: 10 sie 2018, 21:12
Imię: Gwidon
Auto: Astra J Sedan, Ford KA mk2
Silnik: B16XER
Rocznik: 2018
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 5 razy

#12

Nieprzeczytany post autor: Gwidonn »

Gwidonn pisze:QR_BBPOST Czy ktoś ma jakiś patent na wyminę żarówek H7 ? Chcę zmienić na nowe i lipa. Zdejmuje dekielki, próbuję przekręcić w lewo i klops. Stoi na dębowo. Miejsca jak na lekarstwo w lewej i prawej lampie. Przeszkadza albo obudowa filtra albo skrzynka z bezpiecznikami. Znalazłem film na YT że trzeba jakieś śrubki poluzować ale brak dostępu do nich. Nawet ich nie widać. Inżynierowie Opla średnio się popisali. W H trzeba było przez nadkole kombinować. Masakra

Ktoś ma pomysł jak to zrobić ?
ogarnąłem przy pomocy elastycznej przedłużki ale za jaja powinni powiesić projektanta. Taka męka przy wymianie żarówek powinna być ustawowo zakazana.

Undertaker84

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 27 lis 2017, 18:21
Auto: Astra J 1.7 Cdti 125 EST
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: https://www.spritmonitor.de/en/detail/702585.html
Wdzięczny: 7 razy
Pomocny: 1 raz

#13

Nieprzeczytany post autor: Undertaker84 »

Digyl pisze:QR_BBPOST Wujka Grzegorza zapytać jeszcze.

[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Najlepsze, tanie i trwałe i pewne.

TUNGSRAM

[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Światowa liga...

Te tekturowe opakowania rodem z lat 80-tych.
Coś wspaniałego...

To naprawdę są bardzo dobre żarówki...

"Ludzie pytają mnie często, co wkładam do swoich lamp? Odpowiadam zawsze, tylko TUNGSRAM..."

:mrgreen:
co to znaczy trwale ? :) OSRAM longlife daje bodajze 4 lata gwarancji na zarowke a koszt to jakies 25 zl za sztuje

Jarek999

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 13 cze 2017, 14:14
Imię: Jarek
Auto: Insignia B
Silnik: B15SFT
Rocznik: 2018
Województwo: łódzkie
Pomocny: 4 razy

#14

Nieprzeczytany post autor: Jarek999 »

Właśnie jestem po wymianie żarówek H7 świateł mijania - ok. 15 minut pracy na obie ( pewnie tak długo, bo robiłem to pierwszy raz), w jednym przy zakładaniu musiałem lekko poluzować te śrubki, przy lewej dobrze wyjąć kruciec od spryskiwacza, kabelki wystarczająco długie, dostęp nie najgorszy (chyba, że ktoś ma dłonie jak Gustlik). Bez demontażu góry filtra z prawej strony.

ODPOWIEDZ