Montaż dodatkowej nagrzewnicy Elektrycznej

PawelPL

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:35
Imię: Paweł
Auto: Astra J
Silnik: A20DTH
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

Montaż dodatkowej nagrzewnicy Elektrycznej

#11

Nieprzeczytany post autor: PawelPL »

Według numeru Vin alternator mam 120A Silnik 2.0 Diesel tak jak jest napisane . co prawda rano samochód stoi w garażu w temp ok 10 stopni lecz później cały dzień na dworze a wiadomo jak jest mróz to i jest zimno :) a na parkingu pod pracą nie ma możliwości żadnych grzałek podłączyć . nagrzewnicę już kupiłem wiec pewnie będę musiał jakoś ogarnąć to sterowanie nią , spróbuje podpiąć na razie sterowanie tak jak ma być fabrycznie bod HVAC a jeżeli nie ruszy no to wtedy trzeba będzie jakieś ręczne sterowanie zrobić . pytanie czy wysterowanie tą nagrzewnicą to tylko ON i OFF czy ma jakieś wysterowania jak np wentylator? .

robertsz

Astro-maniak
Posty: 411
Rejestracja: 29 sty 2016, 10:12
Imię: Robert
Auto: Astra J 1.6T Sport Tourer
Silnik: A16LET
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 24 razy

#12

Nieprzeczytany post autor: robertsz »

KaMYk pisze:QR_BBPOST ja proponuję ogrzewany garaż :) idealne rozwiązanie :)
Garażu nie zabierzesz ze sobą do pracy czy na zimowe wyjazdy :)

Awatar użytkownika
notchbacklpg

Astro-maniak
Posty: 541
Rejestracja: 01 maja 2016, 21:00
Auto: Astra J
Silnik: B14NET LPG
Rocznik: 2016
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 12 razy

#13

Nieprzeczytany post autor: notchbacklpg »

Montował ktoś webasto? Jakie to koszty?
Kiedyś pisałem zapytanie do nich jaki koszt montażu i nie odpisali.
[External Link Removed for Guests]

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#14

Nieprzeczytany post autor: qtom »

wesoł pisze:QR_BBPOST altek nawet 140 A to tez troszke malo.dzialanie na pograniczy 100% wydajnosci. W vagach to zaleca sie przy tych grzalkach zaklaadac 180 A altek, ja wole nawet 220 A.

widocznie w oplu sa inne wymagania ja miałem aku 70 i alternator 130 i grzałka sie sprawdzała w zimie doskonale. jeśli tak montowali to znaczy ze tak wystarczało. benzyna /lpg 140km
Ostatnio zmieniony 28 lis 2018, 10:27 przez qtom, łącznie zmieniany 2 razy.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

Awatar użytkownika
KonstantinPol

Astro-maniak
Posty: 459
Rejestracja: 01 sty 2017, 21:34
Imię: Michał
Auto: Astra J
Silnik: A17DTJ
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: rej. WS...
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 25 razy

#15

Nieprzeczytany post autor: KonstantinPol »

Ja mam 1.7 CDTi, akku 77Ah i na 100% mam tą nagrzewnicę. Pytanie tylko jakie są warunki żeby ona zaczęła działać...
konstantynopolitanczykowianeczka czy konstantynopolitaczykiewiczówna ? :P

PawelPL

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:35
Imię: Paweł
Auto: Astra J
Silnik: A20DTH
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#16

Nieprzeczytany post autor: PawelPL »

Właśnie uruchomiłem nagrzewnice :). Jakby ktoś chciał kiedyś montować to trzeba wyciąć dziurę w mieszalniku powietrza od strony pasażera (mocowanie oraz uszczelnienie jest gotowe ) i dorobić instalację zasilająca +i- w moim przypadku instalacja od HVAC była gotowa pod nagrzewnice , do tego programowanie HVAC i nagrzewnica funkcjonuje . W moim przypadku była to nagrzewnica od chevroleta Cruza ( takie same numery , pasuje idealnie tylko kostkę od HVAC musiałem przerobić) . Pobór prądu to 24A . Grzanie pozostawia wiele do życzenia ale coś tam pomaga , przy temperaturze silnika ok 20 * dopiero zaczyna lecieć letnie powietrze , powyżej 30 już leci ciepłe :) .

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#17

Nieprzeczytany post autor: qtom »

KonstantinPol pisze:QR_BBPOST Pytanie tylko jakie są warunki żeby ona zaczęła działać...
nie wiem jakie są warunki w astrze już nie sprawdzę ale tam była benzyna i auto sie szybciej grzało w porównaniu do zafiry, dziś jest okło minus 10 może wystawie auto na zewnątrz niech poczuje co znaczy mróz wezmę jakiś nędzny termometr i zobaczę jak szybko zmienia się temperatura w nawiewie tylko i tak badanie do dupy bo nie mam auta bez grzałki. grzałka podobno wspomaga do osiągnięcia 70 stopni na silniku u mnie przy 40 na silniku dmucha gorące powietrze w okolicach 30 jest to na pewno więcej niż 30 tylko pytanie ile.

EDIT:
Re: Montaż dodatkowej nagrzewnicy Elektrycznej
Ok więc u mnie wygląda następująco temperatura w kratce przy nawiewie rośnie równo z temperaturą silnika do temp 40 stopni. Powyżej temperatura nawiewu nie rośnie dynamicznie. Zakończyłem pomiar na temp nawiewu 48stopni a silnika 56 pomiar niestety zrobiłem od plus 10 nie chciało mi się marznąć w aucie temperatura na zewnątrz minus 13. Pomiar zrobiłem na zewnątrz Spostrzeżenia w ciągu minuty mamy ciepłe powietrze które może ogrzewać nam już twarz i szybę po 3 mamy gorące oczywiście z temperaturą silnika na start 10 na plusie auto ruszylo z parkingu podziemnego.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#18

Nieprzeczytany post autor: qtom »

Ok więc u mnie wygląda następująco temperatura w kratce przy nawiewie rośnie równo z temperaturą silnika do temp 40 stopni. Powyżej temperatura nawiewu nie rośnie dynamicznie. Zakończyłem pomiar na temp nawiewu 48stopni a silnika 56 pomiar niestety zrobiłem od plus 10 nie chciało mi się marznąć w aucie temperatura na zewnątrz minus 13. Pomiar zrobiłem na zewnątrz Spostrzeżenia w ciągu minuty mamy ciepłe powietrze które może ogrzewać nam już twarz i szybę po 3 mamy gorące oczywiście z temperaturą silnika na start 10 na plusie auto ruszylo z parkingu podziemnego. Urządzenie pomiarowe daje wiele do życzenia ale daje pogląd
Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 gru 2018, 8:31 przez qtom, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

r3b

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 13 sie 2018, 14:47
Auto: Astra J
Województwo: mazowieckie

#19

Nieprzeczytany post autor: r3b »

Ktos kiedyś pisał, że obecnosc quickheat mozna stwierdzić po bezpiecznikach przy aku. Mam 1.6 cdti z 2015 roku aku 80ah, nie znam listy wyposazenia a VIN dekoder tego rocznika nie rozpisuje. Mam fotke bezpiecznikow, możecie po tym stwierdzić czy quickheat jest?Obrazek

PawelPL

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:35
Imię: Paweł
Auto: Astra J
Silnik: A20DTH
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#20

Nieprzeczytany post autor: PawelPL »

Hej, przyłącze nie znajduje się na tym zdjęciu , tylko jak już chcesz tak zobaczyć to przewod powinien być w takiej malej skrzyneczce (max4przyłącza) tuz nad bezpiecznikami w komorze silnika . podeślij nr vin to mogę ci to sprawdzić po kodach rpo

ODPOWIEDZ