Przekładka foteli

zaapp

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 03 kwie 2018, 9:35
Imię: Michał
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Rocznik: 2018
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 11 razy

Przekładka foteli

#1

Nieprzeczytany post autor: zaapp »

Witam,
Czas znów pogrzebać przy samochodzie i wpadł mi do głowy pomysł z podgrzewanymi fotelami. Padło na fotele z Insigni z pełną elektryką, grzaniem i wentylacją. Moduł foteli o numerze GM 13502042 odpowiadający za wcześniej wspomniane funkcje. Po podłączeniu modułu wyświetla się błąd B101E-42 Electronic Control Unit Software Calibration Not Programmed. Nie jestem pewien co autor miał na myśli. Jaka kalibracja jest potrzebna dla modułu odpowiadającego za fotele?
Czy może to być spowodowane tym że podpiąłem się pod GMlan nie w tym miejscu gdzie powinienem (chociaż szyna gmlan jest jedna w całym samochodzie i opcom odczytuje błąd).
Nie włącza się ogrzewanie foteli, reszta na panelu klimatyzacji działa (klimatyzacja, strefy nawiewu, temperatura).
Czy ktoś kto nie ma tylej skrzynki bezpieczników dokładał grzane fotele (i kierownicę) i może się wypowiedzieć czy miał takie problemy albo dać jakieś dobre rady?

Awatar użytkownika
Rabbit

Astro-maniak
Posty: 115
Rejestracja: 21 maja 2017, 0:57
Imię: Paweł
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 6 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: Rabbit »

Zadzwoń do autoflash i zapytaj konkretnie, przypuszczam że bez programowania niestety nie będzie Ci to działać.

patrykevo

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 22 paź 2018, 17:09
Imię: Patryk
Auto: Astra J Cosmo
Silnik: A14NET
Województwo: łódzkie

#3

Nieprzeczytany post autor: patrykevo »

zaapp pisze:
02 lut 2019, 14:14
Not Programmed
Tak jak kolega wyżej napisał, trzeba zaprogramować.
zaapp pisze:
02 lut 2019, 14:14
Electronic Control Unit Software Calibration
To nazwa funkcji.

zaapp

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 03 kwie 2018, 9:35
Imię: Michał
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Rocznik: 2018
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 11 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: zaapp »

Kontaktowałem się i teraz już wiem że będzie programowanie. Co ciekawe wentylacja foteli też będzie działać. Może będzie to pierwsza Astra w Polsce z tą opcją :D.

Awatar użytkownika
Rabbit

Astro-maniak
Posty: 115
Rejestracja: 21 maja 2017, 0:57
Imię: Paweł
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 6 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: Rabbit »

Chętnie przeprowadziłbym u siebie taki zabieg. Podzielisz się info ile za takie fotele sobie krzyczą cebulionów + panel z guzikami i ile za programowanie?

zaapp

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 03 kwie 2018, 9:35
Imię: Michał
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Rocznik: 2018
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 11 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: zaapp »

Cena za fotele jest zabójcza. Nawet powyżej 2tys zł. Na panelu w astrze niestety nie ma przycisków od wentylacji ale to pewnie będzie można obejść w jakiś sposób ( takie info dostałem :) ). Montaż w Autoflash 800zł.
Mam kawałek drogi do Autoflash więc muszę być pewny, że zebrałem wszystkie możliwe elementy do montażu i wtedy się wybiorę żeby dokończyć przedsięwzięcie.

Rafi3040

Astro-maniak
Posty: 229
Rejestracja: 16 paź 2015, 20:54
Imię: Rafał
Auto: Astra J Sport Tourer 1,7CDTI
Silnik: 1,7DTL
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 3 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: Rafi3040 »

Marcin z Auto flesz to ogarnie bez problemu byłem u niego parę razy jak dokładałem kilka rzeczy.

zaapp

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 03 kwie 2018, 9:35
Imię: Michał
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Rocznik: 2018
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 11 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: zaapp »

Fotele kupione. Po próbie spięcia na krótko jest mały sukces. Bcm i moduł hvac widzą moduł foteli. Po podpięciu, radio od razu dostało nowe opcje w menu komfortu. Opcje dotyczą między pamięci foteli i składania lusterek. Obyło się bez programowania i to jest najfajniejsze.
Czekam jeszcze na panel klimatyzacji od Insigni żeby obadać wentylację siedzeń. Jeszcze tylko będzie rzeźbienie przy integracji wyświetlacza z tego panelu w kokpit. Bardziej mi się podoba rozwiązanie z Insi niż tylko kropki na przycisku w Astrze. Chcę żeby to było trochę inaczej zrobione i przyciski od grzania fotela byly w boczku fotela a nie na panelu (taka moja wizja) dlatego jeszcze trzeba poszukać jakiegoś przycisku, który ma odpowiednie ikonki.
Nastepna modyfikacja to pewnie będzie coś z lusterkami. Może się uda żeby składały się z pilota i obniżały przy cofaniu jak już moduł fotela działa.

Awatar użytkownika
zbijar

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 28 mar 2019, 10:29
Imię: Zbigniew
Auto: Astra J
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#9

Nieprzeczytany post autor: zbijar »

Witam,
Astra J HB, chciałbym przełożyć fotele welurowe i kanapę na skórzane i w związku z tym mam do Was pytania:

1. Czy jak wymienię fotele, to nie będzie wywalało błędu poduszek ?
2. Czy fotele i kanapa od kombi podejdą do HB ?

zaapp

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 03 kwie 2018, 9:35
Imię: Michał
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Rocznik: 2018
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 11 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: zaapp »

(1) Co do poduszek to nie będzie wywalać błędu.
(2) Fotele przednie są takie same w przypadku wszystkich modeli Astry i Insigni :). Kanapa nie będzie pasować. Kombi ma inne mocowanie siedzenia.

ODPOWIEDZ