Problem z podgrzewaniem foteli

ylberg

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 08 mar 2018, 21:57
Imię: Piotr
Auto: Astra J
Województwo: śląskie

Problem z podgrzewaniem foteli

#1

Nieprzeczytany post autor: ylberg »

Witam.

Od dziś w mojej J-ce występuje dziwny problem - otóż jak tylko próbuję włączyć ogrzewanie któregokolwiek z foteli, po naciśnięciu odpowiedniego przycisku słychać tylko dźwięk jak gdyby cyknięcia przekaźnika, natomiast diody na przycisku po mignięciu od razu gasną. Jaka może być przyczyna? Bezpiecznik (choć wątpię że to on)? Coś innego?

Pozdrawiam!

Adek4k

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 20 paź 2018, 20:25
Imię: Adrian
Auto: Astra J Sedan
Silnik: 17dts
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: Adek4k »

Masz uszkodzoną mate grzewcza i dlatego odcina zaraz po wcisnienicu guzika ,, Klikasz lampka mignie 3 razy i to tyle w temacie ,albo mata albo jakiś kabelek musisz sprawdzić połączenia kostki itp

ylberg

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 08 mar 2018, 21:57
Imię: Piotr
Auto: Astra J
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: ylberg »

A czy obydwa fotele nie działają niezależnie? Nie jest tak że w wypadku awarii maty grzewczej odcinałoby tylko jeden z foteli z felerną matą a drugi działałby bez problemu? Lampka nie mignie nawet 3 razy, raz i koniec. Niezależnie od fotela.

Adek4k

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 20 paź 2018, 20:25
Imię: Adrian
Auto: Astra J Sedan
Silnik: 17dts
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: Adek4k »

Obawiam się ze tu jest tak samo ja z czujkami parkowania na których zjadłem zęby ale naprawiłem a mam je i z przodu i z tylu
Jak jeden nie działa to nie działają wszystkie mimo ze z tylu było wszystko ok .
Tu myślę jest podobnie ze jak jest jakiś problem z kablem, matą grzewcza, to profilaktycznie odcina cały moduł grzewczy, bo sterowanie masz osobne dla każdego fotela , ale sam moduł jest już jeden . Możesz spróbować podłączyć do komputera, tam dość dokładnie pisze co i jak zepsute jest .

Randy

Astro-maniak
Posty: 103
Rejestracja: 06 maja 2018, 2:30
Imię: Wojtek
Auto: Astra J
Silnik: A20DTH
Województwo: Zagranica - Azja
Pomocny: 4 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: Randy »

Pierw zacznij od najprostszych spraw sprawdź bezpieczniki przekaźniki czy jakiś luźno nie siedzi. Potem wiązke pod fotelem często jak coś Ci wpadnie pod fotel może wypiąć wtyczkę lub ją uszkodzić a później multimetr w rękę i posprawdzaj czy daje napięcie czy przejścia są
Ich liebe Opel

ylberg

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 08 mar 2018, 21:57
Imię: Piotr
Auto: Astra J
Województwo: śląskie

#6

Nieprzeczytany post autor: ylberg »

Dzięki, zacznę od sprawdzenia bezpiecznika i wtyczek. Za podgrzewanie foteli odpowiada tylko jeden bezpiecznik (w hatchbacku nr 21 w schowku w bagażniku)?

Awatar użytkownika
zbijar

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 28 mar 2019, 10:29
Imię: Zbigniew
Auto: Astra J
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#7

Nieprzeczytany post autor: zbijar »

Witam,
mam podobny problem. Po włączeniu przycisku grzania chwilkę grzeje tak z 1min i się wyłącza, po ponownym naciśnięciu grzeje dłużej i się wyłącza, jak włączę trzeci raz to po chwili czuć że fotel grzeje, co może być przyczyną, że nie trzyma za pierwszym razem ?

marianz

Astro-maniak
Posty: 227
Rejestracja: 07 paź 2018, 21:11
Imię: Marian
Auto: Astra J ST OPC Line
Silnik: A14NET
Województwo: podkarpackie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 18 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: marianz »

Tak jak w 1-szym poście masz uszkodzoną matę grzewczą. Mam dokładnie to samo, ale w zasadzie zima już minęła i znając życie nie będzie mi się chciało tego teraz robić.

Awatar użytkownika
zbijar

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 28 mar 2019, 10:29
Imię: Zbigniew
Auto: Astra J
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#9

Nieprzeczytany post autor: zbijar »

Ok, dzięki za odpowiedź.
Czy ktoś w Małopolsce naprawia takie maty ?

marianz

Astro-maniak
Posty: 227
Rejestracja: 07 paź 2018, 21:11
Imię: Marian
Auto: Astra J ST OPC Line
Silnik: A14NET
Województwo: podkarpackie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 18 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: marianz »

Myślę, że z odrobiną zdolności manualnych sam będziesz w stanie to zrobić. Zobacz tutaj:
[External Link Removed for Guests].

ODPOWIEDZ